خبر
پتروشیمی  
عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران:

ضرورت حمایت از سازندگان داخلی فعال در صنعت پتروشیمی با هدف رونق تولید

می متالز - عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران گفت: سازندگان داخلی توانایی تامین تجهیزات توسعه صنایع پتروشیمی را در اختیار دارند و برای حل مشکل اشتغال و رونق تولید حمایت از توسعه صنعت پتروشیمی ضروری است.

به گزارش می متالز، احسان ثقفی، عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران (استصنا) با بیان اینکه باید سازندگان داخلی با قدرت و کیفیت مناسب تجهیزات موردنیاز صنایع مرتبط با پتروشیمی را به موقع تامین ‌کنند، ‌گفت: سازندگان داخلی از توانایی لازم برای تامین تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی بهره‌مند هستند؛ اما از این توانایی نباید تنها در زمان تحریم‌ها بهره برد، بلکه در هر زمان استفاده از تجربیات سازندگان داخلی، منافع اقتصادی دربرخواهد داشت. وی با تاکید بر اینکه باید از شرکت‌های کوچک در بخش ساخت تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی حمایت کرد، افزود: صنعت پتروشیمی به‌ویژه در شرایط کنونی بیشترین مزیت را دارد و می‌توان با تکیه بر آن برخی از معضلات مربوط به بیکاری و اشتغال جوانان یا حتی چالش‌های اقتصادی را حل کرد. ثقفی تصریح کرد: بخش‌خصوصی در ساخت تجهیزات صنعت نفت توانمند شده است و این توانمندی باید تداوم یابد و در این راستا تولید تجهیزات صنایع مرتبط با بخش پتروشیمی به‌دلیل ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی به سود اقتصاد کشور است.

عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با بیان اینکه توسعه صنعت پتروشیمی، برخی از مشکلات مربوط به اشتغال را برطرف خواهد کرد، گفت: اکنون سازندگان داخلی توانایی تامین تمامی تجهیزات توسعه صنایع بالادستی و نیز پایین‌دستی پتروشیمی را در اختیار دارند، با توسعه این صنعت و همچنین بومی‌سازی تجهیزات صنایع مرتبط با این بخش، می‌توان به اقتصاد کشور و اشتغال‌زایی جوانان کمک کرد.

کد خبر: 84950
تاریخ: 1398/11/24 - 14:48
منبع: دنیای اقتصاد

صنعت پتروشیمی  رونق تولید  احسان ثقفی  استصنا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تزریق آرامش به بازار ارز با فروش ارز پتروشیمی‌ها در صرافی‌ها

می متالز - یک فعال صنعت پتروشیمی بیان داشت: فروش ارز پتروشیمی‌ها، فولادی‌ها و معدنی‌ها در صرافی‌های مجاز، زمینه ساز تسریع واردات اقلام ضروری و برقراری آرامش و تعادل در بازار ارز می‌شود.
 تامین مالی بنگاه‌ها تا پایان شهریورماه رصد شد

اطلس استانی وام رونق

می متالز - عملکرد پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید در ۶ ماه اول سال ۹۹ از پرداخت بیش از ۱۴۸ هزارمیلیارد ریال وام تولید به بنگاه‌های تولیدی حکایت دارد. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته این رقم ۵۱ هزار میلیارد ریال ثبت شده بود. از سوی دیگر ۵ استان خراسان رضوی، سمنان، اصفهان، گیلان و قم در صدر بیشترین دریافت‌کنندگان تسهیلات قرار دارند.
 

الزام تعیین سهمیه مواد اولیه صنایع پایین‌دست در بورس کالا

می متالز - معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان شناسایی تولیدکنندگان واقعی صنایع پایین‌دست پتروشیمی در این استان را ضروری دانست و گفت: شناسایی تولیدکنندگان واقعی برای تعیین میزان سهمیه مواد اولیه همچنین به‌منظور قطع برخی فعالیت‌های سوء استفاده گرایانه در بورس کالا ضروری است.
 

قرارداد تجاری‌سازی دانش فنی ایرانی MTP امضا شد

می متالز - امضای قرارداد واگذاری لیسانس، اسناد مهندسی فرآیندی و مهندسی پایه طرح تولید پروپیلن از متانول با ظرفیت سالانه ۱۲۰ هزار تن بین شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و پتروشیمی فاتح کیمیا امروز (پنجشنبه، سوم مهرماه) امضا شد.
 

هدف استراتژیک پتروشیمی بوعلی سینا ثبات بخشی به بازار داخلی است

می متالز - حمیده محمدی، صنعت شیمیایی از جمله صنایع مطرح در چند دهه گذشته به شمار می آید که توجه خاص کشورها به این صنعت موجب رونق و فراگیری آن در جهان شده است و در حال حاضر این صنعت پس از صنایع غذایی و خودروسازی سومین صنعت بزرگ جهان محسوب می‌شود. ایران نیز به ‌عنوان چهارمین تولیدکننده نفت جهان و با دارا بودن دومین ذخایر بزرگ گاز دنیا، ۸۰ درصد درآمدهای صادراتی خود را از نفت و گاز تامین می‌کند،و یکی از مهمترین ویژگی های صنعت پتروشیمی ارزش افزوده بسیار بالای آن است.
 

نخستین قرارداد واگذاری لیسانس ایرانی MTP امضا می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی از امضای قرارداد واگذاری لیسانس، اسناد مهندسی فرآیندی و مهندسی پایه طرح تولید پروپیلن از متانول با ظرفیت سالانه ۱۲۰ هزار تن میان این شرکت و پتروشیمی فاتح کیمیا در روز پنجشنبه (سوم مهرماه) خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما