خبر
اقتصاد   صنعت   مراکز تحقیقاتی  

مجوز فعالیت ۸۹ آزمایشگاه متخلف باطل شد

می متالز - رییس سازمان ملی استاندارد ایران در جمع اعضای انجمن آزمایشگاه های همکار آزمون و کالیبراسیون که امروز در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد حفظ حقوق شهروندان در کنار سلامت و ایمنی جامعه را خط قرمز سازمان ملی استاندارد ایران معرفی کرد.

به گزارش می متالز، نیره پیروزبخت با تاکید بر اینکه در صورت مشاهده و احراز تخلف کوتاه نمی آییم گفت: ۳۰۰۰ آزمایشگاه با سازمان ملی استاندارد ایران همکاری دارند که لازم است هماهنگی و دقت بیشتری نسبت به گذشته بین ما و بخش خصوصی صورت گیرد.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد: در چند ماه اخیر به علت تخلف محرز شده، مجوز فعالیت ۸۹ آزمایشگاه به حالت تعلیق درآمد و ابطال شد.

وی خطاب به اعضای انجمن آزمایشگاه های همکار تصریح کرد: یکی از مولفه های فعالیت شما ارزیابی انطباق است که این موضوع جزو محورهای اصلی سازمان ملی استاندارد ایران قرار دارد. 

پیروزبخت، اعضای انجمن را تشویق به مطالعه عمیق و تخصصی قانون جدید سازمان ملی استاندارد ایران کرد و افزود: براساس این قانون جایگاه بخش خصوصی به خوبی مشخص و ترسیم شده است و ما طبق ضوابط و قوانین وضع شده در این قانون پیش می رویم.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران درخصوص افزایش میزان تعرفه کارمزد خدماتی که جزو خواست همه اعضا بود اظهار داشت: میزان تعرفه در مقطعی از زمان که لازم بود افزایش یافته و اکنون هیچ تصمیمی برای افزایش نرخ تعرفه وجود ندارد.

تغییر در نرخ تعرفه فقط افزایشی نخواهد بود

وحید مرندی مقدم، معاون نظارت براجرای استاندارد نیز در سخنانی گفت: تایید صلاحیت سازمان، اعتباری است که به آزمایشگاههای همکار داده شده و باید به نحو شایسته ای از این فرصت ایجاد شده استفاده کنید.

وی با تاکید بر اینکه دامنه فعالیت خود را گسترش دهید گفت: تغییر در نرخ تعرفه فقط افزایشی نخواهد بود بلکه در برخی موارد کاهش خواهد داشت.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد اعلام کرد: به منظور جلوگیری از تخلفات احتمالی ارتباط بین آزمایشگاه و واحد تولیدی حذف می شود و تمامی فرآیند آزمون و کالیبراسیون از سوی سازمان ملی استاندارد ایران و بصورت سیستمی دنبال می شود.

در ادامه این نشست مسلم بیات، معاون ارزیابی کیفیت نیز بر لزوم بهبود عملکرد آزمایشگاه های همکار تاکید و پاسخگوی سئوالات مطرح شده در این نشست بود.

در این نشست که جمعی از مسوولان سازمان ملی استاندارد ایران نیز حضور داشتند، اعضای انجمن پیشنهادات، نظرات خود را ارایه و بسته حمایتی از آزمایشگاه های همکار تنظیم و به سازمان ملی استاندارد ایران ارایه داشتند که مقرر شد این بسته حمایتی بررسی و نتیجه آن در آینده نزدیک اعلام شود.

سایر مسوولان حاضر در این نشست پاسخگوی سئوالات مطرح شده اعضای انجمن آزمایشگاههای همکار بودند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 اخبار هفته مرور شد

موج جدید پیش فروش خودروها آغاز شد

می متالز - در هفته جاری در شرایطی بیشتر اخبار کشور حول شیوع ویروس کرونا بود که در این میان چند خبر خودرویی نیز خودنمایی می‌کرد.
 

استاندارد یورو ۴ تمدید نشده است

می متالز - معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران با تاکید بر اینکه فرصت خودروسازان برای تولید خودروی یورو ۴ تمدید نشده، گفت: از سال آینده خودروسازان باید پیش از اقدام به فروش، نسبت به دریافت مجوزهای آلایندگی و استانداردهای یورو ۵ اقدام کنند.
 سازمان ملی استاندارد اعلام کرد

نتایج آزمون ‌۹۸ کیفیت بنزین

می متالز - سازمان ملی استاندارد نتایج آزمون ۹۸ کیفیت بنزین را اعلام کرد. آزمون بنزین در فصل گرم و سرد سال انجام می‌شود که در آن عدد اکتان، آروماتیک، الفین‌ها، گوگرد و میزان بنزن مشخص می‌شود.
 

پیروز بخت: بنزین تولیدی کشور آلاینده نیست

می متالز - رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: بررسی بنزین تولیدی و مصرفی کشور در فصل سرد سال از سوی این سازمان، تاکنون هیچ مشکلی از نظر آلایندگی نشان نداده است.
 رئیس سازمان ملی استاندارد ایران:

بنزین تولیدی در پالایشگاه‌های کشور آلایندگی ندارد

می متالز - رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: بررسی بنزین تولیدی و مصرفی کشور در فصل سرد سال از سوی این سازمان، تاکنون هیچ مشکلی از نظر آلایندگی نشان نداده است.
 رئیس سازمان ملی استاندارد:

دست‌اندازهای استانداردهای صادراتی

می متالز - پیش‌بینی برخی از امتیازات به صادرکنندگان در راستای تسهیل صادرات یکی از موضوعاتی است که درخصوص شرایط آن با رئیس سازمان ملی استاندارد ایران به گفت‌وگو نشستیم، هدف‌گذاری صادراتی به ۱۵ کشور همسایه به همراه چین و هند که در سال جاری در دستور کار متولیان این بخش قرار گرفت از یکسو و پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا از سوی دیگر موجب شد تا پیش‌بینی تسهیلاتی در راستای رشد صادرات در دستور کار قرار گیرد؛ تسهیلاتی که برای تحقق آن سازمان ملی استاندارد تفاهم‌نامه‌هایی با کشورهای هدف منعقد کرده تا بتوان مسیر ناهموار صادرات را هموار کرد و به این طریق شاهد رشد صادرات بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما