خبر
عمران و معماری   مصالح ساختمانی  
بت کلیا هشدار داد:

استفاده از مصالح بی‌کیفیت در فرآیند تولید مسکن؛ فقدان نظارت در فرآیند ساخت و ساز

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تولید مسکن با استفاده از مصالح بی کیفیت تنها با جان مردم و ساکنان این ساختمان ها بازی می کند، به ویژه در زمان بروز حوادث طبیعی از جمله زلزله، مساکن بی کیفیت و غیراستاندارد بیش از دیگر ساختمان ها آسیب می بینند.

به گزارش می متالز، یوناتن بت کلیا عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره استفاده از مصالح غیراستاندارد در ساخت و ساز مسکن، گفت: یکی از مشکلات کنونی در حوزه ساخت و ساز مسکن بحث استفاده برخی از سازندگان از مصالح بی کیفیت و غیراستاندارد است که متأسفانه این مساله با افزایش قیمت مسکن افزایش پیدا کرده است.

نبود نظارت در فرآیند ساخت و ساز مسکن

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از نبود نظارت در فرآیند ساخت و ساز مسکن، گفت: متأسفانه در این حوزه ناظران احساس مسوولیت لازم را به خرج نمی دهند و این موضوع موجب می شود که سازندگان متخلف به راحتی از مصالح و تجهیزات بی کیفیت استفاده کنند.

 

به کارگیری مصالح غیراستاندارد و بی کیفیت در فرآیند تولید مسکن فاجعه بار است

وی به کارگیری مصالح غیراستاندارد و بی کیفیت را در فرآیند تولید مسکن فاجعه بار و خطرناک دانست و گفت: تولید مسکن با استفاده از مصالح بی کیفیت تنها با جان مردم و ساکنان این ساختمان ها بازی می کند، به ویژه در زمان های بروز حوادث طبیعی از جمله زلزله، مساکن بی کیفیت و غیراستاندارد بیش از دیگر ساختمان ها آسیب می بینند.

بت کلیا ادامه داد: به طور حتم قانون باید به گونه ای اجرایی و عملیاتی شود که ناظران و سازندگان مساکن در تمام ایام و دوران پاسخگوی عملکرد خود در تولید مسکن باشند، نه اینکه فردی به عنوان ناظر فعالیت کند، اما در زمان بروز حادثه برای ساختمان از اقدامات صورت گرفته شانه خالی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: به نظر من نظارت قوی و سختگیرانه موجب می شود که در کشور مساکنی تولید شود که در برابر هر گونه سیل و زلزله مقاوم باشند، در غیر این صورت باید شاهد تولید ساختمان هایی باشیم که در برابر بلایای طبیعی به شدت آسیب پذیر باشند.

 

وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به اصلاح فرآیند نظارت بر تولید ساختمان اقدام کند

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی باید نسبت به اصلاح فرآیند نظارت بر تولید ساختمان اقدام کنند تا ما شاهد استفاده از مصالح بی کیفیت و تولید مساکن غیراستاندارد در کشور نباشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 علوی:

اعتبار بهسازی آزادراه‌ها و ترمیم جاده ها کافی نیست

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بخشی از درآمدهای حاصل از عوارض آزادراهی باید صرف ترمیم زیرساخت های جاده ای شود، اما متأسفانه در شرایط کنونی جاده ها به درستی نگهداری نمی شوند و این مسئله موجب شده که سالانه میلیاردها تومان برای ترمیم جاده ها هزینه شود.
 کریمی مطرح کرد:

واحدهای تولیدی ناکام از تسهیلات بانکی/ حوزه تجارت سودهای بانکی را می‌بلعد

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تولیدات صادرات‌ محور را بهترین گزینه برای اختصاص تسهیلات بانکی دانست از اینکه توزیع سودهای بانکی در حوزه تجارت است نه واحدهای تولیدی، انتقاد کرد.
 علوی:

بهره‌برداری از فاز یک پروژه آزادراه تهران - شمال؛ برای هر کیلومتر آزادراه حدود ۵۰ میلیارد تومان هزینه شد

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس گزارش ها، ساخت هر کیلومتر آزادراه تهران - شمال حدود ۵۰ میلیارد تومان هزینه به دنبال داشته، این در حالی است که ساخت هر کیلومتر آزادراه حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد.
 قوامی در تشریح جلسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹:

افزایش حقوق‌ها پلکانی نشد / اختصاص ردیف بودجه جدید به رتبه‌بندی معلمان / تخصیص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی برای خودروها

می متالز - سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ از اختصاص ردیف بودجه جدید به رتبه‌بندی معلمان، اعمال سیاست‌های جدید در رابطه با ساخت و عرضه مسکن و تخصیص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی برای خودروها در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه خبر داد.
 یوسف نژاد خبر داد:

پیشنهاد کمیسیون تلفیق برای تخصیص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها

می متالز - نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور می‌گوید براساس تصمیم کمیسیون مقرر شد برای نوروز سال آینده، ۶۰ لیتر به سهمیه بنزین اضافه شود.
 عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:

نقش مهم صنایع تکمیلی پتروشیمی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی

می متالز - عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع پایین‌دستی پتروشیمی به طور مستقیم و غیرمستقیم مشاغل بسیاری را ایجاد کرده‌اند و میزان پیوند آ‌نها با سایر بخش‌های اقتصادی قابل‌ ملاحظه است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما