خبر
سرب و روی  
طی ژانویه 2020 میلادی:

تعطیلات سال نو، تولید روی چین را کاهش داد

می متالز - تولید روی در چین طی ژانویه 2020 میلادی به دلیل تعطیلات سال نو کاهش یافت.

به گزارش می متالز به نقل از وب سایت SMM، در حالی که تعطیلات سال نو چین منجر به تعطیلی 10 تا 15 روزه کارخانه های ذوب روی در چین شد. میزان تولید روی تصفیه شده چین در ژانویه 2020 میلادی کاهش یافت و به 534 هزار و 500 تن رسید. این رقم حاکی از افت 0.47 درصدی نسبت به دسامبر 2019 میلادی و نیز کاهش 23.1 درصدی نسبت به ژانویه سال گذشته میلادی است.

همچنین تولید آلیاژ روی در این کشور طی مدت یاد شده به 79 هزار و 400 تن رسید که حاکی از افت 1.62 درصدی نسبت به دسامبر 2019 میلادی است.

پیش بینی می شود تولید روی تصفیه شده چین در فوریه 2020 میلادی با افت 46 هزار و 600 تنی نسبت به ژانویه سال جاری به 487 هزار و 900 تن کاهش یابد.

طی سال 2018 میلادی تولید معادن روی جهان 13 میلیون تن به ثبت رسید که چین با تولید 4 میلیون و 300 هزار تن به رتبه نخست تولید این ماده معدنی در جهان دست یافت. این در حالی است که این کشور با دارا بودن 44 میلیون تن ذخیره روی، پس از استرالیا در رتبه دوم جهان جای دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گزارش پلاتس از بازار محصولات پتروشیمی

معاملات کم‌رمق محصولات پتروشیمی در آستانه تعطیلات سال نو چین

می متالز - در آستانه سال نو قمری در چین، روندی کاهشی در فعالیت واحدهای صنعتی و مسیری مبهم بر بازار محصولات پتروشیمی در آسیا حاکم بود و در این میان اتیلن توانست با ثبت افزایش قیمتی بیش از 5 درصد، بار دیگر بهترین عملکرد را به نام خود به ثبت برساند. پلی‌اتیلن و استایرن مونومر و پلی‌پروپیلن نیز از دیگر محصولاتی بودند که با افزایش قیمت هفتگی به کار خود پایان دادند. بوتادین نیز با کاهش محسوس قیمت روبرو شد.
 

سنگ آهن کمی ارزان تر شد

می متالز - شاخص قیمت سنگ آهن وارداتی در چین باز هم کاهش یافت چرا که تمایل به خرید کمتر شده و موجودی بنادر قیمت های پایین تری داشتند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما