خبر
بیمه   انرژی هسته ای   خودرو  
ساعت پنج‌ونیم‌ عصر؛

الهم ارزقنا یک مقدار تحریم!

می متالز - ساعت پنج‌ و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به چله‌گرفتن قطعه‌سازان در محراب برجام تا افزایش‌سرمایه‌ای برای جبران عقب‌ماندگی‌ها و خیال خام سهامداران تازه‌وارد.

به گزارش می متالز، واپسین روز معاملات سعادت‌آباد کاملا مبرهن بود که گوش سهامدار وامدار تحلیل‌های تکنیکال نیست و بیشتر به سمت شایعات و اخباری همچون افزایش‌سرمایه غش می‌کند.

اینکه مرکزیت ذهن "سرمایه‌های تازه‌وارد" بر افزایش‌سرمایه بنا شده و بی‌محبا در چاق کردن نرخ برخی سهم‌ها شریک می‌شوند، تجربه ثابت کرده هیچ بعید نبوده که در اوج قیمتی هر سهم و در کمال ناباوری، حادثه‌ای مشابه ریزش برج‌های دوقلوی آمریکا برای آن‌ها در پیکره دفترچه یادداشت‌شان هک شود.

افزایش‌سرمایه از هر کوی و برزن یک شرکت به‌معنای رشد ارزش‌ذاتی آن‌سهم و عملکرد مثبت دکان نیست چه‌بسا مانند خیلی از صنایع امروز بازار که تا دیروز رخسارهِ قرمز داشتند، تنها توجیه و بهانه‌ای برای عقب‌ماندگی و حتی زیان‌انباشته خودشان باشند که شما سنگ‌بنای سودسازی را بر آن بنا می‌کَنید.

 

دست دعای قطعه‌سازان به زیر برجام

خبر کوتاه است و جانسوز، "از خدا می‌خواهیم تحریم‌ها ادامه داشته باشد" پاراف، قطعه‌سازان؛ قطعه‌سازانی که به‌قول خودشان خودروسازان حتی جواب آن‌ها را نمی‌دهند این‌روز‌ها دست به دعا برداشته‌اند که به‌خاطر تقویت تولید داخل زیر لب ذکر الهم ارزقنا یک مقدار تحریم! را بلند کرده‌اند تا نون خشکی را در کاسه تحریم‌ها بمالند؛ باید خدمت این دبیر گرامی عرض کرد که آفرین، باید فکر نان بود که خربزه آب است.
البته امروز خبری مبنی بر آزادسازی واردات خودرو نیز شنیده شد که اگر این واقعه راست باشد، شاید دلیل دستان دراز شده بر دعا را اینگونه بتوان توصیف کرد.

 

بیمه‌ای که متهمین را بیمه می‌کند

شایعه شده که همسر متهم امنیتی در حال لابی برای مدیرعامل شدن در یکی از شرکت‌های بیمه‌ای است! آیا درباره اخراج و جذب ده‌ها کارمند در یکسال اخیر در بیمه ملت نهاد‌های نظارتی ورود نمی‌کنند؟!
یک هفته پس از عزل پرسروصدای "ن. ص" از کرسی مدیریت عاملی این شرکت بیمه، اکنون گزارش شده که در خلال یکسال مدیریت او بر این شرکت، دستکم ۶۰ نفر از کارکنان از سمت خود برکنار شده و در عوض در همین بازه زمانی ۱۲۲ نفر هم جذب این شرکت بیمه‌ای شده‌اند.

کد خبر: 83845
تاریخ: 1398/11/16 - 21:13
منبع: بورس نیوز

سهامداران  برجام  قطعه‌سازان  خودروسازان  بیمه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد ۴۶درصدی سود عملیاتی "ولغدر"

می متالز - شرکت لیزینگ خودرو از افزایش ۴۶درصدی سود عملیاتی خبر داد.
 

رانت‌ خواران فولادی علیه سهامداران شرکت‌های بورسی

می متالز - انجمن توسعه سرمایه‌ گذاری حرفه‌ای ایران در نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور و سه وزیر صمت، اقتصاد و رفاه “از تحرکات دلالان در بازار فولاد ابراز نگرانی کرده و این تحرکات را اقدامی در جهت تضعیف حقوق سهامدار و متعاقب آن مخالف سیاست‌های ماندگاری نقدینگی در بازار سرمایه کشور عنوان کرده است”.
 

تغییر ذائقه سهامداران

می متالز - در این روزهای بازار سرمایه ایران گزاره‌ای بین حتی افراد قدیمی بازار دهان به دهان می‌چرخد، بدین مضمون که ارزش جایگزینی این شرکت فلان میلیارد تومان است و سهام این شرکت با توجه به قیمت فعلی آن ارزنده است. در واقع، پارادایم سرمایه‌گذاری در بین سهامداران خرد گویا از «سودآوری شرکت» به سمت «ارزش روز دارایی‌ها (حتی نه بر اساس خالص ارزش روز دارایی‌ها)» چرخیده است، اما آیا این تغییر ذائقه موقت است یا دائمی!؟
 حسن روحانی در دیدار وزیر خارجه هلند:

بدنبال پایان برجام نیستیم و راه گفت و گو با اتحادیه اروپا در این زمینه را نبسته ایم/ برای گفت و گو با اتحادیه اروپا درمورد امنیت منطقه آمادگی کامل داریم/ انتقاد از ناتوانی اتحادیه اروپا در عمل به تعهدات برجامی/ امنیت منطقه باید توسط مردم خود منطقه تامین شود/ ریشه ناامنی در منطقه ما حضور و رفتار آمریکا است

می متالز - رئیس جمهور با تاکید بر اینکه توافق هسته ای را به نفع منطقه و جهان می دانیم و اقدام آمریکا در خروج از برجام به ضررملت های منطقه، جهان و خود مردم آمریکا بوده است، گفت: همه باید تلاش کنیم برجام حفظ شود و ما در این زمینه راه گفت و گو با اتحادیه اروپا را نبسته ایم.
 گزارش روزانه بازار سرمایه:

بورسی ایزوله در برابر تهدیدها

می متالز - گزارش امروز نگاهی به وضعیت معاملات، اهم اخبار تاثیرگذار و پیش بینی وضعیت فردا دارد.
 

پرتفوی بیمه سینا از ۱۲۰۰ میلیارد تومان گذشت

می متالز - مدیرعامل و نایب‌رئیس هیأت‌مدیره بیمه سینا ضمن بازدید از شعبه شاهرود با کارکنان و نمایندگان این شعبه دیدار و گفت‌وگو کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما