خبر
بورس و سهام   صنعت  
از تجدید ارزیابی دارایی، سود و مطالبات اعلام شد:

افزایش سرمایه ۱۷۶۴، ۱۲۴۴، ۸۸۶ درصدی ۳ زیرمجموعه "خودرو" + دو شرکت

می متالز - سه زیرمجموعه ایران خودرو، پگاه گلپایگان و داروسازی عبیدی به ترتیب از برنامه افزایش سرمایه ۱۷۶۴، ۱۲۴۴، ۸۸۶، ۴۱ و ۱۲۳ درصدی از سه محل خبر دادند.

به گزارش می متالز، شرکت های گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، قطعات اتومبیل ایران، نیرو محرکه و پگاه گلپایگان به ترتیب از برنامه افزایش سرمایه 1764، 1244، 886 و 41 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و داروسازی عبیدی از پیشنهاد هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 123 درصدی از دو محل دیگر خبر دادند.

بر این اساس، "خگستر" در نظر دارد سرمایه فعلی را از 240 میلیارد تومان به 4.4 هزار میلیارد تومان برساند. تامین مالی این زیرمجموعه 45.6 درصدی ایران خودرو از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و با هدف اصلاح ساختار مالی اعمال خواهد شد.

همچنین "ختوقا" درصدد است سرمایه اسمی را از 110 میلیارد تومان به 1.4 هزار میلیارد تومان برساند. تامین مالی این زیرمجموعه ایران خودرو نیز در صورت موافقت سازمان بورس از محل تجدید ارزیابی دارایی ها صورت می پذیرد تا صرف اصلاح ساختار مالی شود.

دراین میان، "خمحرکه" در نظر دارد سرمایه فعلی را از 102 به 1006 میلیارد تومان برساند. این شرکت هم که یکی از زیرمجموعه های ایران خودرو محسوب می شود برای این تامین مالی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختار مالی اقدام می کند.

پگاه گلپایگان نیز درصدد است 4.9 میلیارد تومان به سرمایه فعلی بیفزاید. تامین مالی "غگلپا" 12 میلیارد تومانی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و با هدف اصلاح ساختار مالی اعمال خواهد شد.

"دعبید" هم در صورت موافقت سازمان بورس و تصویب سهامداران در مجمع فوق العاده در نظر دارد سرمایه فعلی را از 201.6 به 450 میلیارد تومان برساند.

تامین مالی این شرکت دارویی از دو محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته به منظور بهبود ساختار سرمایه و تأمین سرمایه در گردش صورت می پذیرد.

کد خبر: 85271
تاریخ: 1398/11/27 - 12:36
منبع: بورس پرس

ایران خودرو  خگستر  خمحرکه  افزایش سرمایه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش سرمایه ۱۵۰ درصدی قدیمی ترین شرکت سرمایه گذاری از محل سود

می متالز - قدیمی ترین شرکت سرمایه گذاری حاضر در بورس از برنامه افزایش سرمایه ۱۵۰ درصدی از محلی جذاب خبر داد.
 در بسته حمایت از جهش تولید وزارت اقتصاد مشخص شد:

۸ برنامه بورس در جهش تولید: افزایش سرمایه، عرضه اولیه بیشتر، ابزارسازی و...

می متالز - بسته حمایت از جهش تولید وزارت اقتصاد منتشر شد که در آن سهم بازارسرمایه حداقل ۸ برنامه از ۲۰ برنامه اعلامی مانند افزایش سرمایه شرکت ها، پذیرش و عرضه اولیه های بیشتر، ابزارسازی مبتنی بر محصولات بانکی است.
 

کدام شرکت‌های بورسی در سال ۹۸ رکورددار شدند؟

می متالز - شرکت ایران‌خودرو با افزایش سرمایه از ۱٫۵۳ به ۳۰٫۱ هزار میلیارد تومان، در سال ۹۸ رتبه نخست بزرگان بورس ایران از لحاظ سرمایه اسمی را به خود اختصاص داد. بانک تجارت و فولاد مبارکه به‌ترتیب در پله‌های دوم و سوم نشستند.
 مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران:

افزایش بی سابقه حجم معاملات، سامانه داد و ستد را سنگین کرد/ رکورد حجم معاملات روز گذشته شکست

می متالز - بار زیاد معاملات و افزایش سرمایه های ثبت شده در بورس تهران، در روز گذشته، موجب ایجاد مشکلاتی در فعالیت امروز سامانه معاملات شد.
 افزایش سرمایه در مسیر رشد سودآوری:

«البرز» حق بیشتری مطالبه می‌کند

می متالز - شرکت «بیمه البرز» از معدود شرکت‌هایی است که همواره از امتیاز تجدید ارزیابی دارایی‌ها برای بالا بردن رقم سرمایه به کرات استفاده کرده و حال قصد دارد برای سومین بار از این مسیر برای بهبود عملکرد خود، عبور کند.
 

اقدام جدید مجموعه در حال عرضه اولیه چیست

می متالز - سهام شرکت های شستا ، سرمایه‌گذاری صبا تامین و ۸ زیرمجموعه دیگر طی سال جاری با پذیرش در بورس و فرابورس ، عرضه اولیه می شود .
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما