خبر
مواد معدنی   آلومینیوم  

ایمیدرو به اندازه تاریخ این سازمان در یکسال گذشته اکتشاف کرده است/ ضرورت مشارکت تولیدکنندگان آلومینیوم در تامین مواد اولیه استراتژیک

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: شرکت های تولیدکننده آلومینیوم همانند شرکت های فولادی، در تامین مواد اولیه استراتژیک مورد نیاز خود، مشارکت کنند.

به گزارش می متالز، رضا رحمانی امروز در آیین امضای تفاهم نامه تولید کک اسفنجی و سوزنی توسط پالایشگاه های بندرعباس و امام خمینی شازند، افزود: شرکت های فولادی زمانی که برای تامین الکترود وارد پروژه راکد الکترود گرافیتی شدند، سرعت اجرای طرح افزایش یافت و اکنون تولیدکنندگان آلومینیوم نیز برای رفع وابستگی خود به کک اسفنجی (مورد نیاز تولید آند)، وارد سرمایه گذاری در این برنامه شوند.

رحمانی با اشاره به اینکه در برخی حوزه ها، وابستگی به واردات داشتیم که این وابستگی خطرناک بود، بیان کرد: تامین الکترود گرافیتی گلوگاه صنعت فولاد بود که برای خودکفایی در این حوزه اقدامات و برنامه های اساسی انجام شده است.

وی همچنین گفت: توسعه و تعمیق ساخت داخل یکی از محورهای برنامه امسال وزارتخانه بوده است که ذیل آن ۱۰ برنامه ارایه داده ایم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان اینکه در کنار نهضت ساخت داخل بر روی قطع وابستگی و خودکفایی در واردات تاکید داریم، گفت: تفاهم نامه فوق باعث عزت و افتخار است چراکه در تحریم های اخیر نیز به کک سوزنی و الکترود گرافیتی اشاره شده بود.

 

افتتاح سالکو و 2 برابر شدن ظرفیت تولید آلومینیوم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با افتتاح سالکو ظرفیت تولید این محصول در کشور 2 برابر می شود، عنوان کرد: شرکت های تولید کننده آلومینیوم برای قطع وابستگی اعلام آمادگی کرده اند از همین رو در تولید آلومینا نیز این مشارکت باید برقرار باشد تا گلوگاه ها رفع شود.

 

قدردانی از اقدامات ایمیدرو

رحمانی با اشاره به افزایش سطح اکتشافات ایمیدرو طی یکسال به 650 هزار کیلومتر مربع اخیر اظهار داشت: ایمیدرو در این مدت به اندازه تاریخ این سازمان توانسته برنامه اکتشاف را اجرایی کند.

وی ادامه داد: نتایج اولیه در اکتشاف سنگ آهن و مس این موضوع را منعکس می کند. به گفته وی، پیش از این اکتشاف نیز حلقه مفقوده بخش معدن بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در دیدار با مقام معظم رهبری، ایشان بر ساخت داخل تاکید کردند، گفت: لازم می دانم از همه همکاران ایمیدرو و همچنین واحدهای پالایشگاهی و صنایع معدنی قدردانی می کنم و به طور حتم نهضت ساخت داخل برای قطع وابستگی ادامه خواهد داشت.

بنابر این گزارش، ‌نشست امضای تفاهم نامه تولید کک اسفنجی و سوزنی در پالایشگاه های بندرعباس و امام خمینی شازند بین سازمان ایمیدرو و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با حضور وزرای نفت، صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو برگزار شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بازدید رئیس‌جمهور از دو محصول جدید سایپا

می متالز - رئیس‌جمهور از دو محصول جدید گروه خودروسازی سایپا که براساس مگاپلت‌فرم ملی این گروه یعنی SP100 طراحی و ساخته شده، بازدید کرد.
 

دو تصمیم برای فولاد در نهاد ریاست جمهوری

می متالز - دیروز در نهاد ریاست جمهوری با موضوع مدیریت بازار فولاد نشستی برگزار شد.
 نشست تخصصی فرونشست زمین؛

استفاده از ظرفیت‌های بین‌دستگاهی برای مقابله و مدیریت مخاطرات طبیعی

می متالز - نشست تخصصی فرونشست زمین(پدیده‌شناسی، پایش و پهنه‌بندی خطر) با همکاری سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و سازمان نقشه‌برداری کشور سه‌شنبه ۲۹ بهمن در سالن خلیج‌‌فارس سازمان نقشه‌برداری کشور آغاز به کار کرد.
 رضا رحمانی وزیر صمت در هفدهمین جشنواره تولید ملی-افتخار ملی اعلام کرد:

توجه به تولید ملی، راهکار اصلی کشور در مقابله با تحریم ها/ مدیریت واردات متناسب با ساخت داخل

می متالز - ضرورت توجه به تولید داخل، کار مضاعف، تخصیص بهینه منابع و همچنین حضور میدانی در استان ها برای بررسی مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی به عنوان عوامل موثر در رفع موانع پیش روی صنعتگران و از شرایط اطمینان بخش در راستای حصول موفقیت در این حوزه می باشد.
 وزیر صمت:

طرح دشمنان برای تعطیلی کارخانه ها با شکست مواجه شد/نگذاشتیم قیمت بنزین باعث گرانی شود

می متالز - وزیر صمت گفت: رسالت سختی در بخش صنعت کشور بر دوش ما است و این رسالت و تکلیف ایجاب می‌کند که مردانه و با تمام قوا پای کار بیاییم.
 وزیر صمت در گفتگو با خبرنگاران:

بیش از 90 درصد 4 خودروی جدید رونمایی شده، ساخت داخل است/ برای داخلی سازی مابقی قطعات برنامه داریم

می متالز - وزیر صمت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت و در جمع خبرنگاران، در خصوص 4 خودرو تولید داخل که در حاشیه جلسه هیئت وزیران و با حضور رئیس جمهور مورد بازدید قرار گرفتند، گفت: بیش از 90 درصد قطعات این خودروها، ساخت داخل است و برای داخلی سازی برخی اقلام جزیی که فعلا امکان تولید داخلی آنها نیست برنامه داریم و در ماه های آینده داخلی سازی می شوند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما