خبر
مسکن و ساختمان   عمران و معماری  

ارزیابی اقتصادی و مالی پروژه‌های ساختمانی

می متالز - در شرایطی که اکثر پیش‌بینی‌ها حاکی از وضعیت سخت صنعت ساختمان طی چند سال آینده است، باید آن دسته از طرح‌ها و پروژه‌هایی انتخاب و اجرا شوند که توجیه اقتصادی آنان به‌صورت واقع‌بینانه تهیه شده باشد.

به گزارش می متالز، تنها در چنین شرایطی است که سرمایه‌گذاران می‌توانند امیدوار به تحقق سودهای پیش‌بینی شده، باشند. براین اساس آشنایی کارشناسان و تصمیم‌گیران با تکنیک‌های ارزیابی اقتصادی پروژه‌های ساختمانی، ضرورتی انکارناپذیر است. واحد آموزش روزنامه «دنیای اقتصاد» برای تشریح ابعاد پیدا و پنهان ارزیابی اقتصادی طرح‌های ساختمانی (مسکونی، اداری و تجاری) یک دوره آموزشی برگزار خواهد کرد.

در این دوره فشرده تلاش می‌شود تا با حل مثال‌هایی بر پایه نرم‌افزار اکسل، شرکت‌کننده به‌طور عملی، تدوین گزارش ارزیابی اقتصادی برای پروژه‌های ساختمانی را فراگیرند. مباحث این دوره آموزشی که ۱۶ بهمن توسط بهروز ملکی و احمد هادی‌زاده، ارائه خواهد شد شامل موارد ذیل است: اقتصاد املاک، معیارهای ارزیابی طرح‌های سرمایه‌گذاری، تحلیل حساسیت، تشریح مفروضات شهرداری و حقوق مکتسبه سطح و سطوح پروژه‌ها بر اساس پهنه‌بندی طرح تفصیلی شهر تهران، مقایسه پروژه‌ها، اولویت‌بندی و سبد‌گردانی پروژه‌های ساختمانی، روش مدل‌سازی اقتصادی پروژه ساختمانی، کاربری پروژه‌ها و تعریف تناسب کاربری با موقعیت پروژه ساختمانی، مفروضات تورمی در مدل‌های اقتصادی پروژه ساختمانی، سیاست بهینه انتخاب سرمایه‌گذار، مشارکت و برون‌سپاری در پروژه ساختمانی، مدل‌های بهره‌برداری پروژه ساختمانی، فنون افزایش بازدهی پروژه ساختمانی، ارتباط سبدگردانی با گزارشات مجمع، گزارش افزایش سرمایه حسابرسی‌شده و.... متقاضیان ثبت‌نام در این دوره می‌توانند با واحد آموزش «دنیای‌اقتصاد» به شماره تلفن‌های ۸۷۷۶۲۴۱۶ و ۸۷۷۶۲۴۱۱ تماس بگیرند.

کد خبر: 82971
تاریخ: 1398/11/12 - 18:13
منبع: دنیای اقتصاد

پروژه‌های ساختمانی  صنعت ساختمان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

واقعیت‌های نگفته از سنگ نمای ساختمان در ایران/ نیاز به تغییر نگرش داریم

می متالز - سنگ‌های تزئینی ساختمانی، کاشی و سرامیک یکی از صنایع پایین دستی و از جمله مصالحی است که در ساخت و ساز و تولید مسکن استفاده می‌شود. سنگ‌ها در دکوراسیون داخلی آشپزخانه، سرویس بهداشتی و مهمتر از همه در نمای ساختمان استفاده می‌شود.
 

بلوک شیشه‌ای، متریالی ایده‌آل در معماری

می متالز - شیشه یکی از متریال‌های بسیار رایج در صنعت معماری و ساختمان‌سازی است که از گذشته تا امروز مورد استفاده قرار گرفته است. شیشه به‌دلیل شفافیت لازم و قابلیت عبور نور جایگاه ویژه‌ای هم در نماکاری ساختمان و هم در طراحی دکوراسیون به خود اختصاص داده است. شیشه در انواع مختلف تولید و برای مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 

تولید ماده‌ای از سنگ‌های آتشفشانی برای ساختمان‌سازی

می متالز - دانشمندان لهستانی از سنگ‌های آتشفشانی برای ساختن متریال جدید استفاده کرده‌اند که می‌تواند در آینده‌ای نزدیک با قیمتی کمتر جایگزین مصالح ساختمانی سنتی شود. این ماده ضمن اینکه عایق خوبی است، از مقاومت زیادی هم برخوردار است.
 

طراحی نمای آجری با الهام از بتهوون

می متالز - طراحی نمای آجری ساختمان صنایع نساجی آلمان با هدف ارائه یک دیدگاه پیچیده و مفهومی می‌باشد تا چشم‌اندازی زیبا از نمای اصلی یک ساختمان صنعتی را به نمایش بگذارد. ساختار کشیده و طویل دیوار شمالی به‌طور کامل بسته شده و از سه طرف محصور شده است. محور شرق، غرب و جنوب ساختمان کاملاً بسته شده و فقط دسترسی از ضلع شمالی امکان‌پذیر بوده که دلیل آن هم بهینه‌سازی انرژی درون ساختمان می‌باشد.
 

طراحی هنرمندانه نمای مدرن و هندسی در استرالیا

می متالز - استودیو و کارگاه آموزشی UAP با همکاری یک هنرمند، نمایی خاص را طراحی کردند، برای این نما یک تعبیر زیبا به کار برده شده"صدایی که توسط نور ساخته می‌شود".
 

نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان در کردستان

می متالز - نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان با حضور هیأت تجاری از اقلیم کردستان عراق در شهر سنندج برگزار می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما