خبر
بورس و سهام   نرم افزار و فن آوری اطلاعات  
با حضور وزیر اقتصاد رونمایی شد:

آخرین دستاوردهای فناوری اطلاعات در بازار سرمایه

می متالز - امروز با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی دارایی و دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از آخرین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات بازار سرمایه در محل شرکت سپرده گذاری مرکزی (سمات) رونمایی شد.

به گزارش می متالز، حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه (سمات)، ضمن معرفی آخرین دستاوردهای فناورانه بازارسرمایه با محوریت نقشه راه اقتصاد هوشمند گفت: نقشه راه در ‌وزارت اقتصاد طراحی شده و بخشی از آن مربوط به حوزه بازار سرمایه است. هویت دیجیتال، سواد دیجیتال و امنیت و دسترسی دیجیتال، نکات مهمی هستند که برای همه ذی نفعان بازارسرمایه در نقشه راه اقتصاد هوشمند پیش بینی شده است.

وی در خصوص ضرورت  ارتقای ارتباطات مکانیزه و هوشمندسازی ذی نفعان بازارسرمایه اظهار کرد: در تحقق این مسیر درگاه های متعدد ارتباط الکترونیکی تعریف شده که مهمترین آن درگاه «دارا» است. این درگاه در مدت کوتاهی توانسته نظر تعداد زیادی استفاده کنندگان را به خود جلب کند به طوری که به بزرگترین درگاه با یوزرهای فراوان تبدیل شده است.

فهیمی اضافه کرد: پیش از این ارایه دو امکان «میز خدمت» و «گواهی الکترونیکی» وعده داده شده بود که امروز امکان دریافت گواهی الکترونیکی به سهامداران عملی می شود به این معنی که پیش از این هر امکان و مزیتی که دیگر دارایی های فیزیکی داشتند را از امروز اوراق بهادار نیز خواهد داشت.

وی افزود: در امکان «میز خدمت» افراد به جای مراجعه فیزیکی به دفاتر مرکزی سمات، دفاتر کارگزاری و پیشخوان دولت برای دریافت خدمات مورد نیاز میتوانند تنها با یک بار اهراز هویت در سامانه سجام و با مراجعه به سامانه «دارا» از امکانات موجود (مانند توثیق) استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، رونمایی از درگاه الکترونیکی ناشران بازارسرمایه را به عنوان دومین گروه از میز خدمت سرمایه گذاران دانست و افزود: امروز سرمایه گذاران با به بهره برداری از این اپلیکیشن و وبسایت مربوط می توانند از خدمات درنظر گرفته شده، استفاده کنند. این خدمات شامل ارایه گزارش روزانه، امکان برگزاری مجمع الکترونیک، درگاه توزیع سود، ارایه اطلاعیه ها وغیره است.

در ادامه این مراسم، دستاوردهای جدید بازارسرمایه توسط وزیر اقتصاد و رییس سازمان بورس به بهره برداری رسید. طی این مراسم فهیمی عنوان کرد: حدود دومیلیون ورقه در سال در خصوص دارایی های افراد صادر می شود که اکنون با راه اندازی سامانه های مذکور ضمن امکان مشاهده مدارک و گواهی های لازم مانند گواهی اوراق بهادار  در حفظ محیط زیست هم تلاش می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 طی حکمی از سوی وزیر اقتصاد صورت گرفت:

انتصاب عضو هیات رسیدگی موضوع ماده 251 مكرر قانون مالیاتهای مستقیم

می متالز - طی حکمی از سوی وزیر اقتصاد؛ عضو هیات رسیدگی موضوع ماده 251 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم منصوب شد.
 

سیمان هرمزگان تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی ایران را دریافت کرد

می متالز - شرکت سیمان هرمزگان موفق به دریافت تندیس سیمین در دهمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران شد.
 وزیر اقتصاد در شورای گفت‌وگو سیاست دولت در مالیات ستانی را تشریح کرد

پاسخ به دغدغه‌های مالیاتی ۹۹

می متالز - سیاست جدید مالیاتی دولت برای فعالان اقتصادی اعلام شد. وزیر اقتصاد با حضور در جمع نمایندگان بخش خصوصی، به دغدغه‌های مالیاتی فعالان این بخش برای سال آینده پاسخ داد.
 در جایزه ملی مدیریت مالی ایران صورت گرفت:

دریافت تندیس مالی توسط شرکت فولاد خوزستان

می متالز - شرکت فولاد خوزستان تندیس و جایزه ملی مدیریت مالی در ایران را کسب کرد.
 

فرآیندهای پیش و پس از معاملات اوراق گواهی ظرفیت در بورس انرژی ایران تشریح شد

می متالز - مدیر پروژه اوراق گواهی ظرفیت شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، فرآیندهای پیش از پس از معاملات این اوراق در بورس انرژی ایران را تشریح کرد.
 وزیر اقتصاد در نشست شورای گفت‌وگو

نگرانی فعالان اقتصادی درباره فشارهای مالیاتی سال 99 بی‌مورد است

می متالز - فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نود و سومین نشست شورای گفت‌وگو با توجه به نگرانی فعالان اقتصادی از شرایط مالیاتی سال 99 و اعمال فشار بیشتر روی بخش خصوصی شناسنامه‌دار و افزایش درامدهای مالیاتی دولت، خاطرنشان کرد: سازمان امور مالیاتی هرگز به دنبال آن نیست که در مسیر حداکثر سازی وصول، اصول را زیرپا بگذارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما