خبر
آهن و فولاد   نسوزها  
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

دست یابی ایران به پنجمین کشور دارای فناوری تولید قطعات نسوز

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از شرکت های فولاد سفیددشت و ورق خودروی چهارمحال و بختیاری از دست یابی و افتخار آفرینی ایران به عنوان پنجمین کشور دارای فناوری تولید قطعات نسوز خبر داد.

به گزارش می متالز، رضا رحمانی در مراسم بهره‌برداری از طرح صنعتی دیرگدازهای زاگرس سفیددشت چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: خوشبختانه در سالهای اخیر نهضت ساخت داخل در کشور با تلاش مردم، نخبگان و تولیدکنندگان، نهادینه شده و می‌توان در شرایط دشوار اقتصادی کنونی با باور به توانمندی‌های داخل به مراحل رشد و پیشرفت دست یافت.

وی کارخانه فولاد سفیددشت را نمود عینی خودباوری جوانان کشور و تکیه بر توان داخلی است دانست و عنوان کرد: این کارخانه باعث شده که  کشور در تولید قطعات نسوز فولاد به مرحله خودکفایی برسد و نمونه این کارخانه که پیچیده ترین قطعات را تولید می کند، باید در سایر حوزه های دیگر نیز به خودکفایی برسیم.

رحمانی در ادامه  ارزش تولید سالانه این واحد صنعتی را ۲۵ میلیون دلار ذکر کرد و گفت: ایجاد این کارخانه برای 120 نفر از جوانان این منطقه اشتغالزایی ایجاد کرده است.

وزیر صمت ایران را پنجمین کشور در دست یابی به دانش و فناوری تولید قطعات نسوز ذکر کرد.

وی ضمن قدردانی از حمایت های فولاد مبارکه در به بهره برداری رسیدن و تداوم تولید این شرکت‌ها گفت: فولاد مبارکه تامین حداکثری بازار داخل را رسالت خود می‌داند و محصولاتی که در گروه فولاد مبارکه تولید می شود، قبلا جز کالاهای وارداتی بوده است.

گفتنی است برای نخستین بار در کارخانه دیرگدازهای زاگرس سفیددشت ۶ نوع محصول تولید می‌شود که نیاز صنایع فولاد در بخش ریخته‌گری مداوم را تامین می‌کند و این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و ۵۰ میلیارد ریالی تسهیلات راه‌اندازی شده است.

اجرام سرامیکی نسوز، تولید انواع نازل‌های ریخته‌گری، استوپرها و نیم نازل‌ها در این کارخانه تولید می‌شود.

لازم به ذکر است شهرک صنعتی سفیددشت در فاصله ۴۰ کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بلاتکلیفی وزارت صمت صدای تولیدکنندگان را درآورد!

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) بیش از چهار ماه است که با سرپرست اداره می‌شود و این موضوع باعث انتقاد خانه صنعت، معدن و تجارت ایران شده، به‌طوری‌که هیات رئیسه این تشکل طی بیانیه‌ای از رئیس جمهور خواسته معرفی وزیر صمت را به عنوان اولین دغدغه و اولویت کاری خود تلقی کند.
 

فراخوان ثبت‌نام در فرایند انتخاب صادرکنندگان برگزیده استانی در سال ۱۳۹۹

می متالز - معاونت کسب‌وکار اتاق ایران از آغاز ثبت‌نام متقاضیان حضور در فرایند انتخاب صادرکنندگان برگزیده استانی خبر داد.
 

موضوع ارزهای صادراتی با همفکری دولت و بخش خصوصی حل می‌شود

می متالز - وزیر کشور گفت: مساله ارزهای صادراتی با همفکری اجزای مختلف دولت و بخش خصوصی قابل حل است.
 

رسانه‌های خارجی به دنبال تحریک و تهییج بازار بورس هستند

می متالز - وزیر کشور با بیان اینکه رسانه‌های خارجی در این چند روز به دنبال تحریک و تهییج در بازار بورس هستند، گفت:‌ این رسانه‌ها مردم را به فروش سهام خود در بازار بورس تحریک می‌کنند.
 با حکم رئیس جمهوری

جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت شد

می متالز - جعفر سرقینی به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد.
 با حکم رئیس‌جمهوری

جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت شد

می متالز - رئیس جمهوری با صدور حکمی جعفر سرقینی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما