خبر
تحقیق و توسعه   هوایی و فرودگاه ها  
شهریاری:

ظرفیت تولید انبوه هواپیمای مسافربری وجود ندارد / تمرکز متخصصان باید تنها پژوهش و تحقیق باشد

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ایران با وجود داشتن نیروهای متخصص و فنی، در شرایط کنونی قابلیت و ظرفیت تولید انبوه هواپیمای مسافربری و ایجاد بازار و رقابت با شرکت های چند ملیتی صنعت هوایی را ندارد.

به گزارش می متالز، سید کمال الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای تولید هواپیمای مسافربری، گفت: خوشبختانه دانشمندان و متخصصان ایرانی در شرایط کنونی از لحاظ علمی و فنی در جایگاه بسیار برجسته ای قرار دارند، از این رو نیروهای جوان ما می توانند به تمام عرصه ها ورود کنند، البته حوزه پژوهش و تحقیق با تجاری سایز و تولید انبوه کاملا متفاوت است.

تعداد بسیار محدودی از شرکت های چند ملیتی در صنعت حمل و نقل هوایی فعال هستند

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید قبول کنیم که تعداد بسیار محدودی از شرکت های چند ملیتی در دنیا در صنعت حمل و نقل هوایی فعال بوده و خودشان را برای تولید هواپیمای مسافربری تجهیز کردند

ایران در دهه اخیر پا به عرصه تولید هواپیمای مسافربری گذاشته و اقدام به تولید هواپیمای ایران 141 کرد، اما در نهایت ناوگان حمل و نقل هوایی کشور نتوانست از این هواپیما در خطوط هوایی استفاده کند

وی تصریح کرد: ایران در دهه اخیر پا به عرصه تولید هواپیمای مسافربری گذاشته و اقدام به تولید هواپیمای ایران 141 کرد، اما در نهایت ناوگان حمل و نقل هوایی کشور نتوانست از این هواپیما در خطوط هوایی استفاده کند.

 

ظرفیت تولید انبوه هواپیمای مسافربری و رقابت با شرکت های چند ملیتی وجود ندارد

شهریاری ادامه داد: به نظر من ایران با وجود داشتن نیروهای متخصص و فنی، در شرایط کنونی قابلیت و ظرفیت تولید انبوه هواپیمای مسافربری و ایجاد بازار و رقابت با شرکت های چند ملیتی صنعت هوایی را ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی متخصصان داخلی و شرکت های دانش بنیان باید تمام تمرکز خود را در عرصه پژوهش و تحقیق برای تولید هواپیما بگذارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: امروز کشور چین با وجود پیشرفت های تکنولوژیکی و فنی، هنوز نتوانسته در عرصه تولید هواپیمای مسافربری با شرکت های بزرگ اروپایی رقابت کند، بنابر این تولید هواپیمای مسافربری در چشم انداز کوتاه مدت امکان پذیر نیست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 حسینی تشریح کرد:

تصویب لایحه موافقت نامه همکاری دولت های ساحلی دریای خزر در زمینه حمل و نقل دریایی و جاده‌ای

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز لایحه موافقت نامه همکاری میان دولت های ساحلی دریای خزر در زمینه حمل و نقل دریایی و جاده‌ای به تصویب رسید.
 علیپور خنکداری مطرح کرد:

کاهش قیمت مسکن با تحویل ۳۰۰هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، گفت: اطلاع رسانی دولت در زمینه تحویل حداقل ۲۵۰ تا ۳۰۰هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی تا پایان سال منجر به ایجاد جو روانی و کاهش قیمت مسکن می‌شود.
 در حاشیه دومین روز نظارت میدانی رئیس مجلس بر حوزه‌های انتخابیه نمایندگان خوزستان انجام شد:

بازدید رئیس کمیسیون عمران از شرکت تولید و انتقال آب غدیر خوزستان

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس از شرکت تولید و انتقال آب غدیر خوزستان بازدید کرد و در جریان وضعیت آب و فاضلاب شادگان و جاده‌های اصلی این شهر قرار گرفت.
 عضو کمیسیون عمران مجلس:

عرضه مسکن بیش از تقاضای آن باشد

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مطمئنا زمانی قیمت مسکن در کشور کاهش می‌یابد که میزان عرضه مسکن از میزان تقاضا برای خرید مسکن افزایش یابد، از این رو تعدیل بازار مسکن و کاهش قیمت‌ها تنها از مسیر تولید مسکن ارزان و با کیفیت می‌گذرد.
 بدری:

زیان گسترده ایرلاین‌ها در وضعیت کرونایی؛ دولت تسهیلات و یارانه کرونایی پرداخت کند

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه دولت تاکنون نتوانسته حمایت های لازم را از شرکت های هواپیمایی با وجود وعده های داده شده، انجام دهد که این مسئله موجب افزایش مشکلات ایرلاین ها شده است.
 شاکری تاکید کرد:

افزایش بی‌رویه قیمت‌ها عامل ترغیب سازندگان به تولید مساکن بی‌کیفیت

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وقتی سازنده ای، خانه ای را با کیفیت بسیار نامناسب ساخته و آن را با چندین برابر سود می فروشد، دیگر الزامی برای افزایش کیفیت ساخت و ساز نمی بیند، بنابر این وقتی بتوان روند قیمت گذاری بازار مسکن را مدیریت کرد، می توان برای سازندگان جهت استانداردسازی ساخت و ساز مساکن انگیزه سازی کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما