خبر
مس   جاده ای و پایانه ها  
مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی:

شرکت مس در احداث بزرگراه خواجه-ورزقان پیش‌قدم بود

می متالز - ابوالقاسم سلطانی گفت: بزرگ‌راه خواجه-ورزقان که با حمایت شرکت مس احداث شد یک پروژه ملی محسوب می‌شود و اداره راه و شهرسازی به‌عنوان کارفرما تلاش کرد در این پروژه از مشاوران، پیمانکاران و عوامل اجرایی خبره و دارای رزومه خوب و درخشان استفاده کند.

به گزارش می متالز به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سونگون، ابوالقاسم سلطانی مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی در مراسم بهره‌برداری از بزرگراه خواجه-ورزقان، ضمن تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر گفت: بزرگ‌راه خواجه-ورزقان که با حمایت شرکت مس احداث شد یک پروژه ملی محسوب می‌شود و اداره راه و شهرسازی به‌عنوان کارفرما تلاش کرد در این پروژه از مشاوران، پیمانکاران و عوامل اجرایی خبره و دارای رزومه خوب و درخشان استفاده کند.


وی افزود: در این پروژه از تمامی عوامل اجرایی به‌ویژه  دکتر اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت مس و مهندس شریفی مدیر مجتمع مس سونگون تقدیر و تشکر می‌کنم چراکه همواره در این پروژه پیش‌قدم بودند و هیچ‌گونه محدودیتی را برای این پروژه قائل نبودند.


سلطانی ضمن تقدیر از قوه قضائیه، نیروی انتظامی و ... بابت مساعدت در عملیات ارزیابی گفت: با بازدید از این پروژه در تیرماه سال 97 و بررسی گزارش‌های پیشرفت فیزیکی ماهیانه به این نتیجه رسیدیم که بهترین قطعه این پروژه دارای پیشرفت فیزیکی 1.2 درصد در ماه است که نسبت به آمارهای کشوری آمار خوبی بود ولی با توجه به تأمین مالی این پروژه توسط شرکت مس که هیچ مشکلی در پرداخت مطالبات پیمانکاران وجود نداشت با برگزاری جلسات با تک‌تک عوامل و بررسی شرایط اعلام کردیم که حداقل پیشرفت فیزیکی کارفرما 2.6 درصد در ماه است که الحمدالله ما امروز شاهد پیشرفت فیزیکی ماهیانه 3.6 درصد در ماه هستیم که آمار بسیار فوق‌العاده‌ای است.


وی با اشاره به وضعیت مطلوب پیشرفت‌های فیزیکی قطعات 1 تا 5 این بزرگراه و همچنین اشاره به آمار اقداماتی همچون قالب‌بندی، آرماتوربندی، بتن‌ریزی، آسفالت و ... افزود: کل حجم عملیات خاکی این پروژه 16 میلیون مترمکعب است که بیش از 10 میلیون مترمکعب آن انجام شده است که پیشرفت فیزیکی این پروژه بدون محاسبه قطعات 1 و 5 دارای 86 درصد و با محاسبه این دو قطعه 60  درصد است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صادرات «فملی» 4 برابر شد

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان آنکه صادرات در 4 ماه گذشته نسبت به سال 98 افزایش دو برابری داشته است، روند فعالیت فملی را جلوتر از برنامه‌ریزی‌های انجام شده دانست.
 سرپرست وزارت صمت:

برنامه های زیادی برای توسعه معادن آذربایجان شرقی داریم

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه معدن قوی ترین بخش برای جایگزینی نفت است، گفت: برنامه های زیادی برای توسعه معادن به خصوص معادن مس در آذربایجان شرقی داریم.
 

کسب رتبه اول کشوری سازمان صمت آذربایجان شرقی در برنامه های جهش تولید

می متالز - براساس ارزیابی محورهای 12 گانه جهش تولید از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، استان آذربایجان شرقی در بین 31 استان و جنوب کرمان رتبه اول کشوری را در سه ماهه اول سال جهش تولید به خود اختصاص داد.
 مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه خبر داد:

بازدهی 125 درصدی سرمایه‌گذاری سرچشمه در سه‌ماهه نخست امسال/ برنامه‌ریزی برای افزایش سوددهی شرکت‌های تابعه در سال 99

می متالز - «علی ارجمندی»، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با قدردانی از زحمات دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در زمینه حمایت از شرکت‌های زیرمجموعه و فعال در حوزه صنعت مس گفت: ارزش روز شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در تاریخ 1399/04/03 معادل 17،338 میلیارد ریال با حجم معامله 13،719،000 است که از حیث ارزش روز و حجم معامله در این روز در مقایسه با شرکت‌های گروه خود به ترتیب رتبه 9 و 13 را دارد.
 مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی آریاناران:

آماده‌به‌کاری بیش از 85 درصدی ماشین‌آلات معدنی آریاناران

می متالز - مهندس «محمد خوشبین»، مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی آریاناران با تقدیر و تشکر از زحمات دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سرچشمه و زحمات پرسنل خدوم و تلاشگر آریاناران سرچشمه که به‌رغم همه فراز و نشیب‌ها و مشکلات شیوع کرونا، همدلی و همراهی کردند و تولید را رأس همه امور قرار دادند گفت: در حوزه تولید در تاریخ 27 اسفند و 28 سال گذشته و در تاریخ 29 خرداد امسال در تناژ حمل و بارگیری با بیش از 70 هزار تن در روز موفق به ثبت رکوردهای بی‌سابقه‌ای در حوزه فعالیت‌های معدنی شدیم.
 رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران مطرح کرد:

عملکرد توسعه‌ای مدیرعامل مس می‌تواند الگوی سایر صنایع معدنی در دوران تحریم باشد

می متالز - «بهرام شکوری» با اشاره به آخرین دور از تحریم‌های امریکا که فلزات کشور را هدف قرار داده است، گفت: عملکرد شرکت مس در دوران تحریم می‌تواند الگوی بخش خصوصی و سایر مجموعه‌های معدنی و صنعتی باشد. اگر عملکرد این شرکت مورد توجه سایر بنگاه‌ها قرار گیرد، کشور می‌تواند به جهش تولیدی که رهبر معظم انقلاب به‌عنوان شعار امسال انتخاب کرده‌اند، برسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما