خبر
هوایی و فرودگاه ها  
شهریاری مطرح کرد:

تداوم تحریم سوخت‌ رسانی به هواپیماهای ایرانی؛ شکایت از آمریکا به سازمان بین المللی ایکائو

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اقدام آمریکا در تحت فشار قرار دادن شرکت های فرودگاهی برای عدم ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی نقض قوانین بین المللی است و قطعا ایکائو باید سازوکاری را برای حل مشکل ایرلاین های ایرانی بیاندیشد.

به گزارش می متالز، سید کمال الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس در واکنش به اقدام برخی از فرودگاه های در عدم ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی، گفت: این اقدام کاملاغیرانسانی و مغایر با قوانین بین المللی به ویژه قانون بین المللی هوانوردی است، متأسفانه شاهد هستیم که در دو سال اخیر برخی از فرودگاه های منطقه ای و بین المللی با تبعیت از تحریم های ظالمانه آمریکا، از ارائه سوخت به هواپیماهای ما خودداری می کنند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی تحریم های آمریکا عملا تمام قوانین و مقررات بین المللی را  بی اثر و نقض کرده است و برخی کشورها به دلیل تأمین منافعشان از این تحریم ها تبعیت کرده و قوانین را نادیده می گیرند.

وی گفت: حمل و نقل هوایی مسافران هیچ ارتباطی با مسئله تحریم ها ندارد، از این رو عدم ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی تنها مسافران ایرانی را هدف قرار داده و مشکلات بسیاری را برای آن ها ایجاد کرده است.

 

لزوم شکایت ایران از آمریکا به سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو)

شهریاری بر لزوم شکایت ایران از آمریکا به سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) تأکید کرد و گفت: اقدام آمریکا در تحت فشار قرار دادن شرکت های فرودگاهی برای عدم ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی نقض قوانین بین المللی است و قطعا ایکائو باید سازوکاری را برای حل مشکل ایرلاین های ایرانی بیاندیشد.

 

آمریکا از تمام ابزارهای خود برای اخلال در سیستم حمل و نقل هوایی کشورمان استفاده می کند

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: آنچه که مشخص است که آمریکا از تمام ابزارهای خود برای اخلال در سیستم حمل و نقل هوایی کشورمان استفاده می کند، از این رو بسیار ضروری است که ایران استراتژی و راهبرد دقیقی را برای دور زدن تحریم سوخت هواپیما تدوین کند.

 

نقش وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی برای حل مشکلات تأمین سوخت هواپیماهای ایرانی

عضو کمیسیون عمران مجلس، نقش وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی را برای حل مشکلات تأمین سوخت هواپیماهای ایرانی تأثیرگذار دانست و افزود: قطعا دولت باید از تمام ظرفیت های خود به ویژه ظرفیت دستگاه دیپلماسی برای حل مشکل ایرلاین ها در تأمین سوخت استفاده کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تأمین کالاهای اساسی، بهبود معیشت، فعال کردن معادن راکد و احیای واحدهای تولیدی تعطیل شده در فهرست برنامه‌های وزیر صمت

می متالز - وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه‌هایی را بر اساس برنامه ششم توسعه، اسناد بالادستی، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و سند راهبردی وزارت صمت تهیه کرده‌ام که تأمین کالاهای اساسی مردم و بهبود معیشت و سفره آنها در اولویت این برنامه‌ها قرار گرفته است.
 

بهره برداری پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی تا نیمه اول ۱۴۰۰

می متالز - مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی اقدام‌های انجام‌شده در توسعه بخش دریایی و خشکی این پروژه را تشریح کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود تمام ردیف‌های پالایشگاهی فاز 14 پارس جنوبی تا اواخر شهریور سال 1400 به بهره‌برداری کامل برسد.
 قائم مقام اجرایی ایران خودرو اعلام کرد:

کاهش ارزبری ۱۳۷ میلیون یورویی با داخلی سازی ۵۴ قطعه

می متالز - گروه صنعتی ایران خودرو با همراهی شرکت های دانش بنیان و صنایع دفاعی کشور توانسته ۵۴ قطعه را داخلی سازی کرده و از این بابت ۱۳۷ میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق کند.
 

توضیحات هواپیمایی آسمان درباره نقص فنی پرواز مشهد به چابهار

می متالز - روز گذشته پرواز بویینگ ۷۳۷ هواپیمایی آسمان در مسیر مشهد به چابهار به دلیل نقص فنی در فرودگاه بین‌المللی زاهدان به زمین نشست؛ در راستای این اتفاق این شرکت هواپیمایی در اطلاعیه اقدام به پاره ای از توضیحات کرد.
 

تامین به‌موقع کالا‌های اساسی دستور کار جدی وزارت صمت

می متالز - وزیر صمت گفت: تامین به موقع کالا‌های اساسی و توجه جدی به معیشت مردم، دستور کار جدی این وزارتخانه است.
 مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اعلام کرد:

افزایش ۱۰ درصدی ضریب نفوذ خدمات صندوق توسعه صادرات/ احراز رتبه اول کشورهای اسلامی در پوشش خدمات حمایتی حوزه صادرات

می متالز - مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران از افزایش ۱۰ درصدی ضریب نفوذ این صندوق خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما