خبر
نفت   قیر و روانکارها  

حضور بخش خصوصی در تجارت انرژی سیاست وزارت نفت است

می متالز - وزیر نفت حضور بخش خصوصی در تجارت انرژی و توسعه فعالیت‌های صنعتی پایین‌دستی را سیاست وزارت نفت دانست.

به گزارش می متالز، «بیژن زنگنه» امروز (دوشنبه) در نشستی با اعضای هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی، ادامه داد: مشکل اصلی در این زمینه یارانه‌ای بودن فراورده‌های نفتی در ایران است و این موضوع، خطر حلال و حرام را به دنبال دارد و بزرگترین مشکلی است که گرفتار شده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه مقرراتی در دولت تصویب شد تا در صادرات، منشا مجاز اصل خوراک و محصولی که صادر می‌شود، مشخص باشد، تاکید کرد: آیین‌نامه ابلاغ شد تا مشکل حل شود و جلوی فساد را بگیریم.

به گفته زنگنه، گرفتار تناقض در  تجارت و توسعه صنایع پایین دستی نفت هستیم و در این مسیر آلودگی وجود دارد.

وی به عرضه بالای محصولات یارانه‌ای در کشور اشاره کرد و گفت: به طور مثال اکنون شاهد تفاوت در تولید، مصرف و صادرات به ویژه قیر هستیم.

وزیر نفت ادامه داد: تشخیص فردی همواره فساد آور است از همین رو باید استانداردها مشخص شود.

وی با بیان اینکه ایران تنها کشوری است که این حجم از یارانه به فرآورده‌های نفتی پرداخت می‌کند، افزود: با توجه به این شرایط، تلاش کردیم تا منشا مشخص باشد که خوراک از کجا گرفته می‌شود.

زنگنه گفت: به طور مثال، در نفت سفید مجبوریم تا محصول لیتری پنج هزار تومانی را ۱۵۰ تومان می‌فروشیم که این موضوع کار را برای صادرکننده مشکل می‌کند.

کد خبر: 83512
تاریخ: 1398/11/14 - 17:10
منبع: ایران پترونت

بیژن زنگنه  فرآورده های نفتی  قیر  صادرات  نفت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تأثیر شیوع کرونا بر تقاضای نفت

می متالز - بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی در ماه فوریه ۲۰۲۰ شیوع ویروس کرونا باعث خواهد شد تقاضای نفت جهان در سه ماهه اول و دوم سال ۲۰۲۰ به ترتیب ۱.۱ و ۳۴۵ هزار بشکه در روز کاهش داشته باشد.
 

وعده ثبات ارزی چقدر قابل اتکاست؟

می متالز - تحریم‌ها درآمد نفتی ایران را به شدت کاهش داده‌اند و همین امر نیز موجب شده نوسان‌های شدید به بازار ارز سرایت کند اما با این حال همتی وعده ایجاد ثبات در بازار ارز را داده است؛ اما وعده ثبات ارزی همتی چقدر قابل اتکا است.
 

تشریح اقدامات نفت برای جلوگیری از انتشار کرونا در غرب کارون

می متالز - رییس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت متن با اشاره به فعالیت شرکت‎های چینی در برخی پروژه‌های این شرکت به ویژه در منطقه عملیاتی غرب کارون، اهم اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا را تشریح کرد.
 وزیر نفت ابلاغ کرد

شرکت‌های تابعه وزارت نفت با مرخصی بانوان موافقت کنند

می متالز - وزیر نفت با اشاره به شرایط فعلی و به منظور صیانت از خانواده، در ابلاغیه‌ای خطاب به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت تاکید کرد: شرکت‌های تابعه با درخواست مرخصی بانوان همکار موافقت کنند.
 

پیوستن لبنان به جمع کشورهای صاحب نفت و گاز

می متالز - رئیس اداره ملی سوخت لبنان (ال‌ پی‌ ای) گفت اکتشافات نفت و گاز دریایی لبنان که مدت‌ها به تأخیر افتاده بود، از روز پنج‌شنبه آغاز خواهد شد.
 

دستور وزیر نفت به شرکت‌های تابعه برای موافقت با مرخصی بانوان

می متالز - وزیر نفت با اشاره به شرایط فعلی و به منظور صیانت از خانواده، در ابلاغیه‌ای خطاب به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت تاکید کرد: شرکت‌های تابعه با درخواست مرخصی بانوان همکار موافقت کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما