خبر
فن آوری های نوین  
کارشناس بازار سرمایه تاکیدکرد:

استقبال پرشور از عرضه‌ اولیه "استارت‌آپ‌ها"

می متالز - عرضه اولیه کسب‌ و‌ کارهای اینترنتی موفق می‌تواند سرمایه‌گذاران جدیدی را جذب این بازار کند و حدود ۲۵۰ شرکت استارت‌آپی متقاضی پذیرش و ورود به بازارسرمایه هستند.

به گزارش می متالز، ورود استارت‌آپ‌ها به بازارسرمایه در سال‌های اخیر از مباحث پُر بحث و حاشیه این بازار بوده است.

از طرفی با توجه به پیشرفت تکنولوژی و گسترش دامنه فعالیت استارت‌آپ‌ها در تمامی حوزه‌ها، از بازاریابی تا ارایه خدمات در تقریبا تمامی صنایع و مشاغل، این صنعت نوپا نیز انتظار دارد امکان استفاده از مزایای بازارسرمایه برای استارت‌آپ‌ها فراهم شود و از سوی دیگر، پیچیدگی ارزش‌گذاری، دغدغه‌هایی برای بعضی فعالان و متولیان بازارسرمایه ایجاد کرده و در نتیجه این دغدغه‌ها، هنوز هیچ یک از کسب‌و‌کارهای اینترنتی موفق به حضور در بازار سرمایه نشده‌اند.

برای مثال شرکت‌هایی نظیر اسنپ و دیجی کالا از جمله شرکت‌هایی بوده که مدت‌هاست پیگیر حضور در بازارسرمایه هستند.

 

استارت‌آپ‌ها فصل جدید بازارسرمایه

حسین زمانی درمزاری کارشناس بازار سرمایه در این خصوص بیان کرد: در شرایط فعلی بازارسرمایه، با توجه به عمق این بازار و خوشنامی «بسیاری از استارت‌آپ‌ها»، معتقدم عرضه این مجموعه در بازارسرمایه، برای سرمایه‌گذاران جذاب بوده و عرضه این شرکت در بورس، نقدینگی مناسبی را جذب بازار خواهد کرد.

وی افزود: بسیاری از شرکت‌هایی که در بازارسرمایه، عرضه‌اولیه می‌شوند شناخته شده نیستند اما؛ «بسیاری از استارت‌آپ‌ها» جزو شرکت‌های شناخته شده کشور بوده و به‌عنوان یک استارت‌آپ موفق، مورد تایید بنیاد ملی نخبگان نیز هست، بنابراین به نظر می‌رسد این شرکت در عرضه‌اولیه مورد استقبال سهامداران قرار بگیرد و شاهد حضور حداقل ۱.۵میلیون سهامدار در عرضه اولیه این شرکت خواهیم بود.

این فعال بازار سرمایه تصریح کرد: عرضه اولیه کسب‌و‌کارهای اینترنتی موفق می‌تواند سرمایه‌گذاران جدیدی را جذب این بازار کند ضمن آنکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه نیز به همین منظور راه‌اندازی شده است.

وی اضافه کرد: طبق اطلاعات، حدود ۲۵۰شرکت استارت‌آپی متقاضی پذیرش و ورود به بازار سرمایه هستند و به‌عنوان فعال بازار سرمایه، از عرضه کسب و کارهای اینترنتی و شرکت های استارت آپی در بازار سرمایه استقبال کرده و پیش‌بینی می‌کنم اهالی بازارسرمایه نیز استقبال خوبی از این شرکت ها به عمل خواهند آورد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کرونا باعث افت بازارهای جهانی سهام و رشد قیمت طلا شد

می متالز - در اثر اشاعه ویروس کرونا در دنیا، بازار کسب و کار و سهام تحت‌تأثیر منفی قرار گرفت، به‌طوری که کاهش تقاضا در این بخش‌ها کاهش قیمت‌ها را در پی داشت از سوی دیگر بازار طلا به دلیل هجوم سرمایه‌ها به این پناهگاه امن با جهش قیمت مواجه شد، به‌طوری که هر انس در محدوده ۱۶۵۴۵ قرار گرفت.
 

ضرر سنگین ۱۴ شرکت نفتی سعودی در پی افت جهانی تقاضا

می متالز - سازمان بازار سرمایه عربستان سعودی به شرکت‌هایی که در بازار سهام این کشور معروف به تداول حضور دارند، تا پایان مارس مهلت داد صورتهای مالی سال ۲۰۱۹ خود را اعلام کنند.
 یک کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

دلالان آهن‌اسفنجی، کمر بازار را خم کردند

می متالز - مومنی، کارشناس بازار سرمایه گفت: خروج آهن‌اسفنجی از چرخه عرضه در بورس، زمینه را برای ظهور دلالان در بازار فولاد فراهم کرده است.
 دربهمن ماه اتفاق افتاد:

افزایش ارزش بازار بورس

می متالز - طی ۲۰ روز کاری بهمن ماه ۹۸، ارزش معاملات در مقایسه با پایان دی ۹۸، معادل ۲۸ درصد افزایش یافت و از ۶۴۳۵۸۱ میلیارد ریال به ۸۲۶۶۹۱ میلیارد ریال رسید.
 عضو هیات مدیره کارگزاری کارآمد گفت:

نقش موثر صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر روند بازار سرمایه

می متالز - مجتبی افشاری: «در سال جاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز با مشارکت فعال در بازار سرمایه، نقش موثری در ثبات روند صعودی بازار داشته‌اند.»
 کارشناس حقوقی بازار سرمایه تشریح کرد:

ضرورت پیروی از قوانین بازارسرمایه به زبان ساده

می متالز - وحید واشقانی فراهانی: «از آنجایی که در بازار متشکلی مانند بورس، همه تابع مقررات معینی هستند و سازوکارها از پیش تعیین شده است، فعالیت خارج از این ساختارها ممکن است سبب شود تا شما نتوانید مورد حمایت جدی قانون قرار بگیرید.»
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما