خبر
دریانوردی، بنادر و کشتیرانی   ریلی و راه آهن  

متصل شدن ریل سراسری به بندر کاسپین در سال ۹۹

می متالز - معاون بندری و لجستیک منطقه آزاد انزلی خبر داد: تا پایان سال آینده، ریل سراسری به بندر کاسپین متصل خواهد شد.

به گزارش می متالز، «امین افقی» امروز (یکشنبه) در همایش صادرات-ترانزیت و اوراسیا که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، گفت: یکی از مهم‌ترین اتفاقات رخ‌داده فعال‌سازی کریدور چین-قزاقستان - ایران بود که نقش پدافند غیرعامل را ایفا می‌کند.

افقی تصریح کرد: توسط این کریدور ۴۸ کشتی با حمل و نقل ترکیبی از چین به آب‌های قزاقستان و سپس به آب‌های کاسپین وارد شده است.

وی با بیان اینکه ۱۲ کشتی از مسیر جدید کاسپین به چین صادر شده است، افزود: با برنامه‌ریزی‌های جدید، بر حجم مبادلات تجاری از این کریدور افزوده می‌شود. 

به گفته افقی، اهداف مناطق آزاد برای جذب سرمایه‌گذار به منظور توسعه زیرساخت‌های کشور در بندر کاسپین کاملا محقق شده است.

ایران با تمام کشورهای اوراسیا توافقنامه حمل‌ونقلی دارد

در بخش دیگر این همایش «مهران قربانی»، معاون حمل و نقل سازمان راهداری و جاده ای گفت: جدای از موضوع نفت و گاز، ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص دارای مزیت در حوزه حمل و نقل و ترانزیت است.

وی با اشاره به اینکه ایران با ۵۰ کشور از جمله تمام کشورهای اوراسیا موافقتنامه در زمینه حمل و نقل دارد،‌ گفت: در سال ۲۰۱۸ حدود ۶۳ هزار تردد کامیونی بین کشورهای عضو اوراسیا داشتیم که ۲۲ هزار کامیون ایرانی و ۴۱ هزار کامیون خارجی بوده است.

قربانی تصریح کرد: همچنین در این سال  یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا توسط ناوگان ایرانی جابجا شده که ۴۱۴ هزار تن کالای ایرانی و ۸۴۸ هزار تن کالای خارجی بوده است.

کد خبر: 84481
تاریخ: 1398/11/20 - 19:19
منبع: تین نیوز

بندر کاسپین  امین افقی  مهران قربانی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اتصال بندر کاسپین به راه‌آهن سراسری تا پایان سال ۹۹

می متالز - رییس سازمان برنامه و بودجه از اتصال بندر کاسپین به شبکه سراسری راه‌آهن کشور تا پایان سال آینده خبر داد.
 وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

آزادسازی مسیر احداث راه آهن رشت - کاسپین/ اتصال بندر کاسپین به شبکه ریلی در سال ۹۹

می متالز - وزیر راه و شهرسازی در بازدید از راه آهن گیلان در محدوده پیربازار گفت: با اتصال خط ریلی رشت - بندر انزلی و کاسپین و رشت - آستارا در آینده نزدیک، بندرهای گیلان به شبکه ریلی کشور و کریدور شمال - جنوب متصل خواهد شد و قابلیت انتقال کالا را به کشورهای دیگر را فراهم می شود.
 وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

ترانزیت سالانه ۵۰ میلیون تن بار با تکمیل کریدور شمال – جنوب

می متالز - وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جابجایی سالانه ۱۰ میلیون تن بار ترانزیتی در کشور، گفت: ظرفیت موجود توانایی جابجایی ۵۰ میلیون تن را دارد، اما عدم اتصال راه آهن رشت – انزلی و رشت – آستارا مانع از این حجم ترانزیت می شود.
 به منظور بررسي و رفع مشكلات صورت گرفت؛

بازدید استاندار گیلان از مراحل احداث پروژه راه آهن رشت – پیربازار – بندر کاسپین

می متالز - استاندار گیلان و هیات همراه صبح امروز با ورود به محدوده ساخت راه آهن رشت – پیربازار – بندر کاسپین ، از مراحل احداث این پروژه بازدید و در جریان موانع و مشکلات پیش روی تکمیل آن قرار گرفتند.
 

تکمیل راه آهن رشت - انزلی با جدیت از سوی دولت دنبال می شود

می متالز - استاندار گیلان گفت : تکمیل به موقع پروژه راه آهن رشت - انزلی - کاسپین - آستارا در دستور کار جدی دولت است و شوراهای روستایی، دهیاری ها و مردم باید همکاری لازم را برای اجرای این پروژه داشته باشند.
 

نصب پیمایش‌سنج در وانت‌بارها تا 2 ماه آینده/ کرایه سواری‌‌ بین‌شهری افزایش نمی‌یابد

می متالز - عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با تأکید بر اینکه کرایه سواری عمومی بین‌شهری افزایش نمی‌یابد، گفت: اگر قانون‌گریزی در این حوزه رخ دهد به تخلف راننده یا شرکت حمل‌ونقلی در کمیسیون‌های ماده 11 و 12 رسیدگی می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما