خبر
فلزات گرانبها  
نظرسنجی کیتکونیوز نشان داد

امیدواری بازار طلا به افزایش قیمت‌ها

می متالز - در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز کارشناسان وال‌استریت با اشاره به انتظار برای خرید طلا به‌عنوان دارایی مطمئن به افزایش قیمت طلا در معاملات هفته جاری خوش‌بین بودند.

به گزارش می متالز، در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۱۲ نفر شرکت کردند که هشت نفر معادل ۶۷ درصد افزایش قیمت و یک نفر معادل ۸درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند و سه نفر معادل ۲۵ درصد نظری نداشتند. در این بین ۹۶۶ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران شرکت کردند که ۵۷۰ نفر معادل ۶۰ درصد افزایش و ۲۳۲ نفر معادل ۲۴ درصد کاهش قیمت را پیش‌بینی کردند در حالی که ۱۶۴ نفر معادل ۱۶ درصد نظری نداشتند. در نظرسنجی هفته گذشته ۸۲ درصد کارشناسان وال‌استریت و ۶۹ درصد سرمایه‌گذاران به افزایش قیمت طلا رای داده بودند. بهای معاملات آتی طلا در بازار آمریکا روز جمعه سه دلار و ۴۰ سنت معادل ۲/ ۰ درصد افزایش پیدا کرد و در ۱۵۷۳ دلار و ۴۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته حدود ۹/ ۰ درصد کاهش ثبت کرد. دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالا در شرکت «آر جی او فیوچرز» در این باره به کیتکونیوز گفت: به نظر می‌رسد طلا می‌خواهد به رکورد بالای اخیرش بازگردد. اگر اپیدمی ویروس کرونا همچنان نگران‌کننده باشد، طلا همچنان خریدار خواهد داشت.  به گفته فیلیپ فلاین، تحلیلگر گروه پرایس فیوچرز، به نظر می‌رسد طلا پس از اینکه به پایین محدوده معاملات اخیرش سقوط کرد، درصدد بهبود دوباره است. طلا اوایل هفته گذشته با این امید که ویروس کرونا ممکن است به سرعت مهار شود، کاهش پیدا کرده بود اما اخبار اخیر نشان می‌دهد که این‌طور نیست. فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت «بلو لاین فیوچرز» اظهار کرد: من نه تنها به دلیل شیوع ویروس کرونا بلکه با توجه به رشد نرخ بیکاری آمریکا، به افزایش قیمت طلا خوش‌بین هستم. مشاغل غیرکشاورزی آمریکا در ماه میلادی گذشته ۲۲۵ هزار مورد افزایش یافت اما نرخ بیکاری از ۵/ ۳ به ۶/ ۳ درصد رشد کرد زیرا افراد بیشتری در جست و جوی شغل، وارد بازار کار شدند. چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز گفت: به نظر می‌رسد فعالان بازار به بازبینی نزولی آمار مشاغل آمریکا توجه بیشتری معطوف کردند. در حالی که مشاغل غیرکشاورزی آمریکا ماه میلادی گذشته رشد چشمگیری پیدا کرد اما آمار سال ۲۰۱۹ به میزان نیم میلیون شغل بازبینی نزولی شد. وی در ادامه پیش‌بینی کرد طلا در محدوده ۱۵۶۰ دلار حمایت خواهد یافت. با این حال‌ اکنون که رشد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا آهسته شد، بازار طلا روی آثار زیانبار این اپیدمی روی اقتصاد تمرکز کرده و تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند همچنان قوی مانده است. بر اساس گزارش کیتکونیوز، گزارش تورم و خرده‌فروشی آمریکا دو گزارش اقتصادی مهمی خواهند بود که هفته جاری منتشر می‌شوند و ممکن است روی روند قیمت طلا تاثیر بگذارند.

کد خبر: 84666
تاریخ: 1398/11/21 - 20:14
منبع: دنیای اقتصاد

بازار طلا  نظرسنجی کیتکونیوز 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز پیش‌بینی شد

روند صعودی طلا ادامه خواهد داشت

می متالز - طلا روند صعودی پرقدرتی داشته و باعث شده کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران در نظرسنجی هفتگی افزایش بیشتر قیمت این فلز ارزشمند در معاملات هفته جاری را پیش‌بینی کنند.
 نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران:

نرخ کاذب ارز به بازار سکه رسید/ رکود در بازار طلا

می متالز - کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید قیمت سکه متاثر از نرخ ارز است بنابراین افزایش کاذب قیمت ارز به بازار سکه و طلا منتقل شده است.
 چشم‌ انداز هفتگی بازارها با توجه به اخبار سیاسی و اقتصادی:

پیش‌بینی قیمت طلا و دلار در هفته آینده / بورس چه خواهد شد؟

می متالز - همچنان بازار سهام پیشتاز بازدهی بین بازارهای مالی است. با این حال روند قیمت دلار تغییر کرده و به حالت صعودی درآمده اما روند طلا نزولی شده است.
 با ادامه ترس از ویروس مرگبار

بازار طلا هفته جاری داغ می‌ماند

می متالز - در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، تحلیلگران و معامله‌گران با اشاره به تداوم نگرانیهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در چین و گسترش آن به کشورهای دیگر، به افزایش قیمت طلا در معاملات هفته جاری خوش بین بودند.
 

ترس و احتیاط مردم در معاملات بازار سکه

می متالز - مسائل روانی مثل ترس از نگهداری طلا برای مردم پررنگ است بنابراین مردم در شرایط کنونی اقبالی به این بازار نشان نمی‌دهند و به همین دلیل تقاضای تازه‌ای وارد بازار نشده است و قیمت‌ها حباب ندارد.
 

کاهش قیمت انواع سکه در بازار / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۱۱/۱

می متالز - قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف رشد بهای طلای جهانی، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به چهار میلیون و ۸۴۰ هزار تومان رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما