خبر
بازار مسکن  
رضایی کوچی خبر داد:

چراغ سبز مجلس به شهرداری‌ها برای ساماندهی خانه‌های خالی؛ ایجاد مشوق های قانونی در بودجه ۹۹ برای ورود مدیریت شهری

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مجلس در لایحه بودجه سال ۹۹ برای ساماندهی خانه های خالی از ظرفیت شهرداری ها استفاده می کند، به اینگونه که شهرداری ها با ایجاد زیرساخت های لازم جهت شناسایی خانه های خالی، سهمی از درآمدهای حاصل از اخذ مالیات از این حوزه را دریافت می کنند.

به گزارش می متالز، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عدم شناسایی و ساماندهی خانه های خالی در کشور، گفت: متأسفانه با وجود پشتوانه قانونی برای ساماندهی خانه های خالی، دولت اقدامات قابل قبولی در این عرصه صورت نداده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به تعلل وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت ارتباطات برای ایجاد سامانه املاک و مسکن، مجلس در لایحه بودجه سال 99 برای ساماندهی خانه های خالی از ظرفیت شهرداری ها استفاده می کند، به اینگونه که شهرداری ها با ایجاد زیرساخت های لازم جهت شناسایی خانه های خالی، سهمی از درآمدهای حاصل از اخذ مالیات از این حوزه را دریافت می کنند.

وی ادامه داد: با این اقدام شهرداری ها برای شناسایی خانه های خالی و اخذ مالیات از آن ها انگیزه مضاعفی پیدا خواهند کرد و مسیر برای ساماندهی این حوزه هموارتر خواهد شد.

بیش از سه میلیون واحد خانه خالی در کشور وجود دارد

رضایی کوچی با بیان اینکه در شرایط کنونی بیش از سه میلیون واحد خانه خالی در کشور وجود دارد، گفت: ساماندهی این میزان واحد مسکونی و تزریق آن ها به بازار شرایط را برای بهبود وضعیت بازار مسکن فراهم می کند، در شرایط کنونی به دلیل کمبود عرضه و بالا بودن تقاضا، وضعیت بازار پرتلاطم است.

کاهش قیمت مسکن با ساماندهی خانه های خالی

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: قطعا با ساماندهی خانه های خالی در کشور به ویژه پایتخت، قیمت مسکن روند نزولی به خود خواهد گرفت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با دستور رئیس جمهور

ساخت و ساز از نوسان بورس خلاص می‌شود؟

می متالز - به باور سازندگان یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت مصالح ساختمانی، عرضه این نهاده‌ها در بورس کالا است، به طوری که بعضی فروشندگان تا ظهر منتظر می مانند قیمت فولاد و مصالح در بورس مشخص شود و بعد از ظهر می‌فروشند؛ بر این اساس رئیس جمهور دستور داده تا مصالح ساختمانی خارج از بورس برای پروژه های عمرانی و مسکن توزیع شود.
 حسینی تشریح کرد:

تصویب لایحه موافقت نامه همکاری دولت های ساحلی دریای خزر در زمینه حمل و نقل دریایی و جاده‌ای

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز لایحه موافقت نامه همکاری میان دولت های ساحلی دریای خزر در زمینه حمل و نقل دریایی و جاده‌ای به تصویب رسید.
 علیپور خنکداری مطرح کرد:

کاهش قیمت مسکن با تحویل ۳۰۰هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، گفت: اطلاع رسانی دولت در زمینه تحویل حداقل ۲۵۰ تا ۳۰۰هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی تا پایان سال منجر به ایجاد جو روانی و کاهش قیمت مسکن می‌شود.
 در حاشیه دومین روز نظارت میدانی رئیس مجلس بر حوزه‌های انتخابیه نمایندگان خوزستان انجام شد:

بازدید رئیس کمیسیون عمران از پروژه‌های عمرانی بندر امام خمینی و بندر ماهشهر

می متالز - رئیس کمیسیون عمران در حاشیه سومین روز نظارت میدانی رئیس مجلس بر حوزه‌های انتخابیه نمایندگان خوزستان، از پروژه های عمرانی بندر امام خمینی و بندر ماهشهر بازدید کرد.
 صبح امروز برگزار شد:

نشست ویژه بررسی وضعیت آب شرب شهری و روستایی استان خوزستان با حضور رئیس کمیسیون عمران مجلس

می متالز - نشست ویژه بررسی وضعیت آب شرب شهری و روستایی استان خوزستان با حضور محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس برگزار شد و موضوعاتی مانند اصلاح شبکه‌های توزیع مورد بررسی قرار گرفت.
 در حاشیه دومین روز نظارت میدانی رئیس مجلس بر حوزه‌های انتخابیه نمایندگان خوزستان انجام شد:

بازدید رئیس کمیسیون عمران از شرکت تولید و انتقال آب غدیر خوزستان

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس از شرکت تولید و انتقال آب غدیر خوزستان بازدید کرد و در جریان وضعیت آب و فاضلاب شادگان و جاده‌های اصلی این شهر قرار گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما