خبر
سنگ های تزئینی  

توسعه صنعت سنگ می‌تواند هزاران شغل ایجاد کند

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان گفت: رشد و توسعه صنعت سنگ می‌تواند باعث ایجاد هزاران شغل شود مشروط بر اینکه سازماندهی شده و یک اتاق فکر آن را هدایت کند.

به گزارش می متالز، سید حسن قاضی عسگر در جلسه کمیته سنگ‌های تزئینی اظهار کرد: سنگ‌های تزئینی یکی از اولویت‌های استان بوده که سعی داریم همانند صنعت نساجی، تمام زوایای پروژه‌های این حوزه در استان وجود داشته و از ارزش افزوده آن بهره‌مند شویم، هدف از این مهم نیز توسعه اشتغال، تولید ارزش افزوده و تولید ثروت است.

وی افزود: مشکل کلیدی که هم اکنون وجود دارد این است که متأسفانه ساختار لازم و تشکل توانمندی برای برنامه ریزی و هدایت این مجموعه به سمت و سوی درست در استان وجود ندارد بنابراین از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان انتظار داریم تا با ایجاد این ساختار به رشد این صنعت کمک کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان ادامه داد: برای توسعه این صنعت باید از ظرفیت وزارت امور خارجه و سفارت‌های ایران در سایر کشورها به درستی استفاده کرد، از ظرفیت دانشگاه‌های استان در این امر نیز باید به طرز مطلوبی استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: رشد و توسعه صنعت سنگ می‌تواند مشروط بر اینکه سازماندهی شده و اتاق فکری آن را هدایت کند، باعث ایجاد هزاران شغل شود.

قاضی عسگر با بیان اینکه باید اوراسیا به عنوان یک فرصت به رسیمت شناخته شده و در راستای آن به فعالیت بپردازیم، گفت: اوراسیا همراه با عمان و قطر می‌تواند به عنوان سکوی جهش صادراتی ایران محسوب شود بنابراین باید برای آن برنامه ریزی کرد، همچنین حرکت در این راستا باید به گونه‌ای باشد که هم افزایی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در حوزه تجارت الکترونیک نیز باید سرمایه گذاری مناسبی انجام شود، خاطرنشان کرد: متأسفانه بسیاری از دانشجویان و تحصیل کرده‌های رشته شیمی بیکار هستند و این تنها به این دلیل است که برای آن فکر و برنامه نشده و ارتباط مناسبی نیز با مراکز پژوهشی، دانشگاه‌ها و دانشجویان برقرار نشده است.

کد خبر: 83910
تاریخ: 1398/11/16 - 23:36
منبع: عصر معدن

صنعت سنگ  حسن قاضی عسگر 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مشکلات ذوب‌ آهن و فولاد مبارکه با جلوگیری از صادرات موادخام مرتفع می‌شود

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: به نظر می‌رسد بهترین اقدام برای حل مشکلات فولاد و ذوب‌آهن جلوگیری از صادرات موادخام است تا مواداولیه تحویل این کارخانه‌ها شود.
 در نشست کمیته کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان بررسی شد:

راهکارهای رونق صنعت سنگ اصفهان

می متالز - نشست هم اندیشی فعالان صنعت سنگ استان به همت کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان با محوریت شانزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته به میزبانی اتاق اصفهان برگزار شد.
 

صنعت سنگ ایران دست کمی از کشورهای جهان ندارد

می متالز - رئیس کانون سنگ ایران گفت: صنعت سنگ امروز دست کمی از صنعت سنگ ایتالیا، چین و هند ندارد؛ البته علت عقب بودن ایران از دنیا تحریم‌ها است.
 

گره‌گشایی از صنعت سنگ

می متالز - دغدغه فعالان حوزه سنگ کشور بسیار متنوع است اما در بین آنها یک مورد پررنگ‌تر از بقیه است.
 رییس کل دادگستری استان مرکزی:

پای دلالان از صنعت سنگ بریده شود/ واگذاری عادی معادن معضل آفرین شده

می متالز - رییس کل دادگستری استان مرکزی بر لزوم بریده شدن پای دلالان از صنعت سنگ تاکید کرد.
 

توازنی بین میزان تولید سنگ و صادرات وجود ندارد

می متالز - رییس انجمن سنگ ایران ضمن نامتوازن دانستن میزان تولید و صادرات این بخش گفت: میزان استخراج سنگ سالیانه ۱۲ تا ۱۳ میلیون تن است درحالی که سهم ناچیزی راهی بازارهای صادراتی می شود و رقبا در این عرصه از کشورمان پیشی گرفته اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما