خبر
آهن و فولاد   بورس کالا  
دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل تاکید کرد:

صدور بخشنامه ای که لازم الاجرا نباشد، ممنوع!

می متالز - قرار بود طبق مصوبه‌ها تمامی تولید‌کنندگان ورق محصولات خود را در بورس‌ کالا عرضه کنند اما این امر اتفاق نیفتاد و اگر قرار است مصوبه‌ای صادر شود که الزام به اجرا نداشته باشد پس صادر نشود بهتر است.

به گزارش می متالز، دبیر سندیکای تولید‌کنندگان لوله و پروفیل با اشاره به تغییر معاون معدنی وزارت صمت اظهار کرد: خوشبختانه معاونت جدید معدنی با تجربه‌ای که دارد قوانین کشور را به خوبی می‌داند و در خواست ما این است که با بازار و صنعت به‌ صورت علمی و واقعی و حقیقی برخورد کند.
امیرحسین کاوه همچنین تصریح کرد: از معاونت معدنی وزارتخانه انتظار آن می‌رود که با توجه به شرایط واقعی بازار تصمیم گرفته و به این موضوع توجه داشته باشد که کنترل‌های دستوری بازار را به انحراف می‌کشاند.
وی همچنین افزود: متاسفانه روالی در گذشته به اشتباه انجام می‌شد که انتظار آن می‌رود تصحیح شود و آن تصمیم‌گیری معاونت معدنی وزارت صنعت به‌ جای تمامی معاونت‌ها در بخش‌های فلزی برای صنایعی نظیر لوله و پروفیل، لوازم‌خانگی و صنایع سیم و کابل بود تا جایی که صادرات این دسته از صنایع نیز منوط به مجوز از معاونت معدنی وزارت صمت بود.دبیر تولید‌کنندگان لوله و پرفیل فولادی همچنین ضمن انتقاد از بخشنامه‌های متعدد و بعضا متناقض گفت: متاسفانه موضوع دیگری که عامل سردرگمی تولید‌کنندگان شده است وجود بخشنامه‌های متعدد توسط مراجع غیرمرتبط است که گاه نقض‌کننده یکدیگر نیز هستند.
وی افزود: به‌طور مثال در برخی موارد علاوه بر تصمیماتی که معاونت معدنی وزارت صمت برای فولاد می‌گیرد، شورای رقابت و همچنین «مرکز پژوهش‌های مجلس»، «بورس‌کالا»، «سازمان حمایت» و «سازمان بازرسی» نیز درخصوص بازار فولاد ورود می‌کنند که واقعا نیازی به این همه کنترل نیست و در برخی موارد مصوباتی صادر می‌شود که کمتر از ده درصد اجرایی می‌شود.
کاوه ادامه داد: قرار بود طبق مصوبه‌ها تمامی تولید‌کنندگان ورق محصولات خود را در بورس‌کالا عرضه کنند اما این امر اتفاق نیفتاد و اگر قرار است مصوبه‌ای صادر شود که الزام به اجرا نداشته باشد پس صادر نشود بهتر است.وی همچنین خواستار مشورت از تشکل‌ها در زمان اخذ تصمیمات مهم برای صنایع مرتبط شد و گفت: همچنین دیگر خواسته‌ای که از معاونت معدنی داریم اینکه در زمانی که برای صنعتی تصمیمی گرفته می‌شود، نظرات تشکل‌های مرتبط نیز اخذ شده و واقعا در تصمیمات لحاظ شود

کد خبر: 84887
تاریخ: 1398/11/23 - 23:39
منبع: بورس نیوز

وزارت صمت  بورس‌کالا  امیرحسین کاوه  فولاد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شیوع کرونا تولید فولاد چین را نزولی کرد

می متالز - شیوع ویروس کرونا بیشتر از آنچه بر تقاضای فولاد چین اثر گذاشته باشد میزان عرضه را تحت تاثیر قرار داده است. کارخانه ها تولید را پایین آورده اند.
 

کمبود نقدینگی و تداوم سکوت بازار ورق چین

می متالز - قیمت ورق گرم در شمال چین علی رغم ثبات بازار مناطق شرقی کاهش یافت و در کل فعالیت بازار نقاط مختلف چین به دلیل کمبود نقدینگی در رکود است.
 مدیرکل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت اعلام کرد

عوامل شارژ قیمت محصولات فولادی

می متالز - افزایش قیمت‌های جهانی، افزایش نرخ ارز، افزایش تقاضا و اقدامات سوداگرانه واسطه‌ها ازجمله دلایل افزایش قیمت محصولات فولادی است.
 علیرضا زاهدیان:

بهایی که تولید فولاد می‌پردازد

می متالز - علیرضا زاهدیان مدیرعامل فولاد نی‌ریز در سخنانی به شرح زیر بیان کرد:
 

بروز بحران در صادرات فولاد آسیا به دلیل شیوع کرونا

می متالز - شیوع ویروس کرونا در آسیا و متوقف شدن صادرات به دلیل این وضعیت موجب شده تا صادرات فولاد نه تنها از چین بلکه از سایر کشورهای آسیایی نیز با مشکل مواجه شود.
 

افزایش قیمت فولاد در چین

می متالز - چین از تصمیم خود برای افزایش قیمت فولاد در معاملات داخلی خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما