خبر
جاده ای و پایانه ها  

رییس جمهوری همه را برای افتتاح غیررسمی آزادراه شمال غافلگیر کرد

می متالز - خیراله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در جمع خبرنگاران در حاشیه افتتاح آزمایشی قطعه یک آ‌زادراه تهران – شمال با بیان اینکه از امروز با دستور رییس جمهوری بهره‌برداری آزمایشی از این آزادراه به مدت دو ساعت انجام می‌شود گفت: فردا هم از ساعت 12 تا 14 ظهر این قطعه از آزادراه برای تردد آزمایشی به روی مردم باز است.

به گزارش می متالز،  خیراله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در جمع خبرنگاران در حاشیه افتتاح آزمایشی قطعه یک آ‌زادراه تهران – شمال با بیان اینکه از امروز با دستور رییس جمهوری بهره‌برداری آزمایشی از این آزادراه به مدت دو ساعت انجام می‌شود گفت: فردا هم از ساعت 12 تا 14 ظهر این قطعه از آزادراه برای تردد آزمایشی به روی مردم باز است.

وی گفت:‌ با تردد آ‌زمایشی از این مسیر، موارد بررسی و نسبت به رفع آن اقدام می‌کنیم همچنین آزادراه برای افتتاح رسمی آماده می‌شود.

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه آزادراه تهران – شمال به بزرگترین پروژه ملی کشور محسوب می‌شود اظهار داشت: این پروژه ملی با اقدامات مهندسان و محققان داخلی انجام شده که نقطه عطفی و افتخاری برای مهندسی کشور محسوب می‌شود.

خادمی با تاکید بر اینکه رییس جمهوری روز گذشته همه را برای افتتاح این آ‌زادراه غافلگیر کرد گفت: به رغم اینکه با اعلام افتتاح آزمایشی این آزادراه از سوی رئییس جمهور غافلگیر شدیم اما از همان ساعت اعلام آقای روحانی، همکاران ما برای آماده‌سازی مسیر و انجام ترددها اقدام کردند و پلیس هم از مسیر عبور کرد و آمادگی این مسیر را برای تردد مردم تایید کرد.

وی در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینه نرخ عوارضی این آزادراه چقدر است؟ گفت: عوارضی تا افتتاح رسمی گرفته نمی‌شود اما نرخ آن شناور و کمتر از 50 هزار تومان برآورد شده است البته هنوز عدد قطعی آن تعیین نشده است.

وی تاکید کرد: ‌اخذ عوارض از این میسر به صورت الکترونیکی خواهد بود. معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:‌ نیمه اول اسفندماه این آزادراه به صورت رسمی افتتاح می‌شود.

کد خبر: 84858
تاریخ: 1398/11/23 - 15:59
منبع: تین نیوز

آزادراه شمال  خیراله خادمی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دلیل تاخیر دوباره افتتاح آزادراه تهران – شمال چیست؟

می متالز - آزادراه تهران-شمال که قرار بود در دهه فجر امسال افتتاح و قبل از آن تردد آزمایشی در آن برقرار شود، هنوز نه شاهد تردد آزمایشی نبوده و افتتاحی در آن صورت نگرفته، بلکه تاریخ دقیق بهره‌برداری از این پروژه ملی مشخص نیست.
 

درآمد حلقه مفقوده ۴۰ میلیون تنی کی به ایران می‌رسد؟

می متالز - تکمیل حلقه مفقوده کریدور شمال-جنوب یعنی قطعه راه‌آهن رشت - انزلی - آستارا به گفته مسوولان و وزیر راه و شهرسازی می‌تواند به غیر از باز کردن راه تجارت همسایگان با اروپا از طریق ایران، حج ترانزیت ایران را سالانه به اندازه ۴۰ میلیون تن افزایش دهد و به همین میزان نیز برای ایران درآمد ارزی خواهد داشت؛ البته اگر توجه‌ها به این پروژه جلب شده باشد.
 

سرمایه‌گذاری ۱۸ میلیاردی دولت برای بهره‌برداری از ۹۸۰ کیلومتر خط آهن

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی با اشار به بهره‌برداری از ۹۸۰ کیلومتر راه‌آهن در ۳ سال اخیر، گفت: طبق برآورد انجام شده، ارزش ریالی روز پنج پروژه ریلی که به بهره برداری رسید بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان است.
 با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در آذربایجان شرقی انجام شد؛

آغاز عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن خاوران/ طراحی ایستگاه با الهام از فرش تبریز

می متالز - افتتاح معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بهره‌برداری از راه‌آهن میانه - بستان‌آباد درآذر ماه گفت: در راستای اتصال مرکز استان آذربایجان شرقی از مسیر میانبر به شبکه ریلی کشور، ظهر امروز عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن خاوران آغاز شد.
 همزمان با سفر رییس جمهور به استان اردبیل

بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 192 کیلومتر راه و بزرگراه

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: همزمان با سفر رییس جمهور به استان اردبیل و با حضور وزیر راه و شهرسازی 51 کیلومتر بزرگراه در این استان به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی بیش از 141 کیلومتر راه و بزرگراه آغاز شد.
 

مراسم افتتاحیه راه‌آهن میانه - بستان‌آباد روز چهارشنبه برگزار می‌شود

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: افتتاح رسمی خط‌آهن میانه - بستان‌آباد که بنا بود با حضور رییس جمهور صبح امروز برگزار شود به تعویق افتاد و روز چهارشنبه ششم آذرماه برگزار می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما