خبر
مترو  

فاز سوم خط ۱ قطار شهری تبریز افتتاح شد

می متالز - فاز سوم خط ۱ قطار شهری تبریز با حضور رییس دفتر ریاست جمهوری، افتتاح شد.

به گزارش می متالز، با تلاش‌های انجام شده طی دو سال گذشته، عملیات عمرانی در فاز سه خط یک مترو تبریز (از ایستگاه میدان ساعت تا ایستگاه نور "ایستگاه پایانی") قوت گرفت و این فاز با شکستن رکورد ریل گذاری در سال گذشته و پیشرفت قابل ملاحظه در طول یک سال اخیر با ایستگاه عبوری، افتتاح شد.

بهره‌مندی مسافران غرب و جنوب غرب تبریز از خدمات بهینه حمل و نقل عمومی، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های سازمان قطار شهری در دوسال گذشته بود که با افتتاح این فاز، مردم این منطقه نیز می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

خط یک مترو تبریز به طول ۱۷٫۲ کیلومتر، در سه فاز طراحی شده و شامل ۱۸ ایستگاه و دو پایانه ابتدایی و انتهایی است که از منطقه ائل گلی آغاز شده و تا منطقه لاله ادامه دارد.

پیش از این، ایستگاه‌های یک تا 11 این خط یعنی از منطقه ائل گلی تا ایستگاه میدان ساعت با تعریف ایستگاه‌های عبوری طی سال‌های گذشته مورد بهره برداری قرار گرفته بود.

کد خبر: 84933
تاریخ: 1398/11/24 - 14:07
منبع: تین نیوز

سازمان قطار شهری  قطار شهری تبریز 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ذوب آهن در خصوص دو تفاهم نامه مهم شفاف سازی کرد

می متالز - ذوب آهن با انتشار تفاهم نامه های همکاری منعقد شده با سازمان قطار شهری اصفهان و شركت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل كشور، شفاف سازی کرد.
 

"ذوب" درباره قرارداد مهم با مترو و شرکت حمل و نقلی توضیح داد

می متالز - شرکت ذوب آهن درباره امضای تفاهم نامه همکاری با سازمان قطار شهری اصفهان و شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل توضیح داد و با رشد اندک قیمت روبرو شد.
 

کاهش وابستگی به خارج در اجرای خط ۲ متروی شیراز

می متالز - رئیس سازمان قطار شهری شیراز تاکید کرد که تلاش‌ها به سمتی خواهد بود که وابستگی تجهیزاتی به خارج کشور در احداث خط دوم متروی شیراز به کمتر از ۵۰ درصد برسد.
 

پروژه قطار شهری تبریز نیازمند تخصیص اوراق مشارکت ویژه است

می متالز - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به پیشرفت قابل توجه پروژه قطار شهری تبریز گفت: به منظور تسریع در اجرای این پروژه تخصیص اوراق مشارک ویژه مورد نیاز است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما