خبر
حمل و نقل  

معاون لجستیک و حمل و نقل سازمان منطقه آزاد ماکو منصوب شد

می متالز - در حکمی از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو مهدی صفری مقدم به سمت معاون لجستیک و حمل و نقل سازمان منطقه آزاد ماکو منصوب شد.

به گزارش می متالز، در حکم عبدالرحیمی خطاب به معاون لجستیک و حمل ونقل سازمان منطقه آزاد ماکو آمده است:

با عنایت به تعهد، تخصص و و سوابق ارزشمند جنابعالی به موجب این ابلاغ به عنوان معاون لجستیک و حمل و نقل سازمان منطقه آزاد ماکو منصوب می شوید.

موقعیت سرزمینی و جغرافیای اقتصادی منطقه آزاد ماکو و سابقه دیرین آن در ایفای نقش سنتی در نظام لجستیک و حمل و نقل ملی و بین‌المللی، صنعت لجستیک را به عنوان یکی از کسب و کارهای محوری برخوردار از مزیت نسبی در این منطقه تبدیل کرده است. بر این اساس لازم است با جدیت و اهتمام و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های ملی و منطقه‌ای در راستای ارتقاء جایگاه لجستیکی منطقه آزاد ماکو و تبدیل آن به هاب حمل و نقل لجستیک و تعاملات تجاری منطقه اقدامات ذیل را در دستور کار آن معاونت قرار دهید:

۱- برنامه ریزی توسعه و تکمیل زیرساخت های حمل و نقل با هدف افزایش مزیت های لجستیکی،‌ایفای نقش جدی در کریدورهای ترانزیت بین المللی و ارتقاء مزیت های تولیدی صنعتی و گردشگری منطقه آزاد ماکو

۲- یکپارچه سازی مدیریت امور حمل و نقل در همه مدها و شیوه ها به منظور نیل به الگوی حمل و نقل ترکیبی و چند وجهی بهینه

۳- طراحی و توسعه زیرساخت‌های لجستیکی با رویکرد تبدیل منطقه آزاد ماکو به یکی از مراکز مهم تبادلات تجاری در منطقه و برجسته‌سازی فرصت های تولیدی و صنعتی منطقه به واسطه مزیت های لجستیکی

۴- ساماندهی امور گمرکی و پایانه‌های منطقه با هدف بهینه سازی فرایندهای لجستیکی و تسهیل و روانسازی جریان بار و مسافر

۵- مذاکره و تعامل موثر با ذینفعان و نهادهای ذیربط داخلی و بین المللی برای ایفای نقش جدی منطقه آزاد ماکو به عنوان یک نقطه اتصال مهم در کریدورهای ترانزیتی و گسترش و توسعه ترانزیت و ترانشیب کالا از طریق این منطقه

۶- برنامه ریزی و پیگیری اقدامات مورد نیاز برای بهبود فضای کسب و کار با تمرکز ویژه بر صنعت لجستیک و شرکت‌های فعال در این حوزه به منظور تبدیل منطقه آزاد ماکو به پردیس فعالیت شرکت‌های ارائه دهنده خدمات لجستیک

۷- باز مهندسی مکانیزاسیون و بهبود فرایندهای اصلی و ارزش افزا و همچنین پشتیبانی امور لجستیک با رویکرد تسریع و تسهیل مراحل انجام کار و تبدیل منطقه آزاد ماکو به الگوی موفق در ارائه خدمات سریع و ارزان لجستیک در سطح کشور و منطقه

عبدالرحیمی ابراز امیدواری کرده است: در این فرایند معاونین و مدیران سازمان و دستگاه‌های اجرایی ذیربط در منطقه، کمال همکاری و هماهنگی لازم را در راستای تحقق اهداف و ماموریت های مدنظر در این بخش با معاونت لجستیک و حمل و نقل سازمان منطقه آزاد ماکو معمول دارند.

مهدی صفری مقدم پیش از این مدیرکلی طرح جامع و مدل‌های حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی را بر عهده داشت.

معاونت توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد ماکو به معاونت لجستیک و حمل و نقل تغییر یافت.

کد خبر: 84486
تاریخ: 1398/11/20 - 19:24
منبع: تین نیوز

منطقه آزاد ماکو  مهدی صفری مقدم 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۳ طرح معدنی و عمرانی شهری در منطقه آزاد ماکو افتتاح شد

می متالز - سه طرح معدنی و عمرانی همزمان با چهارمین روز از دهه فجر امسال با حضور مدیرعامل منطقه آزاد ماکو در این منطقه به بهره‌برداری رسید.
 

۲ واحد معدنی با سرمایه گذاری ۲۲۰ میلیارد ریال در منطقه آزاد ماکو به بهره برداری رسید

می متالز - مدیر تسهیل تولید، صنعت و معدن سازمان منطقه آزاد ماکو از بهره برداری ۲ واحد معدنی مرمریت سیاه شوربلاغ با سرمایه گذاری ۲۲۰ میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی در منطقه آزاد ماکو خبر داد.
 

رشد ۱۶ برابری سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو

می متالز - مدیر تسهیل تولید، صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو از رشد ۱۶ برابری سرمایه گذاری داخلی و ۷۰ برابری سرمایه گذاری خارجی از سال ۹۲ تا ۹ ماهه سال ۹۸ در منطقه آزاد ماکو خبر داد.
 

آمارهای ۵ماهه سال ۹۸ وزارت صمت درباره آذربایجان‌غربی

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۵۹اُمین گزارش خود، عملکردی از ۵ ماهه نخست امسال را در کشور و استان‌های مختلف اعلام کرد که آمارهای مربوط به بخش صدور کارت بازرگانی، تسهیلات، گواهی امضای الکترونیکی، برق مصرفی مشترکین صنعتی، مجوزها و پروانه‌های صادره آذربایجان‌غربی را مشاهده می‌کنید.
 

اطلاعیه مدیریت تسهیل تولید، صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو در خصوص واحدهای معدنی

می متالز - اطلاعیه مدیریت تسهیل تولید، صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو در خصوص واحدهای معدنی منتشر شد.
 مدیرعامل سازمان مطنقه آزاد ماکو:

تسهیل تجارت، مهم ترین وظیفه مدیریت گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد ماکو است

می متالز - مدیرعامل سازمان منطقه ازاد ماکو تسهیل تجارت را مهمترین وظیفه مجموعه گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد دانست و تاکید کرد: باید از نقطه صفر مرزی نسبت به تسهیل تجارت سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی اقدام کنیم و در رفع مشکلات آنان خودمان پیش قدم شویم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما