خبر
بورس و سهام   زیرساخت ها  

تلاش برای به‌ روز رسانی زیرساخت‌های سامانه‌های معاملاتی

می متالز - مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران از به‌ روز رسانی زیرساخت‌های سامانه‌های معاملاتی خبر داد و تاکید کرد هر چند این موضوع در حال پیگیری بوده، ولی امری زمان‌ بر است.

به گزارش می متالز، روح‌ الله دهقان در ادامه به‌ روز رسانی کامل زیرساخت‌های سامانه‌های معاملاتی را زمان‌ بر ارزیابی کرد و گفت: این مهم در حالی پیگیری می‌شود که در تهیه آن به‌ دلیل بروز تحریم‌ها به توان داخلی تکیه کرده‌ایم، ضمن اینکه ایجاد زیرساخت مناسب و سامانه‌های مرتبط با بازار سرمایه کار یک روز و دو روز نیست و اقدامی زمان‌ بر و انرژی‌ بر است. وی با تاکید بر اینکه متخصصان داخلی توان ایجاد این زیرساخت‌ها را دارند، تصریح کرد: با وجود افزایش ۱۰ برابری حجم معاملات نسبت به سال گذشته و افزایش چند برابری تعداد معاملات و تبادلات مالی بازار سرمایه، همچنان سامانه معاملاتی قدیمی پاسخگوی معاملات است.

دهقان افزود: این توان پاسخگویی به‌ دلیل وجود پشتیبانی تیمی حرفه‌ای در پشت‌ صحنه است که سامانه‌ها را به‌ خوبی مدیریت می‌کنند. الان در حال توسعه دادن سامانه فعلی هستیم و بعد سراغ سامانه پایه می‌رویم تا به بازار سرمایه ارائه کنیم. وی در ادامه با تاکید بر توان پاسخگویی سیستم قدیمی معاملات گفت: یکی از مهم‌ ترین دلایل توفیق این سامانه، وجود تیم پشتیبانی قوی در کنار سامانه‌هاست که بروز برخی مشکلات را به‌ طور چشمگیر تقلیل داده است.

دهقان در ادامه اظهاراتش به سیاست‌ گذاری‌های سازمان بورس در ایجاد فرهنگ استفاده از الگوریتم‌های معاملاتی برای افزایش معاملات حرفه‌ای در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: کلیت این موضوع سیاست‌ گذاری‌هایی است که سازمان بورس و شرکت اطلاع‌ رسانی و خدمات بورس انجام می‌دهند و در حوزه سیاست‌ گذاری این نهادها است که شکل صحیح معاملات را ارائه می‌دهند. در این زمینه برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده شده است که برگزاری برخی رویدادها نیز از جمله این برنامه‌هاست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چرخش بازار بورس

می متالز - برخلاف دیگر بازاهای سرمایه ای که درحال تجربه رو به رشدی هستند حال وهوای این روزهای بازار بورس ، چندان خوشایند نیست والبته گفته می شود این بازار دوباره با حمایت های دولتی ها سرپا خواهد شد .
 از فردا تا اطلاع ثانوی اعمال می شود:

تصمیم بورس در حذف سفارش نمادها بعد از توقف و فروش سهام عدالت

می متالز - بورس تهران ضمن تعیین رویه فروش سهام عدالت، اعلام کرد از فردا تا اطلاع ثانوی، سفارش خرید و فروش همه نمادهایی که متوقف می شود، حذف خواهند شد.
 معاون وزارت صنعت اعلام کرد:

ادعای پذیرش ۲۵۶ شرکت جدید در بورس/ واگذاری ۵۰ معدن و تامین مالی۴۰۰ طرح

می متالز - معاون وزارت صنعت مدعی شد ۲۵۶ شرکت جدید برای پذیرش و عرضه اولیه سهام آمادگی دارند و ۵۰ معدن از طریق بازار سرمایه واگذار و برای ۴۰۰ طرح نیمه تمام ، تامین مالی خواهد شد.
 برای دریافت نظرات:

دستورالعمل پیشنهادی مجوز تأسیس کارگزاری ها منتشر شد + متن کامل

می متالز - دستورالعمل پیشنهادی صدور مجوز تأسیس و فعالیت شرکت های کارگزاری در هشت فصل و ۲۸ ماده توسط سازمان بورس برای دریافت نظرات فعالان بازار سرمایه و صنعت کارگزاری منتشر شد.
 

توضیح مهمان امروز بورس درباره تضمین تعهدات اوراق اختیار فروش تبعی

می متالز - شرکت آماده عرضه اولیه امروز و ۲۰ درصدی از تضمین تعهدات احتمالی ناشی از اعمال اوراق اختیار فروش تبعی توسط سهامدار عمده و عدم ریسک برای سهامداران خرد خبر داد.
 رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

«شرکت سهامی عام توسعه پروژه» ؛ خلا بزرگ در اقتصاد

می متالز - پدیده عرضه چندباره شرکت ها در بورس
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما