خبر
آهن و فولاد   سنگ آهن  

مدیر عامل چادرملو : قیمتها رقابتی شود کمبود سنگ آهن نخواهیم داشت

می متالز - محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در پنل تخصصی بررسی چالشها و فرصتهای بخش معدن و صنایع فولادی در دهمین همایش دنیای اقتصاد در پاسخ به گلایه شرکت های فولادی از کمبود سنگ آهن و عدم تمایل تولید کنندگان سنگ آهن برای فروش این محصول به تولید کنندگان فولاد گفت: دو شرکت چادرملو و گل گهر به تنهایی بیش از ۵۴ درصد از کنسانتره و سنگ آهن واحدهای فولادی کشور را تامین می کنند و اگر فولادی ها حمایت لازم را از معادن کوچک داشته باشند و خرید خود را با قیمت آزاد و عادلانه انجام دهند مطمعناً تمایلی به صادرات با توجه به موانع موجود نخواهد بود.

به گزارش می متالز، وی تصریح کرد شرکت های فولادی بزرگ هم می توانند با سرمایه گذاری در زمینه بهره برداری از معادن همت گمارند و اینکه فقط بگوئیم معادن باید برای شرکت های فولادی مواد اولیه تهیه و تامین کنند و خود وارد تکمیل زنجیره تولید نشوند انتظار بجایی نیست. چرا باید جلوی رشد و توسعه شرکت های معدنی و صنعتی به بهانه کمبود سنگ آهن گرفته شود.

نوریان تصریح کرد در چرخه تولید انحصار طلبی مترود است و هر شرکتی می تواند در جهت توسعه و ارزش آفرینی خود، زنجیره تولیدش را تکمیل کند.

وی تاکید کرد اگر قیمت ها رقابتی شود بسیاری از مشکلات مطرح شده بر طرف و هم منافع معدنی ها و هم فولادی ها حفظ می شود.

مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو افزود : امسال ما ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کنسانتره و ۳۰۰ هزار تن گندله اضافه بر نیاز واحدهای فولادی تولید شده است. مشکل اساسی، عدم سرمایه گذاری مناسب در اکتشاف و استخراج معادن است که دور نمای تولید این محصول را نامطمئن کرده است.

کد خبر: 81658
تاریخ: 1398/11/04 - 22:10
منبع: معدن مدیا

چادرملو  سنگ آهن  فولاد  محمود نوریان  چادرملو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

احتمال بهره برداری از گندله سازی صبانور تا دو سال آینده

می متالز - مدیر عامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور (سهامی عام) گفت: با توجه به قرارداد منعقد شده با چینی‌ها و آماده بودن زیرساخت‌های لازم در محل ساخت کارخانه، تجهیزات این پروژه از حدود پنج ماه آینده به تدریج از چین به ایران منتقل خواهد شد و امیدواریم تا دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.
 

فراخوان مناقصه احداث واحد تولید آهن اسفنجی و زیرساخت های مربوطه در بیجار

می متالز - آگهی احداث یک واحد تولید آهن اسفنجی 1.6 میلیون تنی و زیرساخت های مربوطه در شهرستان بیجار به مناقصه گذاشته شد.
 در یک آگهی مناقصه، اعلام شد:

فراخوان احداث واحد فولادسازی، نورد گرم و زیرساخت ها در قروه

می متالز - مناقصه احداث واحد فولادسازی و نورد گرم یک میلیون تنی و زیرساخت های مربوطه در شهرستان قروه به فراخوان گذاشته شد.
 عضو هیات مدیره انجمن فولاد مطرح کرد:

"فخوز" بهترین انتخاب برای "اکسین"

می متالز - ۶۰ درصد مالکیت فولاد اکسین تا پایان سال جاری به فولاد خوزستان منتقل خواهد شد.
 استاندار خوزستان:

رویکرد خودکفایی در صنعت نفت، منافع خوزستان را تضمین می‌کند

می متالز - استاندار خوزستان از به کارگیری توان فنی استان خوزستان در صنعت نفت قدردانی کرد و رویکرد بومی‌سازی و خودکفایی در صنعت نفت را بسیار ارزشمند توصیف کرد.
 در بورس انرژی رقم خورد:

افتتاح بازار گواهی ظرفیت برق با لیدری «کویر»!

می متالز - امروز براي اولين بار اوراق گواهي ظرفيت برق در بورس انرژي عرضه شد كه شركت بورسي فولاد كوير خريدار اين گواهي به ارزش ٧٧٧ ميليارد ريال از طريق كارگزاري آگاه بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما