خبر
فلزات گرانبها  
یک تحلیلگر ارشد بین المللی اعلام کرد؛

نقره ۲۳ دلاری در راه است

می متالز - یک تحلیلگر ارشد بین المللی بر این باور است که قیمت جهانی هر اونس نقره به زودی به مرز ۲۳ دلار خواهد رسید.

به گزارش می متالز، Darren Blasutti رئیس شرکت معدنی Americas Gold & Silver تاکید کرد: قیمت نقره در حال حرکت به سوی ارزش عادلانه و منصفانه خود یعنی ۲۳ دلار در هر اونس است و این مساله می تواند یک تغییر بزرگ برای معدنکاران و صنعت جهانی نقره باشد.

وی افزود: می توانم پیش بینی کنم که قیمت نقره به سوی ۲۲ تا ۲۳ دلار حرکت خواهد کرد و این یک تحول بزرگ برای صنعت نقره خواهد بود.

اظهارات این تحلیلگر اقتصادی در شرایطی است که ارزش سهام شرکت های معدنی نقره در سال ۲۰۱۹ با افزایش چشمگیری روبرو شده است. ارزش سهام شرکت Americas Gold and Silver در ۱۲ ماه منتهی به ۲۰ ژانویه ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۷۰ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: اعتماد به بازار فلزات گرانبها افزایش یافته است . تصور می کنم شرایط بازار فلزات گرانبها اکنون بسیار عالی است. پیش بینی می کنم درآمد شرکتهای معدنی در ۳ ماه نخست ۲۰۲۰ میلادی با رشد چشمگیری روبرو خواهد شد. شرکتهایی که مدیریت قوی داشته باشند، با سود مالی خوبی روبرو شده اند و شرکتهایی که مدیریت قوی نداشته باشند، قادر به کسب سود مالی سرشاری نخواهند بود.

وی افزود: به خاطر کمبود منابع مالی و ذخایر اقتصادی، برخی شرکت های معدنی ترجیح داده اند تا همه تمرکز خود را بر روی توسعه پروژه های موجود تولیدی قرار دهند به جای آنکه پروژه های جدیدی را آغاز کنند.

کد خبر: 84809
تاریخ: 1398/11/23 - 13:59
منبع: بورس کالای ایران

نقره 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 یک موسسه معتبر مالی بررسی کرد؛

رشد قیمت طلا و نقره تا کجا ادامه دارد؟

می متالز - در حالی که قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح خود در ۷ سال اخیر رسیده، یک موسسه معتبر مالی بر این باور است که روند صعودی قیمت طلا و نقره ادامه نخواهد یافت.
 مروری بر مهم ترین رویدادهای تالار نقره ای؛

یک هفته با بورس کالا

می متالز - در هفته گذشته اظهارنظرهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که راه اندازی بازار گواهی سپرده طلای آب شده،حمایت از تولید ملی به کمک ابزارهای مالی بورس کالا، باز شدن گره های اقتصاد به کمک بورس کالا و صادرات سیمان سفید فقط از طریق رینگ صادراتی از مهم ترین آنها بود.
 تحلیلگران پیش‌بینی کردند؛

نقره در سال ۲۰۲۰ می درخشد

می متالز - بسیاری، نقره را طلای افراد فقیر می‌دانند زیرا متوسط قیمت هر اونس نقره خیلی پایین‌تر از طلاست، ولی درعین‌حال قیمت ها همسو با قیمت طلا تغییر می‌کند. البته این موضوع همیشه صادق نیست. مثلاً قیمت نقره تحت تأثیر سطح فعالیت‌های صنعتی در دنیا قرار دارد چراکه در بسیاری از بخش‌های صنعتی استفاده می‌شود که این وضعیت برای طلا مصداق ندارد.
 رییس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی:

صادرات ۱۵۰ گرم طلا و نقره مسافرتی، از مشکلات صنعت طلا و جواهر است

می متالز - رییس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی گفت: بانک مرکزی دردی از رکود تورمی که اقتصاد با آن درگیر است را درمان نمی‌کند، در حال حاضر بانک مرکزی ما را میان آسمان و زمین نگه داشته است و فعال اقتصادی، تولیدکننده و تاجر نمی‌داند که باید چه کاری انجام دهد.
 کیتکونیوز بررسی کرد؛

پیش بینی قیمت طلا و نقره در جهان

می متالز - کمینه قیمت طلا و نقره بالاتر آمده است و به نظر می رسد که در این سطح به تثبیت رسیده باشد، و در حال حاضر در حال تصمیم گیری برای برداشتن قدم بعدی است. ولی با وجود همه این ها این سوال مطرح می شود که آیا کمینه قیمت برای این دو فلز ارزشمند واقعا تثبیت شده است؟
 

پیش‌بینی بازار طلا در سال ۲۰۲۰

می متالز - در حالی که آمریکا و چین در اوایل دسامبر به یک توافق تجاری محدود دست پیدا کرده و از تنش‌های بین دو طرف کاسته شد اما مسائل متعددی حل نشده است و اگر ارزش دلار در سال ۲۰۲۰ ضعیف شود، طلا عملکرد خوبی خواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما