خبر
آهن و فولاد   گمرک  
مدیر کل گمرک شهید رجایی و‌ ناظر گمرکات استان هرمزگان:

صادرات فولاد هرمزگان افتخاری برای کشور

می متالز - ابوالفضل اکبرپور مدیر کل گمرک شهید رجایی و ناظر گمرکات استان هرمزگان از شرکت فولاد هرمزگان و فرآیند تولید تختال در این شرکت بازدید کرد.

به گزارش می متالز، وی اظهار داشت: نزدیک به ۶۰ درصد حجم تجارت خارجی کشور را گمرکات استان هرمزگان بر عهده دارد و ۶۰ درصد درامد گمرکات کشور نیز از استان هرمزگان می باشد.

وی در پاسخ به اینکه چه تسهیلاتی برای برای فولاد هرمزگان که ۹۰ درصد قطعات و مواد اولیه وارداتی خود را از طریق بندرشهید رجایی وارد می کند اندیشیده شده گفت: فولاد هرمزگان از معدود صنایعی در استان هرمزگان است که همکاران ما در آن به عنوان گمرکات خاص، مستقل و مسقر هستند و خدمات شبانه روزی ارائه می دهند.

وی در ادامه گفت: جلسات و گفت گوهایی با مدیران شرکت فولاد هرمزگان انجام و مشکلات فولاد در رابطه با گمرک بررسی و مشکلی در رابطه با باسکول مطرح شد که حتما تلاش خواهيم كرد در استان اين موانع و مشكلات رفع شود .
اکبرپور در پاسخ این سوال که چگونه می‌توان تسهیلات مناطق ویژه را برای صنایع مستقر در این مناطق با وجود تغییر سیاست های ارزی دولت و لزوم‌ ثبت سفارش در مناطق ویژه حفظ کرد گفت: ما در جلساتی که در تهران داریم حتما این موارد را پیگیری خواهیم کرد اما فولاد هرمزگان و همه فولادی هایی که در مناطق ویژه صنایع و معادن مستقر هستند با توجه به مشکلات ارزی که دارند باید وارد این پروسه شوند.

مدیرکل بندرشهید رجایی افزود: صادرات فولاد هرمزگان افتخاری برای کشور است و با اين حجم صادرات میزان قابل توجهی ارز وارد کشور  مي شود .اين موضوع را در دستور كار قرار خواهيم داد و همراه با  پیگیری هاي مسئولین فولاد هرمزگان در جهت این موضوع قطعا گمركات هرمزگان نيز همراه فولاد هرمزگان خواهد بود و از هيچ كمكی مضايقه نخواهد كرد.
ناظر گمرکات استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در رابطه با تسهیلات برای واحدهای تولیدی، گمرک بسته های حمایتی تعریف کرده است و خدمات شبانه روزی گمرک در جهت صادرات برقرار می باشد. در گمرک شهید رجایی در جهت تسهیل صادرات، باسکول مجموعه فولاد هرمزگان مورد قبول واقع است؛ همچنین با توجه به اینکه بعضی کالاها انحصارا مربوط به فولاد هرمزگان است به اظهار آن ها کمک کرده و اعتماد داریم. تلاش می كنيم به كمك همكاران محترم در گمركات هرمزگان بيشترين کمک ها و خدمات را  در کوتاهترین زمان  ارائه نمائيم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 از ابتدای سال مالی تا پایان شهریور رقم خورد؛

تولید بیش از 687 هزار تن اسلب در فولاد هرمزگان جنوب

می متالز - بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید 687 هزار و سه تن اسلب از سوی شرکت فولاد هرمزگان جنوب از ابتدای سال مالی تا پایان شهریور ماه است.
 

آتش نشانی شغلی مقدس و هر روز، روز آتش نشانی است

می متالز - مدیرعامل فولاد هرمزگان با حضور در جمع آتش نشانان این شرکت ضمن تبریک روز ایمنی و آتش نشانی با اهدای گل و لوح تقدیر از زحمات این فداکاران تقدیر و تشکر کرد.
 

رشد 57.5درصدی فروش فولاد هرمزگان در نیمه نخست 99

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان جنوب با نماد هرمز گزارشی از عملکرد فعالیت خود که منتهی به 31شهریورماه است منتشر کرده و بر این اساس میزان فروش 6 ماهه نخست فولاد هرمزگان جنوب در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با رشد 57.5درصدی همراه بوده و اسلب نیز بالاترین میزان تولید و فروش را به خود اختصاص داده است.
 

رشد ۵۷.۵ درصدی فروش «هرمز» در نیمه نخست سال

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) از رشد 57.5 درصدی فروش خود در نیمه نخست سال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.
 

هرمزگان، قطب دوم فولاد کشور خواهد شد

می متالز - مدیرعامل فولاد هرمزگان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و همتی استاندار استان هرمزگان برگزار شد تاکید کرد با توسعه هاي انجام شده و در دست انجام، استان هرمزگان به قطب دوم فولاد کشور تبديل خواهد شد.‎
 مدیرعامل فولاد هرمزگان در نشستی با حضور معاون اول رئیس جمهور مطرح کرد؛

عرضه فولاد در بورس کالا به منزله حمایت از شفافیت است

می متالز - مدیرعامل فولاد هرمزگان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، بورس کالای ایران را محل مناسبی برای کشف قیمت های محصولات فولادی خواند و گفت: حمایت از بورس کالا به منزله حمایت از شفافیت است و ضروری است قیمت ها براساس قانون عرضه و تقاضا در بورس کالا کشف و براساس آن قیمت های زنجیره فولاد تعیین گردد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما