خبر
آهن و فولاد   نسوزها  
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

دست یابی ایران به پنجمین کشور دارای فناوری تولید قطعات نسوز

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از شرکت های فولاد سفیددشت و ورق خودروی چهارمحال و بختیاری از دست یابی و افتخار آفرینی ایران به عنوان پنجمین کشور دارای فناوری تولید قطعات نسوز خبر داد.

به گزارش می متالز، رضا رحمانی در مراسم بهره‌برداری از طرح صنعتی دیرگدازهای زاگرس سفیددشت چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: خوشبختانه در سالهای اخیر نهضت ساخت داخل در کشور با تلاش مردم، نخبگان و تولیدکنندگان، نهادینه شده و می‌توان در شرایط دشوار اقتصادی کنونی با باور به توانمندی‌های داخل به مراحل رشد و پیشرفت دست یافت.

وی کارخانه فولاد سفیددشت را نمود عینی خودباوری جوانان کشور و تکیه بر توان داخلی است دانست و عنوان کرد: این کارخانه باعث شده که  کشور در تولید قطعات نسوز فولاد به مرحله خودکفایی برسد و نمونه این کارخانه که پیچیده ترین قطعات را تولید می کند، باید در سایر حوزه های دیگر نیز به خودکفایی برسیم.

رحمانی در ادامه  ارزش تولید سالانه این واحد صنعتی را ۲۵ میلیون دلار ذکر کرد و گفت: ایجاد این کارخانه برای 120 نفر از جوانان این منطقه اشتغالزایی ایجاد کرده است.

وزیر صمت ایران را پنجمین کشور در دست یابی به دانش و فناوری تولید قطعات نسوز ذکر کرد.

وی ضمن قدردانی از حمایت های فولاد مبارکه در به بهره برداری رسیدن و تداوم تولید این شرکت‌ها گفت: فولاد مبارکه تامین حداکثری بازار داخل را رسالت خود می‌داند و محصولاتی که در گروه فولاد مبارکه تولید می شود، قبلا جز کالاهای وارداتی بوده است.

گفتنی است برای نخستین بار در کارخانه دیرگدازهای زاگرس سفیددشت ۶ نوع محصول تولید می‌شود که نیاز صنایع فولاد در بخش ریخته‌گری مداوم را تامین می‌کند و این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و ۵۰ میلیارد ریالی تسهیلات راه‌اندازی شده است.

اجرام سرامیکی نسوز، تولید انواع نازل‌های ریخته‌گری، استوپرها و نیم نازل‌ها در این کارخانه تولید می‌شود.

لازم به ذکر است شهرک صنعتی سفیددشت در فاصله ۴۰ کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد صنعت در دی‌ماه مثبت ۲.۳ درصد شد / رونق تولید در همه بخش ها را با برنامه ریزی جدی گرفته ایم / در حوزه داخلی سازی قطعات وارداتی از مرز ۲ میلیارد دلار عبور کردیم

می متالز - رضا رحمانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های فنی و مهندسی ایرانی با محوریت رونق تولید در مصلی امام خمینی (ره) تهران بیان کرد: راهکار و راه حل معضلات اساسی کشور از جمله بیکاری جوانان، وابستگی ارزی، تورم و تنظیم بازار و .. رونق تولید است.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

توان ساخت داخل در بخش‌های مختلف افزایش یافته است

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ما در همه بخش‌های مختلف توانسته‌ایم توان ساخت خود را افزایش دهیم و هر کالایی که امکان ساخت آن وجود داشته باشد واردات آن را ممنوع کرده‌ایم.
 

سه سناریو برای کاهش التهاب بازار

می متالز - با نزدیکی به روزهای پایانی سال، خودروهای داخلی نیز با شیب تندی به سمت افزایش قیمت در حرکت هستند.
 وزیر صمت:

هدفگذاری صرفه‌جویی ارزی ۱۰ میلیارد دلاری تا دو سال آینده

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در سال ۹۷ میزان واردات۱۲ میلیارد دلار کمتر از سال ۹۶ بود، گفت: طی امسال و دو سال آینده در حوزه ساخت داخل تا ۱۰ میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی خواهیم داشت.
 وزیر صمت در برنامه تقدیر از خدمات معاون سابق امور معادن و صنایع معدنی اعلام کرد:

ضرورت توجه به ظرفیت های معدنی کشور در جایگزینی درآمدهای نفتی، ایجاد اشتغال و توسعه مناطق محروم/ ارزش 22 میلیارد دلاری تولیدات معدنی و صنایع معدنی کشور

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در برنامه تقدیر از خدمات جعفر سرقینی، معاون سابق امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه، گفت: بخش معادن و صنایع معدنی کشور ظرفیت های بسیار بالایی دارد و می تواند یکی از جایگزین های مطمئن ما در درآمدهای نفتی، ایجاد اشتغال، توسعه مناطق محروم و...، باشد.
 وزیر صمت در گفتگو با خبرنگاران:

رشد صنعت در دی‌ ماه مثبت ۲.۳ درصد شد/ رونق تولید در همه بخش ها را با برنامه ریزی جدی گرفته ایم/ در حوزه داخلی سازی قطعات وارداتی از مرز ۲ میلیارد دلار عبور کردیم

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال مردم، تولیدکنندگان و فعالان حوزه تولید بخوبی پای کار ساخت داخل و رونق تولید آمدند و این موضوع در جای جای کشور قابل مشاهده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما