خبر
حمل و نقل   تحقیق و توسعه  

حمل‌ونقل برقی در کشور توسعه می‌یابد

می متالز - ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در یک همکاری مشترک با پژوهشگاه نیرو نسبت به ارتقای سیستم حمل و نقل با تمرکز بر برقی‌سازی نقلیه عمومی و شخصی اقدام کرده است.

به گزارش می متالز،  این همکاری دو جانبه که ذیل یک تفاهم‌نامه همکاری مشترک صورت می‌گیرد، با هدف تقویت هر چه بیشتر تعاملات علمی و فناورانه حوزه حمل‌ونقل پیشرفته و ارتقای این سیستم با تمرکز بر برقی‌سازی نقلیه عمومی و شخصی در کشور اجرایی خواهد شد.

منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای این تفاهم‌نامه اظهار کرد: دانش علمی و فنی برای ساخت خودروهای برقی در کشور وجود دارد و امیدواریم با امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری و حمایت ارگان‌های دولتی، زیرساخت‌های لازم برای توسعه صنعتی خودروهای برقی فراهم شود.

وی افزود: ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌ها و ایده‌پردازان این حوزه حمایت‌های لازم را خواهد داشت.

به گفته منطقی، با حمایت وزارت نیرو و اجرای تفاهم‌نامه، زیرساخت‌های لازم برای احداث ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی فراهم خواهد شد.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته تصریح کرد: با توجه به کارهای ریشه‌ای که در وزارت نیرو و مجموعه پژوهشگاه نیرو انجام شده، به‌نظر می‌رسد زیرساخت‌ها جامع و کامل دیده شده و مسیر موفقی خواهد داشت. این ستاد هم در مسیری که در پیش گرفته شده و در هر جا که لازم است تسریعی در کار باشد، حمایت کرده و در کنار پژوهشگاه خواهد بود.

کد خبر: 84859
تاریخ: 1398/11/23 - 17:02
منبع: تین نیوز

برقی‌سازی نقلیه عمومی  منوچهر منطقی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شبکه دانش‌بنیان‌های فضایی ایجاد می‌شود

می متالز - دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری گفت: ایران از کشورهای پیشتاز در حوزه فناوری‌های فضایی خواهد بود که کل عملیات طراحی، ساخت و بهره برداری ماهواره را به شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ ها متصل می‌کند
 

بهره‌برداری از خودروهای برقی در کشور

می متالز - دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید خودروهای برقی گفت: استفاده و بهره‌برداری از خودروهای برقی در آینده نزدیک اتفاق می‌افتد و به زودی شاهد استفاده از این خودروها در تهران و برخی شهرهای بزرگ خواهیم بود.
 

احتمال حضور یکی از ۸ گزینه اولیه در مدیریت ایران خودرو

می متالز - در پی برکناری و بازداشت مدیرعامل ایران خودرو، یک رسانه مدعی شد تاکنون ۸ نفر برای مدیریت این خودرو ساز بزرگ مطرح هستند.
 

سهم ما از تولید هواپیمای ایران-140؛ چند سوله و کارگران خط مونتاژ

می متالز - سهم ایران در تولید هواپیما ایران 140 تنها چند سوله و تعدادی کارگر خط مونتاژ بود.
 

اتمام ساخت هواپیمای باری ایرانی تا پایان سال

می متالز - دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته یکی از مشکلات پروژه ایران 140 را موتور هواپیما دانست و توضیح داد: ما در بخش موتور گزینه‌های مختلفی داریم که می‌توانیم برای آن اقدام کنیم.
 

انعقاد تفاهم نامه میان سازمان مدیریت صنعتی و ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

می متالز - در دیدار ابوالفضل کیانی بختیاری «مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی» و منوچهر منطقی «دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری»، دو طرف تفاهم نامه ای به منظور توسعه همه جانبه همکاری ها منعقد کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما