خبر
پتروشیمی  
عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران:

ضرورت حمایت از سازندگان داخلی فعال در صنعت پتروشیمی با هدف رونق تولید

می متالز - عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران گفت: سازندگان داخلی توانایی تامین تجهیزات توسعه صنایع پتروشیمی را در اختیار دارند و برای حل مشکل اشتغال و رونق تولید حمایت از توسعه صنعت پتروشیمی ضروری است.

به گزارش می متالز، احسان ثقفی، عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران (استصنا) با بیان اینکه باید سازندگان داخلی با قدرت و کیفیت مناسب تجهیزات موردنیاز صنایع مرتبط با پتروشیمی را به موقع تامین ‌کنند، ‌گفت: سازندگان داخلی از توانایی لازم برای تامین تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی بهره‌مند هستند؛ اما از این توانایی نباید تنها در زمان تحریم‌ها بهره برد، بلکه در هر زمان استفاده از تجربیات سازندگان داخلی، منافع اقتصادی دربرخواهد داشت. وی با تاکید بر اینکه باید از شرکت‌های کوچک در بخش ساخت تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی حمایت کرد، افزود: صنعت پتروشیمی به‌ویژه در شرایط کنونی بیشترین مزیت را دارد و می‌توان با تکیه بر آن برخی از معضلات مربوط به بیکاری و اشتغال جوانان یا حتی چالش‌های اقتصادی را حل کرد. ثقفی تصریح کرد: بخش‌خصوصی در ساخت تجهیزات صنعت نفت توانمند شده است و این توانمندی باید تداوم یابد و در این راستا تولید تجهیزات صنایع مرتبط با بخش پتروشیمی به‌دلیل ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی به سود اقتصاد کشور است.

عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با بیان اینکه توسعه صنعت پتروشیمی، برخی از مشکلات مربوط به اشتغال را برطرف خواهد کرد، گفت: اکنون سازندگان داخلی توانایی تامین تمامی تجهیزات توسعه صنایع بالادستی و نیز پایین‌دستی پتروشیمی را در اختیار دارند، با توسعه این صنعت و همچنین بومی‌سازی تجهیزات صنایع مرتبط با این بخش، می‌توان به اقتصاد کشور و اشتغال‌زایی جوانان کمک کرد.

کد خبر: 84950
تاریخ: 1398/11/24 - 14:48
منبع: دنیای اقتصاد

صنعت پتروشیمی  رونق تولید  احسان ثقفی  استصنا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عضو اتاق بازرگانی تهران:

صنعت پتروشیمی یکی از پایه‌های اصلی حمایت از تولید داخلی است

می متالز - عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: پتروشیمی، صنعتی مولد برای کشور است و به عنوان یکی از پایه‌های اصلی حمایت از تولید داخلی شناخته می‌شود.
 

مجمع فوق العاده امروز «فارس» | سازمان بورس با افزایش سرمایه مخالفت کرد؟

می متالز - مجمع فوق العاده امروز هلدینگ خلیج فارس امروز درحالی برگزار می شود که مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس گفته است: افزایش سرمایه به ١۵ هزار میلیارد تومان به دلیل مخالفت سازمان بورس محقق نشد.
 

۲ تجهیز راهبردی صنعت پتروشیمی بومی‌سازی شد

می متالز - یک عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از بومی‌سازی دو تجهیز راهبردی صنعت پتروشیمی خبر داد و گفت: با تحقق این موضوع، خطر توقف تولید در مجتمع‌های پتروشیمی منتفی است.
 

افزایش سرمایه هلدینگ خلیج‌فارس؛ امروز روی میز هیات‌مدیره

می متالز - مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس از افزایش سرمایه به میزان ۵ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته شرکت خبر داد.
 

اعلام آمادگی بانک صادرات برای مدیریت منابع ۴۰ میلیارد دلاری در صنعت پتروشیمی

می متالز - مدیرعامل بانک صادرات ایران در همایش تخصصی «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» در جزیره کیش از اعلام آمادگی این بانک برای مدیریت منابع ۴۰ میلیارد دلاری در صنعت پتروشیمی و تامین مالی پروژه‌های آن خبر داد.
 

توصیه به سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی/ جایگاه ششم پتروشیمی در میان ۷۱ بخش اقتصادی کشور

می متالز - از آنجا که صنعت پتروشیمی جایگاه ششم را در میان ۷۱ بخش اقتصادی کشور دارد بررسی نقش این صنعت در اقتصاد کشور و پیوندهای آن با سایر بخش‌های اقتصادی ضروری است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما