خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی  

مشکلات ذوب‌ آهن و فولاد مبارکه با جلوگیری از صادرات موادخام مرتفع می‌شود

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: به نظر می‌رسد بهترین اقدام برای حل مشکلات فولاد و ذوب‌آهن جلوگیری از صادرات موادخام است تا مواداولیه تحویل این کارخانه‌ها شود.

به گزارش می متالز، سید حسن قاضی عسگر روز چهارشنبه پیرامون جلسه کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات حکومتی استان افزود: مقرر شد کار تخصصی بر مشکلات حوزه صنایع فولاد مبارکه صورت بگیرد و ما از مسوولان جهت رفع مشکلات یاری بگیریم.

وی با بیان اینکه  باید از نحوه تخصیص سهمیه و ارایه مجوز خرید بورس در سامانه بهین یاب دقت نظر بیشتری شود، تصریح کرد: مجوزهای لازم به تولیدکنندگان اعطا و روش‌های مختلف فروش فولاد در دنیا مطالعه شود تا از آن بهره مند شویم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با اشاره به عمده مشکلات فولادمبارکه و ذوب آهن تصریح کرد: از آن جایی که مصرف گاز در منازل مسکونی افزایش یافت گاز کمتری به صنایع داده شد و آن‌ها ناچار به کاهش تولید شدند.

وی اضافه کرد: فولاد مبارکه در تامین مواد اولیه مشکل دارد به همین دلیل مقرر شد در ۲ حوزه تامین مواد اولیه و گازرسانی به آن‌ها کمک کنیم که در این راستا کمیته حامل‌های انرژی ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی تشکیل و بنا شد اقداماتی برای کاهش مصرف انرژی انجام شود.

قاضی عسگر اضافه کرد: همچنین معادنی شناسایی شدند که می‌تواند مورد بهره برداری قرار گیرد و برای مشکلات فولاد مبارکه و ذوب آهن مورد استفاده قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: با سرمایه گذار خارجی صحبت کردیم تا بر روی استحصال آهن از معادن با درصد خلوص آهن پایین سرمایه گذاری شود و غلظت آن به حدی برسد که کارخانه ها بتوانند از آن‌ها استفاده کنند که این موضوع زمان بر است.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی ترین استان کشور بشمار می‌آید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل "ایمیدرو" در بجنورد:

ادغام فولاد اسفراین با فولاد مبارکه سبب توسعه می‌شود

می متالز - مدیرعامل ایمیدرو گفت: در حال حاضر اگر فولاد اسفراین با فولاد مبارکه ادغام شود شاهد اتفاقات توسعه‌ای خوبی در این زمینه خواهیم بود.
 

نمادهای پربیننده بورس کدامند؟

می متالز - در پنج روز معاملاتی این هفته بورس نمادهای بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری غدیر، بانک صادرات ایران، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت بندرعباس و سرمایه گذاری ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.
 به مناسبت سالروز افتتاح رسمی اولین کورۀ قوس الکتریکی؛

پیشرفت های ناحیۀ فولادسازی و ریخته گری مداوم از سال 70 تاکنون

می متالز - چهارم مهرماه خجسته سالروز افتتاح رسمی اولین کورۀ قوس الکتــریکی در فـولاد مبارکه اســت؛ روزی که پولادمردان فولاد مبارکه در کورۀ شمارۀ 4 ناحیۀ فولادسازی و ریخته گری مداوم فولاد مبارکه حماسه آفریدند و اولین برگ از دیوان پرافتخار این شرکت را ورق زدند. در ادامۀ این مطلب با ما همراه شوید تا از زبان غلامرضا سلیمی، مدیر ناحیۀ فولادسازی و ریخته گری مداوم فولاد مبارکه چند سطری از این دیوان پرافتخار را مرور کنیم.
 معاون بهره برداری فولاد مبارکه:

دستیابی به سیستم های پایدار و قابل اطمینان با اجرای برنامه های ایمنی

می متالز - نخستین نشست کمیتۀ ارتقای ایمنی شرکت فولاد مبارکه در سال 99 با محوریت چالشهای ایمنی با توجه به شیوع ویروس کرونا با حضور معاون بهره برداری، مدیر ارشد تولید و مدیران نواحی مختلف شرکت فولاد مبارکه روز دوشنبه 24 شهریور ماه از ساعت 10 تا 12 در محل سالن کمیتۀ راهبری برگزار شد.
 معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه تأکید کرد:

تأمین مواد اولیه بزرگترین چالش فولادسازان برای جهش تولید

می متالز - درحالی که سایۀ شدیدترین تحریمها بر اقتصاد ایران سایه افکنده، جهش تولید، به عنوان استراتژی اصلی پیش روی اقتصاد کشور قرار گرفته و بخشهای مختلف صنعتی و تولیدی به خوبی به این نکته پی برده اند که نه تنها نباید متوقف شوند، بلکه باید مسیری رو به توسعه را طی کنند.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد:

تأمین رایگان اکسیژن بیمارستان ها توسط فولاد مبارکه اقدامی راهگشا و ارزشمند

می متالز - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از اقدام فولاد مبارکه در تأمین رایگان اکسیژن بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه به‌عنوان اقدامی راه‌گشا و ارزشمند یاد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما