خبر
آهن و فولاد   گمرک  
مدیر کل گمرک شهید رجایی و‌ ناظر گمرکات استان هرمزگان:

صادرات فولاد هرمزگان افتخاری برای کشور

می متالز - ابوالفضل اکبرپور مدیر کل گمرک شهید رجایی و ناظر گمرکات استان هرمزگان از شرکت فولاد هرمزگان و فرآیند تولید تختال در این شرکت بازدید کرد.

به گزارش می متالز، وی اظهار داشت: نزدیک به ۶۰ درصد حجم تجارت خارجی کشور را گمرکات استان هرمزگان بر عهده دارد و ۶۰ درصد درامد گمرکات کشور نیز از استان هرمزگان می باشد.

وی در پاسخ به اینکه چه تسهیلاتی برای برای فولاد هرمزگان که ۹۰ درصد قطعات و مواد اولیه وارداتی خود را از طریق بندرشهید رجایی وارد می کند اندیشیده شده گفت: فولاد هرمزگان از معدود صنایعی در استان هرمزگان است که همکاران ما در آن به عنوان گمرکات خاص، مستقل و مسقر هستند و خدمات شبانه روزی ارائه می دهند.

وی در ادامه گفت: جلسات و گفت گوهایی با مدیران شرکت فولاد هرمزگان انجام و مشکلات فولاد در رابطه با گمرک بررسی و مشکلی در رابطه با باسکول مطرح شد که حتما تلاش خواهيم كرد در استان اين موانع و مشكلات رفع شود .
اکبرپور در پاسخ این سوال که چگونه می‌توان تسهیلات مناطق ویژه را برای صنایع مستقر در این مناطق با وجود تغییر سیاست های ارزی دولت و لزوم‌ ثبت سفارش در مناطق ویژه حفظ کرد گفت: ما در جلساتی که در تهران داریم حتما این موارد را پیگیری خواهیم کرد اما فولاد هرمزگان و همه فولادی هایی که در مناطق ویژه صنایع و معادن مستقر هستند با توجه به مشکلات ارزی که دارند باید وارد این پروسه شوند.

مدیرکل بندرشهید رجایی افزود: صادرات فولاد هرمزگان افتخاری برای کشور است و با اين حجم صادرات میزان قابل توجهی ارز وارد کشور  مي شود .اين موضوع را در دستور كار قرار خواهيم داد و همراه با  پیگیری هاي مسئولین فولاد هرمزگان در جهت این موضوع قطعا گمركات هرمزگان نيز همراه فولاد هرمزگان خواهد بود و از هيچ كمكی مضايقه نخواهد كرد.
ناظر گمرکات استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در رابطه با تسهیلات برای واحدهای تولیدی، گمرک بسته های حمایتی تعریف کرده است و خدمات شبانه روزی گمرک در جهت صادرات برقرار می باشد. در گمرک شهید رجایی در جهت تسهیل صادرات، باسکول مجموعه فولاد هرمزگان مورد قبول واقع است؛ همچنین با توجه به اینکه بعضی کالاها انحصارا مربوط به فولاد هرمزگان است به اظهار آن ها کمک کرده و اعتماد داریم. تلاش می كنيم به كمك همكاران محترم در گمركات هرمزگان بيشترين کمک ها و خدمات را  در کوتاهترین زمان  ارائه نمائيم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

معاملات مشکوک سه پتروپالایشی، دو بانک و ۱۰ شرکت دیگر

می متالز - دو شرکت از صنعت پتروشیمی، بانک آینده و ایران زمین، پالایشگاه اصفهان به همراه ۱۰ شرکت دیگر، مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.
 

لزوم رفع موانع صادرات فولاد در مناطق ویژه

می متالز - معاون برنامه‌ریزی دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد، تجاری و صنعتی مناطق ویژه اقتصادی کشور در بازدید از فولاد هرمزگان با اشاره به نقش فولاد هرمزگان در صادرات تختال، بر لزوم رفع موانع صادراتی در مناطق ویژه اقتصادی تاکید کرد.
 

بازدید دادستان‌کل کشور از گمرک شهید رجایی/ قوه قضائیه، گمرک و سازمان بنادر باید جلوی قاچاق کالا را بگیرند

می متالز - دادستان‌کل کشور در بازدید از گمرک شهید رجایی گفت: قوه قضائیه، گمرک و سازمان بنادر باید بیش از پیش با همکاری یکدیگر جلوی قاچاق را بگیرند.
 آهنگران:

فولاد هرمزگان يكی از شركت های مطرح فولادی كشور محسوب می شود

می متالز - آهنگران معاون برنامه ريزی دبيرخانه شورای عالی مناطق آزاد، تجاری و صنعتی مناطق ويژه اقتصادی كشور در بازيد از فولاد هرمزگان با اشاره به نقش فولاد هرمزگان در صادرات تختال، اين شركت را يكی از شركت های مطرح فولادی كشور برشمرد و بر لزوم رفع موانع صادراتی در مناطق ويژه اقتصادی تاكيد كرد.
 

موفقیت فولاد هرمزگان در تمدید گواهینامه استاندارد سیستم مدیریت کیفیت، مدیریت انرژی و مدیریت آموزش

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان موفق به تمدید گواهینامه های استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001:2015)، سیستم مدیریت انرژی (ISO 50001:2018) و همچنین مدیریت آموزش (ISO 10015:1999)، طی ممیزی های مراقبتی از طرف شرکت SGS شد.
 

دپوی ۱۹۴۱ خودرو در گمرک هرمزگان

می متالز - ناظر گمرکات استان هرمزگان از دپوی هزار و ۹۴۱ دستگاه خودرو در گمرکات این استان خبر داد و گفت: ما باعث دپو شدن خودروها در گمرک نیستیم و در این مورد منتظریم تا مجوز ترخیص از وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما