خبر
بورس و سهام   سرمایه گذاری  
طی ۶ماه فعالیت؛

پرتفوی بورسی «وسبحان» ۱۶۸میلیارد ریال بزرگتر شد

می متالز - شرکت سرمایه گذاری سبحان در صورت های مالی ۶ماهه از رشد ۱۶۸میلیارد و ۷۳۳میلیون ریالی پرتفوی بورسی خبر داد.

به گزارش می متالز، شرکت سرمایه گذاری سبحان اطلاعات و صورت های مالی میان دورهِ ای ۶ماهه منتهی به ۳۰دی۱۳۹۸ را منتشر کرد. در این اطلاعیه سود هرسهم را ۹۷۱ریال اعلام کرد.

«وسبحان» در این دوره سود عملیاتی را یک هزار و ۲۶۲میلیارد ریال، سود خالص را یک هزار و ۲۶۲میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را یک هزار و ۷۶۱میلیارد ریال اعلام کرده است.

این شرکت با توجه به وضعیت پرتفوی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اعلام کرد پرتفوی بورسی شرکت ۱۶۸میلیارد و ۷۳۳میلیون ریال افزایش یافته است. همچنین در این پرتفوی بهای تمام شده با افزایش ۵۲۷میلیارد و ۹۴۹میلیون ریالی به مبلغ یک هزار و ۵۴۰میلیارد ریال رسید. علاوه بر این ارزش بازار آن با افزایش ۴۵۳میلیارد و ۲۰۹میلیون ریالی به یک هزار و ۷۰۹میلیارد ریال بالغ شده است.

شرکت سرمایه گذاری سبحان ظرف ۶ماه، کل مبلغ بهای تمام شده سهام بورسی خریداری شده را ۹۴۹میلیارد و ۲۹۰میلیون ریال اعلام کرد. این شرکت در این دوره مالی کل مبلغ سهام واگذار شده را یک هزار و ۹۹۷میلیارد و ۵۳۱میلیون ریال اعلام کرد که سود این واگذاری را یک هزار و ۲۰۵میلیارد و ۵۴۰میلیون ریال منتشر کرده است.

«وسبحان» در تشریح اهداف خود در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام کرد که بهبود و چینش صحیح سبد سرمایه گذاری، مدیریت وجوه نقد و خروج از سهام کم بازده غیر بورسی از برنامه های با اهمیت شرکت است. همچنین این شرکت پیش بینی کرد که با لحاظ کنترل هزینه ها در سال آتی، تورم هزینه های سال مالی آتی حدود ۲۰درصد افزایش یابد.

شرکت سرمایه گذاری سبحان در نظر دارد هم راستا با اجرای برنامه های خود، از منابع داخلی استفاده کرده و انتظار می رود این روند نیز در سال آتی تکرار شود.

«وسبحان» در اعلام سایر برنامه های با اهمیت خود به اجرای بازار گردانی سهام شرکت در راستای افزایش نقد شوندگی و تنظیم عرضه و تقاضای اوراق و تحدید دامنه نوسان قیمت آن۲ اشاره دارد و قصد دارد از سهام کم بازده و زیان ده خارج شود. همچنین همکاری با سایر سهامداران پتروشمیران جهت عرضه سهام در فرابورس را ادامه دهد. این شرکت قصد کاهش هزینه های عمومی و اداری و فروش یا تبدیل املاک جهت بازدهی بیشتر را دارد.

گفتنی است؛ درصورت وجود مشتری بالقوه املاک شرکت به قیمت مناسب قبل از فراوری واگذار می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 توسط یک کارگزاری بررسی شد:

تحلیل تکنیکال شاخص با احتمال روند صعودی با حفظ کف کانال فرضی

می متالز - یک کارگزاری با اشاره به نزدیک شدن شاخص به سمت سقف و مقاومت قبلی ۵۵۶ هزار واحدی، احتمال صعود آن را با حفظ کف کانال فرضی بیش از نزول پیش بینی کرد.
 در آخرین روز کاری این هفته بازار سهام رقم خورد:

معاملات مشکوک سه پتروشیمی، چهار شرکت دارویی و بیمه ای + ۸ نماد

می متالز - حضور سه پتروشیمی، چهار شرکت دارویی و بیمه ای و ۸ نماد دیگر دیگر در آخرین روز کاری این هفته بازار سهام مشمول معاملات مشکوک شدند.
 هدف از واگذاری ها در بازار سرمایه چیست

مدیرعامل فرابورس خبر داد: عرضه سهام نهاد‌های واسط مالی

می متالز - مدیرعامل فرابورس گفته است: ورود شرکت‌هایی که در زنجیره ارزش بازار سرمایه قرار دارند به فرابورس کمک می‌کند تا صنعت خدمات نهاد‌های مالی واسط گسترده‌تر شود.
 

بورس تهران با اختلال مواجه شد/ اعلام زمان سفارش گیری و معاملات

می متالز - بورس تهران اعلام کرد: با توجه به اختلال به وجود آمده در سامانه معاملات، شروع سفارش گیری و معاملات در کلیه بازارهای این بورس متعاقبا اعلام می شود.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

اقبال صادرات محورها با تکیه بر دو عامل + پیش بینی اصلاح شاخص و معاملات آتی

می متالز - کارشناس بازار سرمایه با اشاره به آغاز موج صعودی شاخص و ورود نقدینگی از ٢٨ اسفند از اقبال صادرات محورها با تکیه بر دو عامل، پیش بینی اصلاح مقطعی بورس و روند افزایشی معاملات طی هفته آینده خبر داد.
 کارشناس بازار‌سرمایه تاکید کرد:

رشد نرخ دلار و رشد بی‌سابقه شاخص‌ کل

می متالز - بازار سهام به دلیل عملکرد خوب شرکت‌ها در ایجاد سود، افزایس اررزش جایگزینی ویژگی سپر تورمی بخشی از نقدینگی جامعه را جذب و همین موضوع به عنوان مهم‌ترین دلیل از افزایش نرخ دلار باعث رشد بی سابقه شاخص کل شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما