خبر
سیمان و بتن   دانشگاه ها   عکس  

بازدید اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران از کارخانه سيمان ممتازان کرمان

می متالز - گروهی ۲۰ نفره از اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران در سفر به کرمان از قسمت‌های مختلف كارخانه سیمان ممتازان بازدید کردند و در جریان فرآيند توليد سيمان قرار گرفتند.

به گزارش می متالز، در ابتدای اين بازديد، مديرعامل سيمان ممتازان به تاريخچه فعاليت شركت اشاره كرد و گفت: اين شركت در سال ۸۶ به بهره‌برداری رسيد كه ظرفیت اسمی تولید سیمان ممتازان سالانه یک میلیون تن است.

 

بازدید اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران از کارخانه سيمان ممتازان کرمان

 

محمد ربانی با اشاره به اينكه ممتازان طی سال‌های اخير دستاوردهای بسياری داشته است، افزود: واحد نمونه محيط زيست كشور، واحد نمونه صادرات استان، واحد نمونه استاندارد كشور، انجام برنامه‌های متعدد برای كاهش مصرف انرژی و بسياری موارد ديگر كه باعث شده فعاليت شركت به خوبی ادامه پيدا كند.

در ادامه مرتضی نيكخواه مدير كنترل كيفيت سیمان ممتازان، گزارشی از فرايند توليد سيمان و روند فعاليت شركت در زمينه فروش و جايگاه اين شركت در بين شركت‌های سيمانی كشور ارائه داد.

رئیس سابق دانشگاه علم و صنعت ایران و استاد کامل رشته شیمی این دانشگاه نیز در این بازديد گفت: من از واحدهاي توليدی بسياري در كشور بازديد داشتم اما پاكيزگی و زيبايی محيط ممتازان متفاوت و بسيار عالي بود.

عباس طائب با بيان اينكه بازديد اساتيد دانشگاه از صنايع مي‌تواند تاثير بسزايی در عملكرد اساتيد داشته باشد، گفت: جدای از آشنايی و درك بهتر اساتيد از صنايع و ارائه آموزش بهتر دانشجويان، اينگونه بازديدها مي‌تواند به تعريف پروژه‌‌های مشترك بين صنايع و دانشگاه منجر شود.

وي ادامه داد: ما معتقديم كه اساتيد و دانشگاه بايد به كمك توليدكنندگان بيايند و در جهت رفع مواند توليد گام بردارند.

رئیس سابق دانشگاه علم و صنعت ایران، گفت: در طول سال های متمادی دانشگاه‌ها از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی حوزه صنعت، درخواست کمک برای احداث پژوهشکده‌ها، دانشکده‌ها و یا تجهیز آزمایشگاه‌ها را مطرح می‌کردند اما در حال حاضر دانشگاه به این نتیجه رسیده که باید طرح جدیدی داشته باشد و اگر قرار است در خدمت تولید و حوزه های کاربردی باشد باید به اقدام دیگری دست بزند.

طائب گره کار را زمان عنوان کرد و گفت: از آنجایی که ممکن است مشکلات فعلی صنایع در آینده نیز وجود داشته باشد، اگر صنعت زمان بیشتری برای تولید محصول به دانشگاه بدهد می توان این تعامل را افزایش داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

انتشار مقالات شانزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران

می متالز - مقالات شانزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران در تاریخ ۶ آذر ۱۳۹۸ در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد.
 در دانشگاه علم و صنعت؛

همایش بین المللی مواد و متالورژی برگزار می شود

می متالز - همایش بین المللی مواد و متالورژی در دانشگاه علم و صنعت برگزار می شود.
 

جهش های جالب 4493 تا 2470 درصدی سود در عملکرد 5 بانک و 71 شرکت

می متالز - پنج بانک، سه پتروشیمی و 68 شرکت دیگر گزارش عملکرد 3، 6، 9 و 12 ماهه را منتشر کردند که با جهش قابل توجه سود 4493 و 2470 درصدی همراه شد.
 رییس دانشگاه علم و صنعت ایران مطرح کرد:

صحه‌گذاری کارشناسان شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل بر ریل ذوب آهن

می متالز - ذوب آهن اصفهان به عنوان نخستین تولید کننده فولاد در کشور ، آرزوی دیرینه ایرانیان برای تولید ریل را به ثمر رساند و هم اکنون تولید این محصول استراتژیک با استاندارد جهانی با تلاش و کوشش شبانه روزی بلند همتان این شرکت به صورت مستمر انجام می گیرد.
 دو خبر کوتاه از دانشگاه ها؛

استاد دانشگاه علم و صنعت عضو هیات تحریریه نشریه بین‌المللی شد

می متالز - عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه علم و صنعت ایران به عضویت هیات تحریریه نشریه معتبر بین المللی که توسط انتشارات اسپرینگر به چاپ می رسد، درآمد.
 

سیمان ممتازان واحد نمونه صنعتی استان شد

می متالز - شرکت سیمان ممتازان به عنوان تنها واحد سیمانی استان کرمان در بین واحدهای برتر صنعتی استان موفق به دریافت تندیس واحد نمونه شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما