خبر
انرژی   خودرو  

رونمایی از ۴۱ دستگاه خودروی دوگانه‌ سوز شده در اصفهان

می متالز - از ۴۱ دستگاه خودروی دوگانه سوز شده در اصفهان رونمایی شد.

به گزارش می متالز، در راستای طرح ملی دوگانه سوز کردن خودروهای کشور ۴۱‌ خودروی عمومی در استان اصفهان با تبدیل به دوگانه سوز به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور پیوستند.

در این مراسم، حمید قاسمی قائم‌ مقام مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: تاکنون از ۹۲۰ هزار خودروی دوگانه سوز شده حتی یک مورد هم دچار حادثه نشده است.

قاسمی ده چشمه با اشاره به اخذ مصوبه شورای اقتصاد در زمینه گازسوز کردن خودروها، اظهار کرد: بعد از این مصوبه فعالیت وزارت نفت دو چندان شد.

وی با بیان اینکه ذخیره منابع گازی کشور ٣٨ تریلیون مترمکعب است، افزود اگر ٣٠ درصد این منبع را استخراج کنیم و روزانه یک میلیارد متر مکعب گاز مصرف کنیم، کشور بدون وقفه تا ١٠٨ سال گاز طبیعی دارد.

بنا به این گزارش قائم مقام مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران همچنین با اشاره به اینکه ایران رتبه نخست تولید گاز جهان را دارد، گفت: بعد از دستیابی به مخازن گاز اکنون در مرحله مصرف هستیم.

وی اظهار کرد: مصرف یک میلیارد مترمکعب گاز معادل ٨٠ میلیون لیتر بتزین در روز است که معادل ١٢ برابر مصرف بنزین کشور است.

قاسمی ده چشمه تاکید کرد: مصرف سوخت پاک گاز موجب حذف آلودگی شهرهای بزرگ می شود.

وی با تاکید بر اینکه تمرکز وزیر نفت و مدیرعامل شرکت پخش بر دوگانه سوز کردن خودروها است، خبر داد: اکنون فضایی فراهم شده که تا دو سال اینده ١٠٠ درصد خودروهای حمل و نقل شهری بار و مسافر گازسوز می شوند و هیچ خودرویی وجود نخواهد داشت که از سوخت سی ان جی استفاده نکند مگر اینکه خود نخواهد.

معاون مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: استفاده از گاز سی ان جی موجب کاهش هزینه های حمل و نقل خانوار می شود، از سوی دیگر خودروهایی که تبدیل می شوند استانداردهای یورو ۴ را پاس می کنند .

قاسمی ده چشمه با اشاره به ابعاد ملی این طرح، اظهار کرد: هدفگذاری این طرح تبدیل یک میلیون و ۴۶۴ خودرو است، همچنین پول حاصل از صادرات نفت با این طرح به مردم بازمی گردد.

وی با تاکید براینکه برای اجرای این طرح از ظرفیت تمام مخزن سازان کشور استفاده می کنیم افزود در مرحله دوم با کمک وزارت صمت و اتخادیه سوخت های جایگزین تمام شرکت های تبدیل را شناسایی کرده ایم و با کمک استاندازد یک کارشناس بر دوگانه سوز کردن خودروها مطابق با استانداردها نظارت میکنند

معاون مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی اظهار کرد: به دنبال این طرح گواهی سلامت سوخت رانندگان و دارنندگان خودروهای عمومی به صورت رایگان انجام می شود که موجب تفاوت در قیمت خودروهای آنها می شود.

وی با تاکید بر اینکه قبل از طرح تحویل میزان مصرف سوخت سی ان جی ١٩ میلیون مترمکعب بود، افزود: اکنون مصرف سوخت سی ان جی به ٢۵ میلیون متر مکعب رسیده و این به معنای ساخت یک پالایشگاه در تهران با تولید روزانه ۶ میلیون لیتر بنزین است.

قاسمی ده چشمه تصریح کرد: با اجرای طرح تبدیل خودروهای عمومی گویی ٢.۵ تا ٣ پالایشگاه نفت ساخته ایم که موجب صرفه جویی هزینه ها می شود، چرا که ساخت یک پالایشگاه نیازمند ١١ سال زمان است.

وی با تاکید بر اینکه برای اجرای این طرح با تکیه بر ١٠٠ درصد توان کارخانجات داخلی است، ابرازامیدوااری کرد اجرای این طرح تا ١۵ ماه آینده انجام شود و وزارت نفت برای اجرای صحیح این طرح سختگیر است.

به گفته معاون مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در تجربه قبلی ٩٢٠ هزار دستگاه خودرو بدون هیچ آسیبی در کشور دوگانه سوز شده اند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چند خودرو هنوز کارت سوخت ندارند؟

می متالز - سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: تا ابتدای بهمن‌ماه کارت‌های سوخت متقاضیان تولید و صادر شده است و حدود ۳۰۰ هزار نفر دیگر از ابتدای بهمن‌ماه تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند و منتظر صدور کارت هستند.
 

شرکت‎های ملی حفاری و پخش خوزستان همکاری می‌کنند

می متالز - شرکت‌های ملی حفاری ایران و پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان درباره هم‌افزایی و همکاری‌های مشترک به‌منظور پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت رایزنی و تبادل نظر کردند.
 امروز در تالار صادراتی رقم می خورد:

عرضه بیش از ۴۱ هزار تن قیر و گوگرد در بورس کالا

می متالز - تالار صادراتی نیز شاهد عرضه ۴۱ هزار و ۶۸۵ تن قیر، عایق رطوبتی و گوگرد خواهد بود.
 

سوخت‌ رسانی سیار در منطقه یک آزاد راه تهران - شمال

می متالز - قائم مقام مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به افتتاح رسمی قطعه یک آزادراه تهران - شمال گفت: در حال حاضر سوخت‌ رسانی سیار به خودروها در محدوده این آزاد راه انجام می‌شود.
 معاملات فرآورده‌های نفتی در بهمن کاهش یافت

اثرکرونا بر بورس انرژی

می متالز - شیوع ویروس کرونا در جهان و افت قیمت‌های جهانی نفت خام حتی بر معاملات بورس انرژی ایران هم اثرگذار بوده و حجم دادوستد در این بازار را با محوریت معاملات صادراتی با کاهش جدی مواجه کرده است.
 

پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تن فرآورده نفتی در بورس انرژی معامله شد

می متالز - مدیر عامل بورس انرژی گفت: از ابتدای امسال تاکنون پنج میلیون و ۶۹۰ هزار و ۷۴ تن فرآورده نفتی در بورس انرژی معامله شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما