خبر
بورس و سهام   زیرساخت ها  

تلاش برای به‌ روز رسانی زیرساخت‌های سامانه‌های معاملاتی

می متالز - مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران از به‌ روز رسانی زیرساخت‌های سامانه‌های معاملاتی خبر داد و تاکید کرد هر چند این موضوع در حال پیگیری بوده، ولی امری زمان‌ بر است.

به گزارش می متالز، روح‌ الله دهقان در ادامه به‌ روز رسانی کامل زیرساخت‌های سامانه‌های معاملاتی را زمان‌ بر ارزیابی کرد و گفت: این مهم در حالی پیگیری می‌شود که در تهیه آن به‌ دلیل بروز تحریم‌ها به توان داخلی تکیه کرده‌ایم، ضمن اینکه ایجاد زیرساخت مناسب و سامانه‌های مرتبط با بازار سرمایه کار یک روز و دو روز نیست و اقدامی زمان‌ بر و انرژی‌ بر است. وی با تاکید بر اینکه متخصصان داخلی توان ایجاد این زیرساخت‌ها را دارند، تصریح کرد: با وجود افزایش ۱۰ برابری حجم معاملات نسبت به سال گذشته و افزایش چند برابری تعداد معاملات و تبادلات مالی بازار سرمایه، همچنان سامانه معاملاتی قدیمی پاسخگوی معاملات است.

دهقان افزود: این توان پاسخگویی به‌ دلیل وجود پشتیبانی تیمی حرفه‌ای در پشت‌ صحنه است که سامانه‌ها را به‌ خوبی مدیریت می‌کنند. الان در حال توسعه دادن سامانه فعلی هستیم و بعد سراغ سامانه پایه می‌رویم تا به بازار سرمایه ارائه کنیم. وی در ادامه با تاکید بر توان پاسخگویی سیستم قدیمی معاملات گفت: یکی از مهم‌ ترین دلایل توفیق این سامانه، وجود تیم پشتیبانی قوی در کنار سامانه‌هاست که بروز برخی مشکلات را به‌ طور چشمگیر تقلیل داده است.

دهقان در ادامه اظهاراتش به سیاست‌ گذاری‌های سازمان بورس در ایجاد فرهنگ استفاده از الگوریتم‌های معاملاتی برای افزایش معاملات حرفه‌ای در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: کلیت این موضوع سیاست‌ گذاری‌هایی است که سازمان بورس و شرکت اطلاع‌ رسانی و خدمات بورس انجام می‌دهند و در حوزه سیاست‌ گذاری این نهادها است که شکل صحیح معاملات را ارائه می‌دهند. در این زمینه برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده شده است که برگزاری برخی رویدادها نیز از جمله این برنامه‌هاست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رانت‌ خواران فولادی علیه سهامداران شرکت‌های بورسی

می متالز - انجمن توسعه سرمایه‌ گذاری حرفه‌ای ایران در نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور و سه وزیر صمت، اقتصاد و رفاه “از تحرکات دلالان در بازار فولاد ابراز نگرانی کرده و این تحرکات را اقدامی در جهت تضعیف حقوق سهامدار و متعاقب آن مخالف سیاست‌های ماندگاری نقدینگی در بازار سرمایه کشور عنوان کرده است”.
 

افزایش هزینه استهلاک شرکت‌ها

می متالز - یکی از مهم‌ترین عوامل محرک این روزهای بازار سرمایه، تجدید ارزیابی است که در واقع به توجیهی برای رشد بالای برخی شرکت‌ها تبدیل شده است.
 

تغییر ذائقه سهامداران

می متالز - در این روزهای بازار سرمایه ایران گزاره‌ای بین حتی افراد قدیمی بازار دهان به دهان می‌چرخد، بدین مضمون که ارزش جایگزینی این شرکت فلان میلیارد تومان است و سهام این شرکت با توجه به قیمت فعلی آن ارزنده است. در واقع، پارادایم سرمایه‌گذاری در بین سهامداران خرد گویا از «سودآوری شرکت» به سمت «ارزش روز دارایی‌ها (حتی نه بر اساس خالص ارزش روز دارایی‌ها)» چرخیده است، اما آیا این تغییر ذائقه موقت است یا دائمی!؟
 

عملکرد آتی و قیمت سهام

می متالز - از سال ۱۳۹۰ تاکنون به‌دنبال معافیت مالیاتی و عدم‌محاسبه هزینه استهلاک در طول دوره‌های بعد از تجدید ارزیابی دارایی‌ها و قبل از فروش آنها، تجدید ارزیابی دارایی‌ها به طور گسترده‌ای توسط شرکت‌های بورسی مورد استفاده قرار گرفته است.
 

استقبال شرکت‌های زیان‌ده

می متالز - بازار سرمایه در یک سال اخیر شاهد انتشار اخبار زیادی پیرامون تجدید ارزیابی دارایی‌ها و افزایش سرمایه از این محل بوده است. امری که روندهای مقطعی و نوسانات زیادی را برای گروه‌های مرتبط با این موضوع رقم زده است.
 جنب پل حافظ

ورود مثبت سهام به ماه آخر سال

می متالز - بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته نیز به رشد خود ادامه داد و توانست در پایان هفته به رشد بیش از ۱۹هزار واحدی برسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما