خبر
هوایی و فرودگاه ها  

فروش ماهانه بوئینگ صفر شد

می متالز - شرکت بوئینگ در تحولی بی‌سابقه از سال ۱۹۶۲، هیچ سفارش جدیدی برای هواپیما در ماه گذشته میلادی دریافت نکرد.

به گزارش می متالز، این اولین باری است که این هواپیما‌سازی از ۱۹۶۲ تا حالا هیچ ثبت سفارشی نداشته است. بوئینگ مکس ۷۳۷ که زمانی پرفروش‌ترین هواپیمای آمریکا بود، پس از سقوط مرگبار همچنان زمین‌گیر است. بوئینگ همچنان با بحرانی دست و پنجه نرم می‌کند که پس از دومین سقوط هواپیمای مکس در مارس سال گذشته آغاز شد. این هواپیما‌سازی اعلام کرد ماه گذشته تنها ۱۳ هواپیما به مشتریانش تحویل داده است.

بوئینگ در ژانویه سال گذشته سفارش ۴۵ هواپیما را ثبت کرد و ۴۶ هواپیما تحویل داد. بیشتر مشتریان خطوط هوایی از سفارش جدید مکس ۷۳۷ اجتناب می‌کنند تا زمانی که ناظران اجازه پرواز دوباره به این هواپیما را بدهند. زمین‌گیر شدن این هواپیما ماهانه خسارت‌های مالی هنگفتی برای بوئینگ دارد. بوئینگ در ۲۰۱۹ بدترین سال خود را از نظر ثبت سفارش طی دهه‌ها تجربه کرد. این هواپیماسازی در کل سال ۲۰۱۹ درگیر بحران مکس ۷۳۷ بود که باعث متوقف شدن تولید این هواپیما برای اولین بار پس از بیست سال شد. دنیس مولنبرگ، مدیر اجرایی این شرکت هم در ماه دسامبر از سمت خود استعفا داد. به تعویق افتادن بازگشت مکس به آسمان به معنای عدم تحویل هواپیما به مشتریان و عدم دریافت پول از آنها بود. این اتفاق میلیاردها دلار خسارت برای این شرکت و عرضه‌کنندگان آن به دنبال داشت که مجبور بودند در بحبوحه بی‌ثباتی بر سر بازگشت جت‌های مکس ۷۳۷، کارگران خود را اخراج کنند. از طرف دیگر، خطوط هوایی هم مجبور شدند مکس ۷۳۷ را از برنامه پرواز خود تا اواسط ۲۰۲۰ خارج کنند که باعث لغو هزاران پرواز شد. بدهی بوئینگ در ۲۰۱۹ به ۳/ ۲۷ میلیارد دلار رسید و همچنان رو به افزایش است؛ چون این هواپیما‌سازی خسارت وارده به مشتریان و عرضه‌کنندگان خطوط هوایی را جبران می‌کند و همزمان با شکایت‌ها دادخواهی‌ها می‌جنگد و حقوق کارمندانش را می‌پردازد.

کد خبر: 84939
تاریخ: 1398/11/24 - 14:19
منبع: دنیای اقتصاد

فروش ماهانه بوئینگ  خطوط هوایی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تهدید هند به لغو پرواز ایرباس‌های آمریکایی

می متالز - هند آمریکا را تهدید کرده در صورتی که هوایپمایی ایرباس به روزرسانی شود چه بسا لغو مجوز پرواز آن ها را در دستور کار قرار دهد. تصمیم مزبور توسط سازمان هوانوردی هند اعلام شد.
 

با Flying-V آشنا شوید؛ هواپیمایی برگرفته از شکل یک گیتار و 20 درصد مصرف سوخت کمتر

می متالز - خطوط هوایی KLM هلند اخیرا از سرمایه گذاری روی یک پروژه خبر داده که می تواند آینده هواپیماهای تجاری را برای همیشه متحول کند. محصول این پروژه هواپیمایی مسافربری به نام 'Flying-V' بوده و توسط محققان دانشگاه Delft Technology هلند طراحی شده است.
 

قطعات بوئینگ 737 مکس معیوب بوده است

می متالز - سازمان هوانوردی فدرال ایالات متحده آمریکا به تازگی در بیانیه‌ ای اعلام کرد که قطعات بکاررفته در بال صدها فروند از هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس معیوب بوده است.
 

سقوط غیرمنتظره سود شرکت بوئینگ

می متالز - سود سه ماهه شرکت بوئینگ با سقوطی غیرمنتظره به دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار رسید.
 

تولید هواپیمای ایرباس ای۳۸۰ متوقف شد

می متالز - شرکت ایرباس از توقف خط تولید هواپیمای ای۳۸۰ خبر داد.
 سی‌ان‌ان گزارش داد؛

آخرین پرواز بویینگ ۷۲۷ در خطوط هوایی ایران انجام شد

می متالز - آخرین پرواز بویینگ ۷۲۷ توسط شرکت آسمان در خطوط هوایی ایران انجام شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما