خبر
مواد معدنی   زمین شناسی   مس  
معاون استاندار خبر داد:

سرمایه گذاری 2 هزار و 500 میلیارد تومانی شرکت ملی مس در خراسان رضوی

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در بردسکن گفت: شرکت ملی مس کشور با سرمایه گذاری 2 هزار و 500 میلیارد تومانی درحوزه اکتشاف مس در خراسان رضوی موافقت کرد.

به گزارش می متالز، علی رسولیان گفت: معادن شهرستان بردسکن یکی از بهترین معادن استان از نظر برخورداری از کانی مس بوده و نیازمند سرمایه‌گذاری و توسعه زیر ساخت‌ ها است.

وی ادامه داد: شرکت ملی صنایع مس ایران در نشست‌هایی که پیش از این برگزار شده بود، نسبت به سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشافات معادن مس خراسان رضوی اعلام آمادگی کرد و با سرمایه گذاری 2 هزار و 500 میلیارد تومانی دراین حوزه موافقت کرد و مسوولیت سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشاف معادن مس بردسکن را برعهده گرفت.

معاون استاندار گفت: شرکت ایمیدرو نیز با تامین هزینه‌ انتقال و توزیع برق در محدوده معادن مس بردسکن نیز موافقت کرد.

رسولیان با بیان اینکه خراسان رضوی از ذخایر مناسب مس برخوردار است و اغلب ذخایر مس شناسایی شده استان در محدوده شهرستان‌های کاشمر و بردسکن قرار دارد، گفت: معادن مس در این دو شهرستان بسیار قدیمی هستند و بیش از ۵۰ سال فعالیت داشته‌اند و تاکنون نیز در کنار معادن مس در این شهرستان‌ها کارگاه‌های فرآوری اولیه برای خالص سازی سنگ مس ایجاد شده که از جمله آنها مجتمع مس تکنار است.

وی افزود: بعد از سنگ آهن، می‌توان مس را یکی از ذخایر معدنی قابل توجه و دارای ظرفیت بسیار در حوزه فلزات خراسان رضوی به شمار آورد.

معاون استاندار گفت: تاکنون ۱۰ پروانه اکتشاف معدنی در زمینه مس در خراسان رضوی صادر شده و هم اکنون سه واحد فرآوری مس در کنار معدن آن در شهرستان بردسکن مشغول فعالیت است که مس فرآوری شده آن برای استفاده به استان‌های کرمان و آذربایجان شرقی ارسال می‌شود.

 

۹۸ درصد معین‌‌ها را شرکت های بخش خصوصی تشکیل می‌دهند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: تاکنون ۱۸۲ معین اقتصاد مقاومتی در استان تفاهم نامه امضاء کرده اند که از ۹۸ درصد معین ها از بخش خصوصی هستند.

وی گفت: در استان خراسان رضوی هزار و ۲۶۰ طرح روستایی در قالب معین‌های اقتصاد مقاومتی اجرایی و حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

رسولیان ادامه داد: در این چارچوب هدف گذاری برای هزار و ۱۲۵ روستای دیگر هم انجام و مطالعات مربوطه انجام شده است تا اقدامات اجرایی شود.

وی عنوان کرد: خوشبختانه شهرستان بردسکن با داشتن 5 معین اقتصادی توانسته گام های خوبی را در حوزه های مختلف بردارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر نمایشگاه تخصصی معادن و صنایع غیر آهنی:

اکتشاف، اصلی‌ترین مرحله در توسعه معادن کشور است

می متالز - بندرچی گفت: اکتشاف، اصلی‌ترین مرحله در توسعه معادن کشور و همچنین نخستین حلقه در چرخه فعالیت‌های معدنی محسوب می‌شود.
 افزایش سرمایه شرکت ملی مس ایران تصویب شد؛

سعدمحمدی: فروش «فملی» در ۹ماهه به ۱۶هزار میلیارد تومان رسید

می متالز - اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی مس در مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت که با هدف تصویب افزایش ۳۰ درصدی سرمایه «فملی» برگزار شد، خبر داد: شرکت موفق شده است در ۹ ماهه منتهی به ۳۱ آذر ۹۸ بیش از ۱۱۰ تومان سود به ازای هر سهم محقق کند.
 معاون ایمیدرو مطرح کرد:

نیاز به بازبینی حقوق دولتی معادن در قالب طرح جامع

می متالز - معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی سازمان ایمیدرو گفت: امروز یکی از چالش‌های بخش معدن در ارتباط با حقوق دولتی معادن است که در چارچوب طرح جامع نیازمند بازبینی و بازنگری بوده تا قابلیت اجرایی پیدا کند.
 عضو هیات مدیره شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو):

برای تامین مواد اولیه باید سرمایه‌گذاری در بخش معدن و اکتشافات اصل مهمی تلقی شود/ لزوم ایجاد ستاد آلومینیوم در ایمیدرو

می متالز - عضو هیئت مدیره شرکت آلومینیوم ایران گفت: تهیه و خرید مواد اولیه آلومینیومی یکی از چالش برانگیزترین اقداماتی است که همواره برای صنایع بالادستی مشکل‌آفرین شده، به نحوی که در زمینه تهیه آلومینا، کک نفتی، آند و ... با مشکلاتی روبه‌رو هستیم، بنابراین سرمایه‌گذاری در زمینه تهیه و تولید این مواد ضروری در کشور یکی از اساسی‌ترین اقداماتی است که باید در سال‌های گذشته برای تکمیل زنجیره آلومینیوم کشور،‌صورت می‌گرفت، در همین راستا شرکت ایرالکو در خصوص داخلی‌سازی این مواد ضروری، برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده است که در آینده نزدیک می‌توانیم نتیجه سرمایه‌گذاری‌های انجام شده را در پیشرفت صنعت آلومینیوم کشور مشاهده کنیم.
 معاون وزیر و رییس هیات عامل ایمیدرو:

ایمیدرو با نقشه راه، هدفگذاری مناسبی دارد/ پیشرفت نقشه راه از 60 درصد عبور کرد

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: ایمیدرو با نقشه راه، دارای برنامه عملیاتی است و هدفگذاری مناسبی دارد.
 غریب پور اعلام کرد:

سرمایه گذاری 11 هزار میلیارد تومان؛ برآورد کلی شیرین سازی و خط انتقال/ برنامه انتقال آب خلیج فارس به شرکت های بزرگ معدنی

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه انتقال 130 میلیون متر مکعب آب به استان های یزد و کرمان خبر داد. دکتر غریب پور تصریح کرد: برنامه انتقال آب خلیج فارس به شرکت های گل گهر، چادرملو و مس سرچشمه از بهار سال 99 آغاز می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما