خبر
مواد معدنی  

معدن تیتانیوم کهنوج به بخش خصوصی واگذار شد

می متالز - به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، پس از ۲ سال پیگیری مسوولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، معدن تیتانیوم کهنوج به بخش خصوصی واگذار شد.

به گزارش می متالز، مسلم مروجی فرد رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیش از ۳۰ سال این معدن در اختیار دولت بود ولی به دلیل حجم سرمایه گذاری بالا و کمبود منابع دولتی و نداشتن تکنولوژی، فعال نشده بود.

وی با بیان اینکه واگذاری معدن تیتانیوم کهنوج از اولویت‌های کاری سازمان صنعت، معدن و تجارت بود، افزود: این معدن به شرکت نفت پاسارگاد که یکی از شرکت‌های موفق کشور بوده و طی دو سال گذشته بیش از ۶ هزار میلیارد تومان در کشور سرمایه گذاری کرده واگذار شد.

وی ادامه داد: با ایجاد این طرح، توازن صنعتی تقریبا در جنوب و شمال کرمان محقق می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان تصریح کرد: معدن تیتانیوم کهنوج بیش از هزار نفر اشتغال‌زایی مستقیم و یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز  دارد، که با بیش از ۲۰ جلسه نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی با وزیر و رییس ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) با نظر مساعد به بخش خصوصی واگذار شد.

وی اظهار داشت: با رایزنی فشرده و سفر رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به جنوب کرمان، با توجه به اینکه طی این ۲ سال در حوزه بخش خصوصی در جنوب کرمان طرح‌های خوبی همچون طلا، مس جیرفت و مس رمشک اجرا شده موافقت شد که این معدن به بخش خصوصی واگذار شود.

به گفته مسوولان، با توجه به اینکه سالانه ۵۰ هزار تن پیگمنت (رنگدانه) به کشور وارد می‌شود، با اتمام این کارخانه نیاز کشور به پیگمنت تامین خواهد شد.

مجتمع تیتانیوم کهنوج سالانه ۱۳۰ هزار تن کنسانتره و ۷۰ هزار تن سرباره تولید می‌کند.

ذخیره قطعی معدن تیتانیوم کهنوج ۱۵۰ میلیون تن و ذخیره احتمالی آن ۴۰۰ میلیون تن است.

تیتانیوم، کروم و مس از مهمترین معادن جنوب استان کرمان است که عملیات اکتشاف و استخراج در پهنه های معدنی این منطقه در دست اجراست.

جنوب کرمان با هفت شهرستان و یک میلیون نفر جمعیت، یک سوم مساحت استان را به خود اختصاص داده است.

نظرات:

خطیب: 30 بهمن 1398
سلام مطالب ارزنده ای بود ممنون .خیلی دوست دارم در قسمت فروش مواد اولیه شرکت همکاری کنم.من مقیم بلژیک هستم .که سالانه مقدار بالای مصرف ایلمینت تیتانیوم دارند و ما از نزدیک با انها در ارتباط هستیم اگر مایل به همکاری باشید در خدمت هستم من به تازگی امدم ایران .شماره تلگرام من0032492859248

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نایب رئیس اتاق بازرگانی خرمشهر:

تعدد قوانین غیرشفاف متعارض و متناقض از موانع «جهش تولید» است

می متالز - نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر گفت: تعدد قوانین غیرشفاف متعارض و متناقض از موانع «جهش تولید» و سرمایه‌گذاری در ایران است.
 

«جهش تولید» با رونق بخش کشاورزی و صنعت ممکن است

می متالز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تبریز گفت: شعار «جهش تولید» که از سوی رهبر معظم انقلاب برای سال ۹۹ نام‌گذاری شده است، با افزایش تولید داخلی در بخش‌های مختلف به ویژه صنعت و کشاورزی محقق می‌شود.
 رییس سازمان صمت استان زنجان:

تولید ماسک N۹۵ در استان زنجان آغاز شد

می متالز - رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان زنجان گفت: به منظور رفع نیاز مراکز درمانی، تولید ماسک N۹۵ برای نخستین بار در زنجان آغاز شد.
 همتی با اشاره به یک برنامه 5 ساله اعلام کرد:

برنامه جذب سه هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در سنگان/ 130 میلیون تن سنگ آهن در سنگان برداشت می شود

می متالز - مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان از برنامه برداشت 130 میلیون تن سنگ آهن و 300 میلیون تن باطله برداری طی پنج سال، با آغاز به کار پیمانکاران استخراج و باطله برداری(گروه الف و ب) بخش های غربی و مرکزی سنگان خبر داد.
 معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایمیدرو؛

۲.۳ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی راه اندازی خواهد شد

می متالز - دکتر خداداد غریب پور گفت: دو میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی که با مشارکت بخش خصوصی سال گذشته راه اندازی شد، اما به دلیل شرایط کرونا در سال ۹۸ افتتاح نشده بود، آماده افتتاح است.
 

شعار سال جدید برنامه عملیاتی بخش خصوصی است

می متالز - رئیس اتاق بازرگانی، صنعت و معدن و کشاورزی قزوین گفت: شعار سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "جهش تولید" نام گذاری شده، برنامه عملیاتی و اولویت نخست فعالان بخش خصوصی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما