خبر
آهن و فولاد   سنگ آهن  

مدیر عامل چادرملو : قیمتها رقابتی شود کمبود سنگ آهن نخواهیم داشت

می متالز - محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در پنل تخصصی بررسی چالشها و فرصتهای بخش معدن و صنایع فولادی در دهمین همایش دنیای اقتصاد در پاسخ به گلایه شرکت های فولادی از کمبود سنگ آهن و عدم تمایل تولید کنندگان سنگ آهن برای فروش این محصول به تولید کنندگان فولاد گفت: دو شرکت چادرملو و گل گهر به تنهایی بیش از ۵۴ درصد از کنسانتره و سنگ آهن واحدهای فولادی کشور را تامین می کنند و اگر فولادی ها حمایت لازم را از معادن کوچک داشته باشند و خرید خود را با قیمت آزاد و عادلانه انجام دهند مطمعناً تمایلی به صادرات با توجه به موانع موجود نخواهد بود.

به گزارش می متالز، وی تصریح کرد شرکت های فولادی بزرگ هم می توانند با سرمایه گذاری در زمینه بهره برداری از معادن همت گمارند و اینکه فقط بگوئیم معادن باید برای شرکت های فولادی مواد اولیه تهیه و تامین کنند و خود وارد تکمیل زنجیره تولید نشوند انتظار بجایی نیست. چرا باید جلوی رشد و توسعه شرکت های معدنی و صنعتی به بهانه کمبود سنگ آهن گرفته شود.

نوریان تصریح کرد در چرخه تولید انحصار طلبی مترود است و هر شرکتی می تواند در جهت توسعه و ارزش آفرینی خود، زنجیره تولیدش را تکمیل کند.

وی تاکید کرد اگر قیمت ها رقابتی شود بسیاری از مشکلات مطرح شده بر طرف و هم منافع معدنی ها و هم فولادی ها حفظ می شود.

مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو افزود : امسال ما ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کنسانتره و ۳۰۰ هزار تن گندله اضافه بر نیاز واحدهای فولادی تولید شده است. مشکل اساسی، عدم سرمایه گذاری مناسب در اکتشاف و استخراج معادن است که دور نمای تولید این محصول را نامطمئن کرده است.

کد خبر: 81658
تاریخ: 1398/11/04 - 22:10
منبع: معدن مدیا

چادرملو  سنگ آهن  فولاد  محمود نوریان  چادرملو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان:

سپاهان فوتبال را از حالت دوقطبی خارج کرد

می متالز - مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: باشگاه سپاهان در کشور یک الگو است و فوتبال را از حالت دو قطبی در ایران خارج کرد.
 هشدار به تاجران فولاد

رکود تورمی در انتظار آهن‌آلات

می متالز - نرخ فروش میلگرد و تیرآهن در بازار آزاد از ابتدای امسال تاکنون رشد قابل‌توجهی را پشت‌سر گذاشته است. البته در برخی بازه‌های زمانی ثبات در این بازار جریان داشته یا حتی شاهد بازگشت قیمت‌ها به روند نزولی هم بوده‌ایم. اما از ابتدای هفته جاری، نرخ فروش مقاطع طویل فولادی در بازار آزاد، افزایشی شده است. بنا به اعتقاد فعالان بازار، قیمت‌ها با تکیه بر رشد قیمت شمش در رینگ معاملات بورس کالا، افزایشی خواهد بود.
 استاندار کرمان خبر داد:

هفته آینده‌، کلنگ زنی پروژه خط تولید آهن اسفنجی و شمش کارخانه جهان فولاد سیرجان

می متالز - استاندار کرمان گفت: هفته آینده‌، کلنگ پروژه خط تولید ۱.۷ میلیون تنی آهن اسفنجی و پروژه ۱.۲ میلیون تنی ذوب و تولید شمش کارخانه جهان فولاد سیرجان به زمین زده خواهد شد.
 

تجدید میثاق مسوولان فولاد خوزستان با خانواده شهیدان دشتستانی

می متالز - بسیجیان حوزه مقاومت بسیج شهید بقایی و مسوولان شرکت فولاد خوزستان با خانواده شهیدان دشتستانی تجدید میثاق کردند.
 برای شهریور و نیمه نخست سال:

"کچاد" هم آمار تولید و فروش ۶ ماهه داد/ رشد ۴۳ درصدی درآمدها

می متالز - شرکت چادرملو هم با ارائه آمار تولید و فروش شهریور و نیمه نخست سال، ۶.۵ هزار میلیارد تومان درآمد شناسایی کرد که نسبت به دوره مشابه قبل نشان از رشد ۴۳ درصدی دارد .
 

انصراف ایران و کره جنوبی از خرید فولاد ترکیه

می متالز - در پی انصراف ایران و کره جنوبی از خرید آهن و فولاد ترکیه این بخش از صنایع ترکیه دچار بحران شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما