خبر
هوایی و فرودگاه ها  
شهریاری مطرح کرد:

تداوم تحریم سوخت‌ رسانی به هواپیماهای ایرانی؛ شکایت از آمریکا به سازمان بین المللی ایکائو

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اقدام آمریکا در تحت فشار قرار دادن شرکت های فرودگاهی برای عدم ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی نقض قوانین بین المللی است و قطعا ایکائو باید سازوکاری را برای حل مشکل ایرلاین های ایرانی بیاندیشد.

به گزارش می متالز، سید کمال الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس در واکنش به اقدام برخی از فرودگاه های در عدم ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی، گفت: این اقدام کاملاغیرانسانی و مغایر با قوانین بین المللی به ویژه قانون بین المللی هوانوردی است، متأسفانه شاهد هستیم که در دو سال اخیر برخی از فرودگاه های منطقه ای و بین المللی با تبعیت از تحریم های ظالمانه آمریکا، از ارائه سوخت به هواپیماهای ما خودداری می کنند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی تحریم های آمریکا عملا تمام قوانین و مقررات بین المللی را  بی اثر و نقض کرده است و برخی کشورها به دلیل تأمین منافعشان از این تحریم ها تبعیت کرده و قوانین را نادیده می گیرند.

وی گفت: حمل و نقل هوایی مسافران هیچ ارتباطی با مسئله تحریم ها ندارد، از این رو عدم ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی تنها مسافران ایرانی را هدف قرار داده و مشکلات بسیاری را برای آن ها ایجاد کرده است.

 

لزوم شکایت ایران از آمریکا به سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو)

شهریاری بر لزوم شکایت ایران از آمریکا به سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) تأکید کرد و گفت: اقدام آمریکا در تحت فشار قرار دادن شرکت های فرودگاهی برای عدم ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی نقض قوانین بین المللی است و قطعا ایکائو باید سازوکاری را برای حل مشکل ایرلاین های ایرانی بیاندیشد.

 

آمریکا از تمام ابزارهای خود برای اخلال در سیستم حمل و نقل هوایی کشورمان استفاده می کند

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: آنچه که مشخص است که آمریکا از تمام ابزارهای خود برای اخلال در سیستم حمل و نقل هوایی کشورمان استفاده می کند، از این رو بسیار ضروری است که ایران استراتژی و راهبرد دقیقی را برای دور زدن تحریم سوخت هواپیما تدوین کند.

 

نقش وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی برای حل مشکلات تأمین سوخت هواپیماهای ایرانی

عضو کمیسیون عمران مجلس، نقش وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی را برای حل مشکلات تأمین سوخت هواپیماهای ایرانی تأثیرگذار دانست و افزود: قطعا دولت باید از تمام ظرفیت های خود به ویژه ظرفیت دستگاه دیپلماسی برای حل مشکل ایرلاین ها در تأمین سوخت استفاده کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اطلاعات بلومبرگ | بخش غیرنفتی ایران در حال بازیابی است

می متالز - اطلاعات بلومبرگ نشان میدهد که بخش غیرنفتی اقتصاد ایران درحال بازیابی است.
 رئیس‌جمهوری:

افزایش صادرات نفت پس از برجام نشان‌دهنده شکست تحریم‌ها بود

می متالز - رئیس‌جمهوری گفت: اینکه صادرات نفت ما پس از برجام از ۹۰۰ هزار بشکه به نزدیک روزانه ۳ میلیون بشکه رسید، به دلیل این بود که تحریم را شکستیم.
 

۲ تجهیز راهبردی صنعت پتروشیمی بومی‌سازی شد

می متالز - یک عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از بومی‌سازی دو تجهیز راهبردی صنعت پتروشیمی خبر داد و گفت: با تحقق این موضوع، خطر توقف تولید در مجتمع‌های پتروشیمی منتفی است.
 

افزایش ظرفیت زنجیره فولاد به سمت چشم‌انداز ۱۴۰۴

می متالز - براساس طرح جامع فولاد در افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد هدف گذاری شده که این مهم به باور بسیاری از دست اندرکاران بسیار خوشبینانه اما دور از انتظار بود؛ در حالی که اکنون حرکت به سوی این مهم، پرشتاب پیش می‌رود.
 رضا رحمانی وزیر صمت در هفدهمین جشنواره تولید ملی-افتخار ملی اعلام کرد:

توجه به تولید ملی، راهکار اصلی کشور در مقابله با تحریم ها/ مدیریت واردات متناسب با ساخت داخل

می متالز - ضرورت توجه به تولید داخل، کار مضاعف، تخصیص بهینه منابع و همچنین حضور میدانی در استان ها برای بررسی مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی به عنوان عوامل موثر در رفع موانع پیش روی صنعتگران و از شرایط اطمینان بخش در راستای حصول موفقیت در این حوزه می باشد.
 تحریم‌ها با کیفیت محصولات تولیدی چه کردند؟

سیر کیفی خودرو از غرب به شرق

می متالز - تیراژ خودروهای داخلی در شرایطی این روزها به ادعای خودروسازان افزایش یافته که شواهد و قرائن نشان می‌دهد کیفیت آنها رضایت بخش نیست و نسبت به دوران پیش از تحریم، افت کرده است. این موضوع بیش از هر چیز دیگری با سطح کیفی قطعات در ارتباط است، چه قطعاتی که از داخل تامین می‌شوند و چه تامین شده‌ها از خارج.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما