خبر
زغال سنگ   انرژی های تجدیدپذیر  

هشت میلیارد دلار ضرر روزانه مصرف سوخت‌های کثیف!

می متالز - صلح سبز در گزارشی اعلام کرد آلودگی هوای ناشی از سوزاندن سوخت‌های فسیلی هشت میلیارد دلار در روز ضرر اقتصادی به همراه دارد.

به گزارش می متالز، در گزارش صلح سبز آسیای جنوب شرقی و مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک آمده است، این رقم معادل حدود ۳.۳ درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی یا ۲.۹ تریلیون دلار در سال است.

چین با ۹۰۰ میلیارد دلار، آمریکا با ۶۰۰ میلیارد دلار و هند با ۱۵۰ میلیارد دلار ضرر در سال، بالاترین هزینه اقتصادی آلودگی فزاینده هوا را متحمل می‌شوند.

طبق گزارش صلح سبز، با وجود تلاش برخی از کشورها و شرکتها برای استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر و سوختهای پاکتر، آلودگی هوا همچنان به میلیونها نفر آسیب می‌زند. سوزاندن زغال سنگ، نفت و گاز باعث ایجاد مشکلات سلامتی شده و هر سال به مرگ زود هنگام ۴.۵ میلیون نفر در سراسر جهان منجر می‌شود و ۴۰ هزار کودک پیش از پنج سالگی به دلیل قرار گرفتن در معرض ذرات غبار کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر جان خود را از دست می‌دهند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، صلح سبز در بخش دیگری از گزارش خود چنین نوشت: حذف استفاده از زغال سنگ و زیرساخت نفت و گاز و گذر به انرژی تجدید پذیر برای اجتناب از بدترین پیامدهای تغییرات جوی ضروری است. موسسه آکسفورد اکونومیکس در گزارشی در نوامبر برآورد کرده بود در نبود تلاش‌ها برای محدود کردن انتشار گازهای گلخانه‌ای، زمین ممکن است تا سال ۲۰۵۰ به میزان دو درجه سلسیوس گرم‌ تر شود و تولید ناخالص داخلی جهانی به میزان ۲.۵ تا ۷.۵ درصد کاهش پیدا کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

طلای سیاه، قربانی موج دوم کرونا

می متالز - قیمت نفت به دلیل افزایش نگرانی‌ها نسبت به بالاگرفتن موج دوم کرونا در جهان با کاهش همراه شد.
 

نوآوری‌ها به حوزه زغال سنگ فراخوانده شد

می متالز - فراخوان «شناسایی شرکت‌های توانمند برای رفع نیازهای فناورانه حوزه زغال سنگ کشور» منتشر شد. رفع نیازهای فناورانه صنعت زغال سنگ یکی از اهدافی است که در آن دنبال می‌شود.
 طی روز جاری؛

گازوییل روی میز فروش بورس انرژی می‌رود

می متالز - رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران امروز شاهد عرضه گازوییل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خواهد بود.
 

ادامه روند کاهشی بهای طلای سیاه

می متالز - در حالی که نگرانی ها از افت تقاضا به دلیل شیوع ویروس کرونا بر احتمال دستیابی به توافقی بین کاخ سفید و قانون گذاران دموکرات در مورد یک بسته محرک مالی جدید سایه افکنده است، قیمت نفت روز سه شنبه شاهد کاهش بود.
 

دختر کارگر معدن زغال سنگ در افغانستان که رتبه یک کنکور شد: می خواهم پزشک شوم

می متالز - با مشخص شدن نتایج کنکور سراسری سال جاری در افغانستان که جزئیات کامل آن به تازگی از سوی وزارت آموزش و پرورش این کشور منتشر شد شمسیه علیزاده، دختر هجده ساله افغان به دلیل کسب رتبه نخست نگاه بسیاری از رسانه‌ها در داخل و خارج افغانستان را به خود جلب کرد. دختر یک کارگر معدن زغال سنگ در افغانستان رتبه نخست کنکور سراسری در کشورش را بدست آورده و قصد دارد پزشک شود.
 

تحلیل تکنیکال کامودیتی | آینده زغال سنگ

می متالز - تکنیکال قیمت زغال سنگ بررسی شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما