خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی   عکس  

تقدیر از «مجتمع فولاد خراسان» به عنوان صادرکننده نمونه استان خراسان رضوی

می متالز - در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان خراسان رضوی، از «مجتمع فولاد خراسان» به عنوان یکی از برترین صادرکنندگان این استان در سال 1398 تقدیر شد.

به گزارش می متالز، در آیین تقدیر از صادرکنندگان نمونه خراسان رضوی که عصر چهارشنبه 23 بهمن ماه و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار خراسان رضوی و رییس سازمان توسعه و تجارت ایران در محل سالن همایش های «اتاق بازرگانی، صنایع و معادن خراسان رضوی» برگزار شد، از مجتمع فولاد خراسان به عنوان صادرکننده نمونه استان تقدیر شد.

در این مراسم، با حضور دکتر رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون بازاریابی و فروش مجتمع فولاد خراسان، به نمایندگی از مدیرعامل شرکت، لوح تقدیر و تندیس صادرکننده نمونه را دریافت کرد.

در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تحریم‌ها باعث افزایش صادرات و تولید کشور شد بطوریکه طی ۱۰ ماه امسال تولید در بیشتر رسته‌ها روند افزایشی داشته است.

رضا رحمانی در جمع صادرکنندگان و کارآفرینان نمونه استان اظهار کرد: بخش تولید با دو بال پرواز می‌کند که یک بال فناوری و بال دیگر صادرات است و کشورهایی مسیر توسعه و پیشرفت را طی کرده‌اند که صادرات کالا را جدی گرفته‌اند.

وی گفت: امسال از نظر این وزارتخانه، صادرات پیشران بخش تولید قرار گرفته و شرایط ایجاب می‌کند که صادرات جدی گرفته شود.

رحمانی افزود: امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت هفت محور راهبردی را برای توسعه تولید و صادرات در نظر گرفت که یکی از آنها توسعه صادرات است.

وی ادامه داد: در ۱۰ ماه امسال صادرات کشور از نظر وزن ۱۸ درصد افزایش داشته که این رقم در خراسان رضوی ۲۱ درصد بوده است.

وی با اشاره به کاهش صادرات کالا طی این مدت از نظر ارزش گفت: دلیل این موضوع کاهش ۳۰ درصدی پایه ارزش صادراتی در گمرک است و گرنه افزایش ارزش صادرات نیز با افزایش وزن آن برابر بود.

خودکفایی در تولید الکترود، نخستین گام برای شکست تحریم

وی با اشاره به رویکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت برای خودکفایی در تولید گفت: کشور در حوزه صنعتی وابستگی‌هایی به خارج داشته و دارد که برخی از آنها خطرناک بوده و تبدیل به گلوگاه شده است و یکی از این موارد مربوط به الکترود گرافیتی بود که دشمنان چند مرتبه ارسال آن به کشور را تحریم کردند.

رحمانی افزود: هرچند الکترود کافی به میزان ۲ سال نیاز کشور وجود داشت، اما بعد از ۲۰ سال موفق شدیم واحد تولیدی را که مونتاژ است در کشور احداث کنیم که این واحد تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهار داشت: با وجود تحریم‌ها، امسال تولید فولاد در کشور نیز ۶.۵ درصد افزایش یافت.

وی گفت: ماده اولیه الکترود، کک سوزنی و اسفنجی است که در این زمینه تفاهمنامه‌ای به مبلغ یک میلیارد دلار با وزارت نفت منعقد شد تا دو شرکت فولاد و آلومینیم تولید کک اسفنجی و کک سوزنی را برعهده بگیرند.

در ادامه این مراسم محمدحسن پارسا، معاون بازاریابی و فروش «مجتمع فولاد خراسان»، با اشاره به توانمندی های این شرکت در زمینه  صادرات، به ویژه کشورهای هم مرز با استان و منطقه آسیای میانه، گفت: حضور فولاد خراسان در نمایشگاه های بازرگانی و تخصصی کشورهای همسایه، حفظ و ارتقای کیفیت محصولات، استفاده از ظرفیت های ترابری دریایی، ریلی و جاده ای و نیز راهبرد مجتمع در تعریف مشتریان، به عنوان یکی از ذی نفعان کلیدی شرکت از جمله دلایل کسب توفیق در بازارهای خارجی بوده است.

به گفته حمیدرضا شنوایی، مدیر صادرات فولاد خراسان، این شرکت در سال گذشته بالغ بر 160 هزار تن انواع محصولات خود را به بازارهای هدف صادر کرده است.

گفتنی است درآمد ارزی حاصل از صادرات، حفظ و توسعه بازارهای هدف و فعالیت‌های بازاریابی، مهارت‌های فنی و تخصصی شرکت در امر صادرات و عضویت در تشکل صادراتی، از جمله محورهای ارزیابی عمومی برگزیدگان در این مراسم است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش ۱۰ درصدی در تولید واحد گندله سازی "فخاس"

می متالز - شرکت تولید فولاد خراسان واگن برگردان را تغییر کاربری داد.
 

رونمایی از گزینه جدید برای وزارتخانه بی‌وزیر/۱۰ روز مهلت برای "وزیر دار" شدن وزارت صمت

می متالز - رئیس‌جمهور تنها ۱۰ روز دیگر فرصت دارد تا گزینه نهایی وزارت صنعت معدن و تجارت را به مجلس شورای اسلامی معرفی کند.
 

بهره برداری "فخاس" از پروژه جدید

می متالز - شرکت فولاد خراسان از طرح ها و پروژه های جدید بهره برداری کرد.
 

معرفی مدرس خیابانی برای سکانداری وزارت صمت قوت گرفت/ تفکیک وزارتخانه منتفی شد

می متالز - رئیس جمهور طی هفته جاری حسین مدرس خیابانی را به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی می‌کند.
 ​در نامه‌ای خطاب به حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صورت گرفت

قدردانی مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از حمایت‌های راهبردی بانک صادرات ایران

می متالز - مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان از حمایت بانک صادرات ایران در تامین مالی و اجرای برنامه‌های راهبردی این مجتمع قدردانی کرد
 

ضربات خام فروشی مواد معدنی بر پیکر اقتصاد نحیف کشور

می متالز - خام‌فروشی مواد معدنی فروش ثروت‌های ملی به قیمت ارزان است. خوشبختانه دولت اخیراً در یک اقدام غیر اقتصادی مصوب نموده از اول مهر ماه به صادرات مواد معدنی و سنگ آهن ۲۵ درصد عوارض تعلق می گیرد که ظاهراً هدف این موضوع مبارزه با خام فروشی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما