خبر
نفت   پالایشگاه  
توسط معاون اول رییس جمهور:

قیمت نفت خام تحویلی به پالایشگاه ها اعلام شد/ سهم شرکت نفت

می متالز - معاون اول رییس جمهور قیمت نقدی هر بشکه نفت خام تحویلی به پالایشگاه‌ها، سهم شرکت نفت و رقم قابل واریز به خزانه داری کل از این محل را اعلام کرد.

به گزارش می متالز، هیات وزیران در جلسه ۱۶ بهمن‌ماه به پیشنهاد کارگروه موضوع جزء ۲ بند الف ماده یک قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و به استناد جزء یاد شده تصویب کرد:

  1. قیمت نقدی هر بشکه نفت خام و میعانات گازی تحویلی به پالایشگاه‌های داخلی در سال ۹۷ معادل مبلغ ۹۵۴۹۴۷ ریال تعیین می شود‌.
  2. سهم شرکت ملی نفت از محل نفت خام و میعانات گازی تحویلی به پالایشگاه های داخلی در سال ۹۷ معادل مبلغ ۱۳۸۴۶۷ ریال به ازای هر بشکه و برای کل سال معادل مبلغ ۹.۷ هزار میلیارد تومان تعیین می شود‌.
  3. رقم قابل واریز به خزانه داری کل از محل نفت خام و میعانات گازی تحویلی به پالایشگاه‌های داخلی در سال ۹۷ معادل مبلغ ۵۷.۳ هزار میلیارد تومان تعیین می‌شود.

براین اساس، بهتر است پالایشی ها اثرات این نامه را شفاف کنند ولی پیش از این هم این درخواست مطرح بود که باید این گروه سیاست های تشویقی لحاظ شود و قیمت گذاری برای حداقل 10 سال تعیین  شود تا مردم از پذیره نویسی صندوق پالایشی استقبال کنند.

کد خبر: 84792
تاریخ: 1398/11/23 - 12:58
منبع: بورس پرس

قیمت نفت خام  شرکت ملی نفت ایران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قیمت نفت خام ۳.۵ درصد دیگر سقوط کرد/ برنت به کانال ۴۰ دلار نزدیک شد

می متالز - قیمت نفت خام با نگرانی از شیوع سریع کرونا و افت شدید تقاضای جهانی نفت، بیش از ۲ درصد در پایان معاملات روز چهارشنبه و ۱.۵ درصد در آغاز معاملات روز پنجشنبه سقوط کرد.
 پیشبرد پروژه‌های ژئوفیزیکی با توان پیمانکاران داخلی

عملیات اکتشافی در جازموریان و زرینه‌کوه آغاز می‎شود

می متالز - مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران به‌تازگی دو قرارداد اکتشافی مشتمل بر قرارداد عملیات غیرلرزه‌ای مکران - جازموریان واقع در استان هرمزگان و عملیات لرزه‌نگاری دوبعدی زرینه‌کوه واقع در استان خراسان رضوی را با پیمانکاران ایرانی امضا کرده است.
 

هشدار توکلی به رئیس و نمایندگان مجلس/ حکم فساد انگیز قیر رایگان را از بودجه حذف کنید

می متالز - عضو مجمع تشخیص مصلحت هشدار داد اجبار وزارت نفت به تحویل قیر رایگان باعث فسادهای گسترده ای شده و اصرار برخی نمایندگان مجلس به افزودن این حکم فسادانگیز به لایحه بودجه، تعجب برانگیز است.
 

برگزاری کارگاه‌های آموزشی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به منظور ارتقای دانش و ایجاد مهارت

می متالز - کارگاهبررسی‌های نوین چینه‌شناسی و چینه‌شناسی سکانسی در شمال خاوری کپه داغ با تدریس آقایان دکتر پیریایی و دکتر آقاجری از مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و همچنین کارگاه مدیریت و مهندسی ارزش با همکاری مرکز آموزش و پژوهش‌های استانداری تهران ویژه مدیران ارشد و میانی و نیز کارگاه تحلیل داده‌های اکتشافی با تدریس آقای دکتر رامین هندی و به همت گروه آموزش در بهمن ماه سال جاری برگزار شد.
 

انتشار اوراق سلف موازی استاندارد ۱۰ هزار میلیارد ریالی

می متالز - مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد میعانات گازی توسط شرکت توسعه نفت و گاز صبای کنگان به ارزش ۱۰.۰۰۰ میلیارد ریال و با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای شرکت مزبور در روز شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ انجام می‌شود.
 از سوی مسعود کرباسیان

راهنمای مرجع سیستم مدیریت ریسک شرکت ملی نفت ایران ابلاغ شد

می متالز - جلد نخست راهنمای مرجع سیستم مدیریت ریسک شرکت ملی نفت ایران از سوی مسعود کرباسیان، مدیرعامل این شرکت ابلاغ شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما