خبر
نفت   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  

آمریکا تحریم نفتکش چینی را لغو کرد

می متالز - آمریکا تحریم‌هایی علیه شرکت نفتکش کاسکوی چین را که پیشتر به دلیل حمل و نقل نفت ایران اعمال شده بود، لغو کرد.

به گزارش می متالز، اخیرا آمریکا تحریم‌هایی علیه شرکت نفتکش کاسکوی چین را که پیشتر به دلیل حمل و نقل نفت ایران اعمال شده بود، لغو کرد.

شاید نتوان این اقدام آمریکا را نشانه‌ای دال بر تضعیف کمپین فشار حداکثری این کشور علیه ایران قلمداد کرد، اما این مسئله نشان می‌دهد آمریکا به دنبال تحریم شرکت‌های بزرگ دخیل در بازار نفت جهانی نیست.

الیزابت روزنبرگ، مدیر حوزه انرژی مؤسسه نیو آمریکن سکیوریتی، می‌گوید، من فکر می‌کنم این مسئله نشان دهنده آن است که تحریم‌ها علیه شرکت‌های خارجی بزرگ به خصوص آنها که به صورت نظامند در بازار جهانی انرژی دخیل هستند، ناپایدار است.

وی که پیشتر مشاور امور تحریم وزارت خزانه داری آمریکا بوده است،‌گفت: لغو تحریم‌ها علیه زیرمجموعه شرکت نفتکش کاسکوی چین شبیه لغو تحریم‌های علیه شرکت روس آل روسیه است که نشان می‌دهد، آمریکا فقط می‌خواهد برای مدت زمانی محدود شرکت‌های بزرگ را تحریم کند.

هنری روم، کارشناس حوزه ایران مؤسسه اوراسیا، می‌گوید لغو تحریم‌ها علیه شرکت نفتکش کاسکوی چین حاکی از آن است که از این به بعد وزارت خزانه‌داری آمریکا در اعمال تحریم علیه شرکت‌های دولتی چینی با احتیاط بیشتری عمل خواهد کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

گمانه‌زنی‌های برای بازار نفت جهانی در دهه جدید

می متالز - چالش‌های پیش روی نفت در دهه میلادی جدید ظاهرا تفاوتی با قبل ندارد؛ اما ممکن است نوسانات شدیدتر باشد.
 برای اولین بار در تاریخ؛

بدهی آمریکا از مرز ۲۳ تریلیون دلار گذشت

می متالز - وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که بدهی عمومی دولت فدرال آمریکا برای اولین بار در طول تاریخ از مرز ۲۳ تریلیون دلار عبور کرده است.
 بامداد امروز:

خزانه داری آمریکا وزیرخارجه ایران را تحریم کرد / واکنش ظریف / درهای باز مذاکره؟

می متالز - خزانه داری آمریکا بامداد امروز وزیرخارجه ایران را به دلیل ارتباط کاری مستقیم یا غیرمستقیم با رهبر جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم ها قرار داد که با واکنش ظریف همراه بود.
 با تشدید اختلافات بر سر مسائل تجاری رقم خورد؛

فروش گسترده اوراق دلاری توسط چین

می متالز - با تشدید اختلافات بین چین و آمریکا بر سر مسائل تجاری، این کشور در حال فروش گسترده اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا است.
 وزارت خزانه داری آمریکا جزئیات تحریم جدید را منتشر کرد:

خریداران محصولات فولادی تا مرداد ماه مهلت یافتند

می متالز - وزارت خزانه داری آمریکا جزییات تحریم جدید برای فلزات ایران (آهن، فولاد، آلومینیوم و مس) را منتشر کرد.
 

آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ونزوئلا وضع کرد

می متالز - وزارت خزانه‌داری آمریکا با وضع تحریم‌های جدید علیه ونزوئلا اعلام کرد، هر کسی که رییس جمهور مادورو را حمایت کند مورد هدف تحریم‌های ما قرار می گیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما