خبر
انرژی   گاز  

مصرف CNG در خودروها ۲۵ درصد افزایش یافت

می متالز - یک مقام مسوول با بیان اینکه با اصلاح قیمت بنزین، مصرف CNG در خودروها حدود ۲۵ درصد افزایش یافته است، گفت: میزان مصرف روزانه از ۱۹میلیون مترمکعب به ۲۴.۵میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

به گزارش می متالز، حسن قلی پور اظهار داشت: در دی‌ ماه امسال به‌ طور میانگین روزانه ۲۴.۵ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور توزیع و در مجموع ۷۳۴ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۶۸۱ مترمکعب سی‌ ان‌ جی در دی‌ ماه امسال به فروش رسیده است.

وی با اشاره به اینکه پیش از این در آبان‌ ماه امسال میانگین روزانه مصرف سی‌ ان‌ جی در کشور به حدود ۲۱ میلیون مترمکعب رسیده بود، افزود: این رقم با افزایش روزانه ۳.۵ میلیون لیتری هم‌ اکنون به روزانه ۲۴ میلیون و ۴۸۶ هزار مترمکعب رسیده است.

قلی پور با اشاره به مصرف روزانه ۱۹ میلیون متر مکعب سی‌ ان‌ جی در کشور پیش از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور، تصریح کرد: با اجرای این طرح در روز ۲۴ آبان  ماه امسال، درخواست‌ها برای گاز سوز کردن خودروها به نحو چشمگیری افزایش یافت تا جایی که با افزایش تعداد خودروهای دو گانه‌ سوز در کشور، این رقم با افزایش ۵.۵ میلیون متر مکعبی در روز به روزانه ۲۴.۵ میلیون متر مکعب رسیده است.

مدیر طرح سی‌ ان‌ جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از افزایش تعداد جایگاه‌های سی‌ ان‌ جی به ۲ هزار و ۴۸۹ جایگاه در کشور هم‌ زمان با چهل‌ و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: از این تعداد ۹۷۶ تجهیز دو منظوره و یک هزار و ۵۱۳ تجهیز تک‌ منظوره است و همچنین ۲۷ تجهیز شامل ۱۰ تجهیز دومنظوره و ۱۷ تجهیز تک‌ منظوره در سال ۹۸ به بهره‌ برداری رسیده است.

وی افزود: هم‌ اکنون ۱۲۵ تجهیز سی‌ان‌جی در حال ساخت در کشور وجود دارد که با راه‌ اندازی آنها، تعداد تجهیزات سی‌ ان‌ جی موجود در کشور به ۲ هزار و ۶۱۴ می‌رسد.

کد خبر: 84177
تاریخ: 1398/11/17 - 10:36
منبع: ایران پترونت

حسن قلی پور  گاز سوز کردن  مصرف CNG  خودرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قیمت انواع خودرو سمند در کارخانه چند است؟

می متالز - براساس لیست قیمت منتشر شده، چهار مدل خودرو سمند مورد بررسی هیچگونه تغییر قیمتی را ثبت نکرده‌ و همچون روز گذشته قیمت‌ گذاری شده‌اند.
 

تغییر نام رهام به شاهین

می متالز - مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا پس از ارجاع موضوع به کمیته نام‌گذاری محصولات و بررسی‌های کارشناسی کمیته مذکور، با پیشنهاد جمعی از پژوهشگران و فعالان محیط‌زیست موافقت کرد تا نام محصول جدید سایپا که پیش‌تر ‌با عنوان «رهام» معرفی شده بود به «شاهین» تغییر کند.
 

آخرین مقاومت فیات

می متالز - گروه خودروسازی فیات - کرایسلر اعلام کرده است که شیوع کرونا در چین و زمین‌گیر شدن خودروسازی در این کشور تاکنون موجب نشده است که روند تولید محصولات این شرکت در ایتالیا به دلیل اخلال در زنجیره تامین مختل شود.
 

تمدید تعطیلی رنو و پژو در چین

می متالز - به دنبال تداوم شیوع ویروس کرونا در چین، دو خودروساز فرانسوی رنو و پژو - سیتروئن تعلیق فعالیت کارخانه‌‌های خود در شهر ووهان، کانون اصلی شیوع این ویروس را تا ماه مارس تمدید کردند.
 اخبار هفته مرور شد

موج جدید پیش فروش خودروها آغاز شد

می متالز - در هفته جاری در شرایطی بیشتر اخبار کشور حول شیوع ویروس کرونا بود که در این میان چند خبر خودرویی نیز خودنمایی می‌کرد.
 اوضاع بازار در هفته جاری

کرونا به جان بازار خودرو افتاد

می متالز - ویروس کرونا که از هفته گذشته رسما ورودش به ایران تایید شد، به جان بازار خودرو نیز افتاد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما