خبر
فلزات گرانبها  
نظرسنجی کیتکونیوز نشان داد

امیدواری بازار طلا به افزایش قیمت‌ها

می متالز - در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز کارشناسان وال‌استریت با اشاره به انتظار برای خرید طلا به‌عنوان دارایی مطمئن به افزایش قیمت طلا در معاملات هفته جاری خوش‌بین بودند.

به گزارش می متالز، در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۱۲ نفر شرکت کردند که هشت نفر معادل ۶۷ درصد افزایش قیمت و یک نفر معادل ۸درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند و سه نفر معادل ۲۵ درصد نظری نداشتند. در این بین ۹۶۶ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران شرکت کردند که ۵۷۰ نفر معادل ۶۰ درصد افزایش و ۲۳۲ نفر معادل ۲۴ درصد کاهش قیمت را پیش‌بینی کردند در حالی که ۱۶۴ نفر معادل ۱۶ درصد نظری نداشتند. در نظرسنجی هفته گذشته ۸۲ درصد کارشناسان وال‌استریت و ۶۹ درصد سرمایه‌گذاران به افزایش قیمت طلا رای داده بودند. بهای معاملات آتی طلا در بازار آمریکا روز جمعه سه دلار و ۴۰ سنت معادل ۲/ ۰ درصد افزایش پیدا کرد و در ۱۵۷۳ دلار و ۴۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته حدود ۹/ ۰ درصد کاهش ثبت کرد. دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالا در شرکت «آر جی او فیوچرز» در این باره به کیتکونیوز گفت: به نظر می‌رسد طلا می‌خواهد به رکورد بالای اخیرش بازگردد. اگر اپیدمی ویروس کرونا همچنان نگران‌کننده باشد، طلا همچنان خریدار خواهد داشت.  به گفته فیلیپ فلاین، تحلیلگر گروه پرایس فیوچرز، به نظر می‌رسد طلا پس از اینکه به پایین محدوده معاملات اخیرش سقوط کرد، درصدد بهبود دوباره است. طلا اوایل هفته گذشته با این امید که ویروس کرونا ممکن است به سرعت مهار شود، کاهش پیدا کرده بود اما اخبار اخیر نشان می‌دهد که این‌طور نیست. فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت «بلو لاین فیوچرز» اظهار کرد: من نه تنها به دلیل شیوع ویروس کرونا بلکه با توجه به رشد نرخ بیکاری آمریکا، به افزایش قیمت طلا خوش‌بین هستم. مشاغل غیرکشاورزی آمریکا در ماه میلادی گذشته ۲۲۵ هزار مورد افزایش یافت اما نرخ بیکاری از ۵/ ۳ به ۶/ ۳ درصد رشد کرد زیرا افراد بیشتری در جست و جوی شغل، وارد بازار کار شدند. چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز گفت: به نظر می‌رسد فعالان بازار به بازبینی نزولی آمار مشاغل آمریکا توجه بیشتری معطوف کردند. در حالی که مشاغل غیرکشاورزی آمریکا ماه میلادی گذشته رشد چشمگیری پیدا کرد اما آمار سال ۲۰۱۹ به میزان نیم میلیون شغل بازبینی نزولی شد. وی در ادامه پیش‌بینی کرد طلا در محدوده ۱۵۶۰ دلار حمایت خواهد یافت. با این حال‌ اکنون که رشد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا آهسته شد، بازار طلا روی آثار زیانبار این اپیدمی روی اقتصاد تمرکز کرده و تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند همچنان قوی مانده است. بر اساس گزارش کیتکونیوز، گزارش تورم و خرده‌فروشی آمریکا دو گزارش اقتصادی مهمی خواهند بود که هفته جاری منتشر می‌شوند و ممکن است روی روند قیمت طلا تاثیر بگذارند.

کد خبر: 84666
تاریخ: 1398/11/21 - 20:14
منبع: دنیای اقتصاد

بازار طلا  نظرسنجی کیتکونیوز 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر:

جامعه همواره به دنبال محلی امن برای حفظ سرمایه است

می متالز - درحالی که هر قطعه سکه طلا در بازار تهران روز گذشته مرز قیمتی دوازده میلیون و پانصد هزار تومان را شکست، بسیاری از فعالان بازار و همچنین صاحبان سرمایه متعجب از این روند صعودی در بازار طلا چشم به آینده دوخته‌اند.
 امروز در بازار آزاد تهران:

سکه وارد کانال ۱۳ میلیونی شد/ هر گرم طلا ۱.۲ میلیون تومان

می متالز - در معاملات امروز بازار طلای تهران، هر قطعه سکه طرح جدید وارد کانال ۱۳ میلیون تومانی شد و هر گرم طلا هم از مرز ۱.۲ میلیون تومان عبور کرد.
 

سایه سنگین تقاضای مجازی بر واقعیت بازار طلا/ بازارهای پرتقاضا محلی برای تاخت و تاز مجازی‌ها شده است

می متالز - نوسان‌های قیمتی در بازار طلای ایران با توجه به شرایط اقتصادی اگرچه بعضا منطق اقتصادی دارد اما در شرایط هم واکنش‌های بازار منطقی نیست و حکایت از اتفاقاتی دیگر می‌کند که واقعی نیست.
 با ثبت اولین کاهش هفتگی از اوایل ماه ژوئن؛

هر اونس طلا ۱۹۳۳ دلار شد

می متالز - قیمت طلا روز جمعه هرچند رشد اندکی را شاهد بود اما به دنبال رشد بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا این هفته را با کاهش ۴ درصدی به پایان برد که اولین کاهش هفتگی از اوایل ماه ژوئن تاکنون بود.
 

نوسان هفتگی نفت در بازه محدود

می متالز - با رشد ۳۳ سنتی نفت خام آمریکا و کاهش ۴۵ سنتی شاخص برنت در هفته گذشته، از یکسو این دو به هم نزدیک‌تر شدند و از سوی دیگر، ناتوانی بازار برای فتح سطوح جدید مشاهده شد.
 در معاملات امروز؛

قیمت طلا به بالاترین حد تاریخی خود رسید

می متالز - در معاملات امروز دوشنبه بازراهای جهانی قیمت هر اونس طلا به بالاترین قیمت تاریخی خود رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما