خبر
بورس و سهام   پتروشیمی  
سود خالص ۱۰هزار میلیارد ریالی در جیب این سرمایه‌گذار نشست:

رشد ۱۹۷ درصدی سودآوری "شیران"

می متالز - دو علت اصلی در خصوص رشد سنگین سودآوری شرکت وجود داشته که دلیل اول رشد سود عملیاتی به میزان ۹۴درصد و تحقق ۵.۷۳۹ میلیارد ریال سود عملیاتی شرکت بوده است.

به گزارش می متالز، شرکت صنایع شیمیایی ایران در سال مالی منتهی به پایان آذرماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شرکت، موفق به کسب سود خالص جالب توجه ۱۰هزار و ۱۰۵میلیارد ریالی شده که این میزان سود که معادل ۱.۲۵۳ ریال به ازای هر سهم است، نسبت به سال مالی گذشته از آن رشد ۱۹۸درصدی را نشان می‌دهد.

دو علت اصلی در خصوص رشد سنگین سودآوری شرکت وجود دارد؛ دلیل نخست رشد سنگین سود عملیاتی به میزان ۹۴درصد و تحقق ۵.۷۳۹ میلیارد ریال سود عملیاتی توسط این شرکت بوده ضمن آنکه در بخش سود‌های غیرعملیاتی نیز شاهد تحقق مبلغ ۴.۵۹۳ میلیارد ریال سود ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها، سود سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر و همچنین سود ناشی از سپرده بانکی هستیم.

درآمد‌های عملیاتی این شرکت با افزایش ۹۲درصدی نسبت به سال گذشته به بیش از ۱۸هزار و ۴۳۰میلیارد ریال رسیده است.

رشد درآمد‌های شرکت عمدتا ناشی از رشد نرخ‌ها فروش به میزان ۷۵درصد و رشد مقادیر فروش به میزان ۷درصد بوده است.

لازم به ذکر است، مقادیر فروش داخلی و صادراتی محصولات اصلی شرکت شامل الکیل بنزن خطی و نرمال پارافین به ۱۹۰ هزار و ۴۷۱ تن رسیده است.

در بخش درآمد‌های سرمایه‌گذاری شاهد شناسایی مبلغ ۲.۶۷۷ میلیارد ریال سود ناشی از فروش سهام، مبلغ ۱.۰۸۳ میلیارد ریال سود ناشی از سود سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر و همچنین مبلغ ۷۸۸ میلیارد ریال سود سپرده بانکی هستیم.

کد خبر: 84876
تاریخ: 1398/11/23 - 23:01
منبع: بورس نیوز

صنایع شیمیایی ایران  سود خالص  شیران  سرمایه‌گذار 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در نامه مدیرعامل شستا به وزیر‌ کار اعلام شد:

اقدام مهم هلدینگ دارویی تامین علیه کرونا / تولید روزانه بیش از ۲۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی

می متالز - هم زمان با شیوع ویروس کرونا در کشور و افزایش نیاز به مواد بهداشتی و ضدعفونی‌کننده برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، شرکت‌های گروه دارویی شستا در یک هفته گذشته توانستند تولید روزانه هزاران لیتر مواد ضدعفونی‌کننده را عملیاتی کنند.
 

برنامه عربستان برای سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیارد دلاری در میدان گازی جفوره

می متالز - شرکت دولتی سعودی آرامکو قصد دارد ۱۱۰ میلیارد دلار برای توسعه میدان گازی جفوره سرمایه‌گذاری کند.
 

انجام اصلاح ساختار اساسی در شستا

می متالز - رئیس هیات‌مدیره شستا گفت: اصلاح ساختار اساسی از سوی مدیرعامل شستا در این شرکت سرمایه‌گذاری انجام شده است. اکبر ترکان با اشاره به اقدامات انجام شده در شستا تاکید کرد: امروز خوشحالم اعلام کنم درحال‌حاضر ما فقط ۷ شرکت زیان‌ده داریم و با کاهش شرکت‌های زیان‌ده، از فهرست قدیمی شرکت‌های زیان‌ده شستا خبری نیست.
 از واگذاری‌های بهمن ماه به دست آمد؛

کسب سود ۵۰ میلیاردی "وسبحان"

می متالز - شرکت سرمایه‌گذاری سبحان در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸، خریدار و فروشنده سهام چند شرکت بورسی بود و از واگذاری‌های خود ۵۰ میلیارد و ۵۴۵ میلیون ریال سود کسب کرد.
 در کدال منتشر شد؛

عملکرد یک ماهه "واعتبار"

می متالز - شرکت سرمایه‌گذاری اعتبار ایران در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸، خریدار و فروشنده سهام چند شرکت بورسی بود و از واگذاری‌های خود ۳ میلیارد و ۵۶۳ میلیون ریال سود کسب کرد.
 طی بهمن ماه؛

ارزش بازار "وآوا" افزایشی بود

می متالز - ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری آوا نوین در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸، با افزایش ۲۳۵ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال به یک هزار و ۳۰۳ میلیارد و ۱۹۸ میلیون ریال رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما