خبر
بورس و سهام   خودرو  
رئیس سازمان خصوصی‌سازی تاکیدکرد:

سهام خودرویی‌ها، امسال عرضه نخواهد شد!

می متالز - در گفت‌وگو با رئیس سازمان خصوصی‌سازی، آخرین اطلاعات از روند و چگونگی آزادسازی بنگاه‌های دولتی بررسی شد.

به گزارش می متالز، قرار بوده بلوک‌های ۲۰ درصدی شرکت پالایش نفت شیراز و ۵۹.۰۲درصدی شرکت تولید تجهیزات سنگین(هپکو) در روزجاری(یکشنبه) توسط سازمان خصوصی‌سازی در فرابورس ایران عرضه ‌شود. صلاحیت خریداران، احتمالا مهمترین دغدغه سهامداران و کارگران این شرکت ها خواهد بود.

علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی در این خصوص بیان کرد: سهام پالایشگاه نفت شیراز، امروز و پالایشگاه نفت لاوان روز ۲۹ام توسط سازمان خصوصی‌سازی عرضه خواهد شد؛ واگذاری به شکل ۵۰درصد نقد و مابقی طی ۴ قسط و در طول ۲ سال دریافت خواهد شد.

وی افزود: سهام عرضه شده پالایشگاه‌ها بلوک‌های ۲۰درصدی بوده و در عرضه‌های غیرکنترلی، صلاحیت خریدار بررسی نخواهد شد؛ ولی در عرضه‌های کنترلی و مدیریتی، صلاحیت و اهلیت خریداران حتما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در رابطه با زمان عرضه سهام خودروسازان گفت: سهام خودروسازان قطعا در سال۹۸ عرضه نخواهد شد؛ خودروسازان (ایران خودرو و سایپا) باید اصطلاحاتی در ساختار خود انجام دهند و بعد از آن، عرضه سهام توسط سازمان خصوصی‌سازی صورت خواهد گرفت. در عرضه سهام خودروسازان هم صلاحیت و اهمیت خریداران حائز اهمیت بوده و حتما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

صالح در رابطه با آزادسازی معاملات سهام عدالت گفت: لایحه مربوط به سهام عدالت هنوز توسط مجلس تصویب نشده، ولی بعد از تصویب مجلس، آزادسازی معاملات سهام عدالت انجام خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود آزادسازی سهام عدالت تا آبان ماه سال ۹۹ انجام خواهد شد؛ اما نحوه آزادسازی و اینکه آزادسازی سهام به صورت تدریجی انجام خواهد شد و یا یکجا و ... به مصوبه مجلس بستگی خواهد داشت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ماده ۳۱ آیین‌نامه معاملات در بورس تهران بررسی شد

می متالز - نشست کارگروه تخصصی «بیمه و مالیاتی، امور بانکی و اعتباری» روز سه‌شنبه (نهم مهرماه) کانون کارگزاران در محل این کانون برگزار شد، در این نشست که مدیران کارگزاری‌ها و نیز نمایندگان سازمان بورس، فرابورس و شرکت بورس در آن حضور داشتند، سقف سرمایه‌گذاری توسط شرکت‌های کارگزاری و نیز انواع تامین منابع مالی توسط کارگزارن به منظور اعطای اعتبار به مشتریان بررسی شد.
 

شاخص کل بورس با رشد ۰.۷ درصدی به کانال ۱.۵ میلیون برگشت

می متالز - شاخص کل بورس امروز (چهارشنبه نهم مهرماه) در جریان دادوستدها با رشد 0.7 درصدی به 1 میلیون و 503 هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با 21 درصد کاهش به 397.6 هزار واحد سقوط کرد. درحالی که شاخص کل فرابورس با رشد 222 واحدی به پله 17 هزار و 675 واحد صعود کرد.
 

افت ۳۲ هزار واحدی شاخص بورس / سقوط شاخص به زیر ۱.۵ میلیون

می متالز - امروز شاخص کل بورس تهران در حالی با کاهش 1.52 درصدی به 1 میلیون و 492 هزار واحد سقوط کرد که صف فروش تعداد زیادی از نمادهای شاخص ساز جمع و نمادهایی مثل فولاد، وبملت، و وبصادر در محدوده مثبت قیمتی داد و ستد شدند.
 در سال جاری رخ داد؛

عرضه دومین شرکت نیروگاهی در فرابورس

می متالز - مدیرعامل شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس گفت: روند ورود نیروگاه‌ها به بازار سرمایه شتاب بیشتری گرفته که از آن جمله می توان به دو نیروگاه آبادان و گیلان عرضه اولیه شده‌اند، اشاره کرد.
 نگاهی به وضعیت و عملکرد مالی شرکت برق و انرژی گسترش پارس:

قیمت گران در عرضه اولیه سهام شرکت

می متالز - ۱۵ درصد از سهام شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس در روز چهارشنبه ۱۲ شهریور ماه برای اولین بار در بازار فرابورس عرضه اولیه می‌شود.
 

اعلام جزئیات مظنه‌گیری اوراق مرابحه عام دولت

می متالز - مدیریت عملیات بازار فرابورس طی اطلاعیه‌ای جزئیات مظنه‌گیری اوراق مرابحه عام دولت را اعلام کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما