خبر
مواد معدنی   ماشین آلات و تجهیزات معدنی  
نعیمی اعلام کرد:

نیاز 1.5 میلیارد دلاری معدن و صنایع معدنی برای تامین ماشین آلات/ اعلام آمادگی شرکت های چادرملو، ملی مس و گل گهر در تامین ماشین آلات

می متالز - قائم مقام ایمیدرو از نیاز 1.5 میلیارد دلاری بخش معدن و صنایع معدنی برای تامین ماشین آلات این حوزه طی سال های آتی خبر داد.

به گزارش می متالز، عباس نعیمی در نشست هم اندیشی "طرح تامین ماشین آلات و تجهیزات معدن و صنایع معدنی" که با حضور نمایندگان سه شرکت گل گهر، ملی مس و چادرملو برگزار شد، افزود: در این طرح نیازهای پیمانکاران بزرگ معادن توسط ایمیدرو مورد پایش قرار می گیرد.

وی افزود: در حال حاضر پیمانکاران این بخش از توان مالی بالا برخوردار نیستند و از سوی دیگر روند توسعه معدن و صنایع معدنی باید ادامه یابد.

این عضو هیات عامل ایمیدرو گفت: در این زمینه ایمیدرو آمادگی دارد تا با مشارکت شرکت های بزرگ، اقدامات لازم برای تامین مالی و بسترسازی برای تحقق این مهم را به سرانجام برساند.

 

آمادگی شرکت های بزرگ برای تامین ماشین آلات

نعیمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهتمام شرکت های بزرگ معدنی همچون چادرملو، ملی مس و گل گهر برای تامین ماشین آلات این بخش، اظهار داشت: این شرکت ها آمادگی خود را برای تامین ماشین آلات این بخش به ویژه نیازهای مجموعه خودشان، اعلام کرده اند.

وی با بیان اینکه تا اواسط اسفندماه امسال نیازهای شرکت ها به ماشین آلات و تجهیزات این حوزه مشخص می شود، افزود: در این راستا شرکت ها می توانند مدل های تامین مالی خود را اعلام کنند و ایمیدرو حمایت های لازم برای واردات ماشین آلات مورد نیاز شرکت ها را خواهد داشت.

 

نقش حمایتی صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت هایی معدنی

قائم مقام ایمیدرو با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته در تامین ماشین آلات مجموعه های معدن و صنایع معدنی، عنوان کرد: در بخش معادن کوچک، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی نقش حمایتی خود را با ارایه تسهیلات ایفا می کند.

نعیمی ادامه داد: از سوی دیگر سه شرکت چادرملو، گل گهر و ملی مس حمایت های لازم در تحقق اهداف این طرح را دنبال خواهند کرد.

 

تامین ارز توسط ایمیدرو

وی گفت: ایمیدرو در زمینه تامین ارز مورد نیاز این طرح مشارکت خواهد داشت.

بنابر این گزارش، در این نشست محمد نوریان مدیرعامل شرکت چادرملو، حامد عسکری زاده مشاور ارشد امور اجرایی مدیرعامل شرکت گل گهر و علی محمدی عضو هیات مدیره شرکت ملی مس حضور داشتند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد:

برنامه تاسیس صندوق طلا و عرضه عمومی اوراق/ ​فاز نخست تولید الکترود گرافیتی؛ در مرحله راه اندازی

می متالز - قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: فرایند تولید الکترود گرافیتی در داخل کشور کامل می شود. عباس نعیمی همچنین خبر داد که ایمیدرو برنامه انتشار اوراق بهادار به پشتوانه طلا دارد.
 نایب رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران:

کاهش سرمایه‌گذاری‌ در بخش معدن، معلول فشارهای بی‌وقفه است

می متالز - نایب رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: فشار بر بخش معدن باعث کاهش میزان سرمایه‌گذاری در این بخش شده است به نحوی که در بحث حقوق دولتی و وضع عواض صادراتی به دلیل جلوگیری از خام‌فروشی، فشار زیادی به بخش معدن وارد آمد که نتیجه آن کسری مواد اولیه شد. بنابراین وقتی کسری وجود دارد باید زمینه‌های سرمایه‌گذاری در بخش معدن را فراهم کرد تا ظرفیت افزایش یابد اما متاسفانه عکس این اتفاق افتاد یعنی هر جا کسری وجود داشت، فشار بیشتر و باعث کوچک‌تر شدن بخش معدن شد.
 

معادن نیمه فعال، بازوی مقابله با تحریم ها/ همچنان وارد کننده زغال سنگ هستیم!

می متالز - با وجود اینکه معادن کشور نیمه فعال و با کمتزین امکانات کار می کنند اما همنوز هم بخش عظیم اقتصاد ایران در مقابل تحریم هستند.
 

رشد ۹۳ درصدی فروش فولاد در سال گذشته

می متالز - عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: حجم فروش فولاد در سال گذشته به بیش از ۲۵ هزار و ۴۳۵ میلیارد تومان رسیده است.
 

۲.۳ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی راه اندازی خواهد شد

می متالز - خداداد غریب پور گفت: دو میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی که با مشارکت بخش خصوصی سال گذشته راه اندازی شد، اما به دلیل شرایط کرونا در سال ۹۸ افتتاح نشده بود، آماده افتتاح است.
 

برای «جهش تولید» باید زیرساخت‌های بخش معدن را مهیا کرد

می متالز - رئیس خانه معدن ایران با بیان اینکه معدن یک بخش خاص است، گفت: مبنا کار بخش معدن در سال گذشته، مهیا کردن زیرساخت‌های رونق تولید بود. امرور باید مبنا، جهش تولید باشد و شرایطی ایجاد شود که از ظرفیت هر حوزه به نحو مطلوب استفاده کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما