خبر
آهن و فولاد  

بازار آهن در شوک افزایش قیمت‌ها/ آهن ۲۵ درصد گران شد

می متالز - رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران با گلایه از اینکه زمزمه افزایش بیشتر قیمت‌ها باعث شده تا فضا برای حضور دلالان و سوداگران در بازار فراهم شود، گفت: آقایان پاسخ دهند چرا با وجود مازاد تولید رشد قیمت در بازار آهن و فولاد ایجاد شده است.

به گزارش می متالز، حمیدرضا رستگار با اشاره به افزایش غیرمنطقی قیمت آهن و میلگرد در بازار، اظهار داشت: زمانی که مازاد تولید هفت تا هشت میلیون تومانی را داریم و در صادرات نیز مشکلاتی به‌وجود آمده چرا باید در بازار داخلی شاهد افزایش قیمت‌ها باشیم.

وی با اعلام اینکه فولادسازان معتقدند کمبود آهن اسفنجی و صادرات آن باعث شده تا قیمت تمام شده برای آنها افزایش پیدا کند.

رستگار با گلایه از اینکه زمزمه افزایش بیشتر قیمت‌ها باعث شده تا فضا برای حضور دلالان و سوداگران در بازار فراهم شود، تصریح کرد: ما به عنوان توزیع‌کننده آهن، چندین بار مشکلات بازار را به مراجع مربوطه از جمله وزارت صنعت گزارش داده‌ایم اما متأسفانه در این رابطه هنوز اقدام موثری صورت نگرفته است. بی‌سامانی بازار آهن باعث شده تا دلالان در این بازار حضور داشته و مدام به خرید محصولات و اهتکار آنها اقدام کنند.

وی افزود: در حال حاضر قیمت ورق‌های پروفیل 30 درصد و قیمت آهن 25 درصد افزایش پیدا کرده است. جالب اینجاست این رشد قیمت‌ها این روزها متوقف نمی‌شود و مدام بازار شاهد قیمت‌های جدید است.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با انتقاد از اینکه چرا در سیاست‌گذاری‌ها برای بازار فولاد حضور تشکل‌ها و اتحادیه‌ها نادیده گرفته می‌شود، گفت: ما به عنوان تشکل توزیع کننده آهن از سیاست گذاری‌ها خبر نداریم تا بتوانیم بازار را ساماندهی کنیم وقتی ما در جریان موضوعات نیستیم چرا باید در زمان گرانی پاسخگو باشیم آقایان خودشان بیایند پاسخ دهند چرا ما با وجود مازاد تولید این روزها با رشد قابل توجه قیمت فولاد مواجه هستیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دولت هند 21 روز تعطیلی همه جانبه به علت شیوع کرونا ویروس اعلام کرد

می متالز - از نیمه شب امشب تا 14 آوریل به مدت 21 روز در سرتاسر هند کلیه فعالیت های آموزشی، اداری، بانک ها (بصورت محدود و موردی باز خواهند بود)، شرکت های خصوصی و دولتی، فعالیت های اجتماعی و مراکز عمومی به استثنای مغازه هایی که کار تامین خوراک مردم را به عهده دارند، تعطیل می شوند.
 تحلیلگر بازارهای بین المللی فولاد و سنگ آهن تاکید کرد؛

تاثیر کرونا ویروس بر صنعت فولاد هند

می متالز - اعمال قرنطینه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا (COVID-19) تمایلات بازار را به صنعت فولاد هند کاهش داده است.
 

ثبات نسبی در بازار سنگ آهن/ قیمت در محدوده 90 دلار نوسان دارد/ کاهش تقاضا در بخش خودروسازی تولید فولادسازان اروپایی را کم کرد

می متالز - بهای سنگ آهن به دلیل همه گیر شدن شیوع کرونا ویروس و محدود شدن تقاضا مجددا روز گذشته پنجشنبه 19 مارس با 25 سنت کاهش به 90.50 دلار برای عیار 62 درصد رسید.
 رئیس اتحادیه فروشندگان آهن پاسخ داد:

قیمت آهن پس از تعطیلات عید نوروز چه می‌شود؟

می متالز - رئیس اتحادیه فروشندگان آهن می‌گوید: با توجه به شیوع ویروس کرونا ممکن است قیمت آهن تا اردیبهشت ۱۳۹۹ روند نزولی داشته باشد؛ چرا که فعالان بازار هیچ داد و ستدی ندارند.
 نظرسنجی پلتس نشان داد؛

چشم انداز بازار سنگ آهن و فولاد چین در سه ماهه دوم سال

می متالز - بر اساس نظرسنجی اخیر ۶۰ درصد فعالان بازار فولاد چین معتقدند فعالیت بازار حداقل تا اواخر ماه می به طور کامل بهبود نخواهد یافت. نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی انتظار داشتند تقاضای سنگ آهن سه ماهه دوم سال بهتر شود و قیمت بین ۸۰ تا ۹۰ دلار هر تن سی اف آر چین در نوسان بماند. حاشیه سود فولادسازی علی رغم کاهش موجودی ها پایین می ماند.
 

پیش بینی کاهش تولید فولادسازان اروپایی/ تولید به کمتر از سطوح بحران مالی سال 2008 کاهش می یابد

می متالز - فولادسازان اتحادیه اروپا به دلیل تأثیر اقتصادی ناشی از همه گیر شدن کرونا ویروس، میزان تولید فولاد خام را به کمتر از سطوح بحران مالی سال 2008 کاهش می دهند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما