خبر
مواد معدنی  
در نشست مدیران روابط عمومی شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی مطرح شد؛‌

لزوم ایجاد هم افزایی و یکپارچگی در فعالیت های روابط عمومی

می متالز - مدیر روابط عمومی سازمان ایمیدرو بر لزوم جایگاه مستقل روابط عمومی ها در چارت های سازمانی تاکید کرد و خواهان ایجاد هم افزایی و یکپارچگی در اجرای سیاست های این حوزه شد.

به گزارش می متالز، محمد سپهر که امروز در نخستین نشست مدیران شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی سخن می گفت،‌ تصریح کرد: جایگاه و اثرگذاری حوزه معدن و صنایع معدنی در اقتصاد کشور ایجاب می کند که روابط عمومی ها به منظور پیاده سازی اهداف و یکپارچگی در اجرای سیاست ها، به هم افزایی بیشتری برسند.

سپهر، پس از ارایه نظرات و پیشنهادهای مدیران روابط عمومی شرکت های بزرگ، با بیان اینکه کل بدنه این بخش در جهت توسعه کشور، اشتغال زایی، افزایش درآمد و ارزآوری فعالیت دارند، اظهار داشت: تمامی ابزارهای اطلاع رسانی ایمیدرو در خدمت اهداف کلان این بخش است و سیاست اطلاع رسانی سازمان بر همگرایی و با همکاری متقابل با شرکت ها است.

وی اجرای استراتژی واحد را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: وجود ساختار متناسب با اهداف و وظایف روابط عمومی ها، یکی از ارکان اصلی پیاده سازی برنامه ها به صورت هدفمند است.

مدیر روابط عمومی ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش سیاست برگزاری رویدادهای معدنی در طول سال را مورد اشاره قرار داد و افزود: با توجه به نظر مشترک مدیران روابط عمومی شرکت های بزرگ، لازم است برای رویدادهای سال جدید، برنامه ای تدوین شود که شاهد حضوری هدفمند و تاثیرگذاری حداکثری در نمایشگاه و همایش های پیش رو باشیم.

 

شورای سیاست گذاری در پله نخست

وی تاکید کرد: برای تحقق اهداف فوق لازم است که در گام نخست شورای سیاست گذاری مدیران روابط عمومی شرکت های بزرگ تشکیل شود تا بتوان به طور شایسته ای به انعکاس دستاوردها و برنامه ها پرداخت و حضور موثری نیز در رویدادها داشت.

مدیر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران تصریح کرد: آیین نامه این شورا به تایید رییس هیات عامل ایمیدرو رسیده و به زودی می توان وارد فاز اجرایی آن شد.

سپهر همچنین درباره برنامه های آموزشی سازمان گفت: ایمیدرو از این پس برنامه های آموزشی به طور منسجم در حوزه اطلاع رسانی برگزار می کند که هدف آن ارتقای سطح اطلاع رسانی در این حوزه است.

وی با اشاره به برنامه راه اندازی 3.5 میلیارد دلار پروژه در بخش معدن و صنایع معدنی تا پایان سال جاری، تاکید کرد: در شرایط فعلی نیاز بیشتری برای انتشار اخبار و تحولات ایجاد شده در فضای چندرسانه ای داریم به گونه ای که وضعیت رشد اشتغال همراه با کارخانه های افتتاح شده به اطلاع عموم مردم رسانده شود.

در این نشست مدیران روابط عمومی شرکت های فولاد مبارکه، خوزستان، تهیه و تولید مواد معدنی ایران، ملی فولاد، معدنی و صنعتی گل گهر،‌ آلومینیوم جنوب، منطقه ویژه خلیج فارس، مناطق صنایع انرژی بر لامرد و نیز پارسیان، هلدینگ کاوه پارس، آلومینای ایران، مجتمع سنگان و ... به ارایه نقطه نظرات خود پرداختند.

در این نشست ایرج ترابی مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه، ایجاد تحول در روابط عمومی ایمیدرو و همکاری نزدیک با شرکت های این حوزه را اقدامی نو در این حوزه دانست. وی وجود استراتژی یکسان،‌ توسعه آموزش و بنچ مارکینگ روابط عمومی ها را از نیازهای فعلی این بخش ذکر کرد.

غلامرضا فروغی نیا مدیر روابط عمومی فولاد خوزستان، ایجاد همگرایی افزون تر و انتقال تجریبات بین روابط عمومی ها را مورد تاکید قرارداد و گفت: رسانه و تعامل با آن ها و همچنین توجه به مسوولیت اجتماعی از مهمترین موضوعات روابط عمومی های این بخش است.

از سوی دیگر نژاد ایران مدیر روابط عمومی شرکت ملی فولاد، مرتضوی مدیر روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، ایران نژاد رییس روابط عمومی شرکت گل گهر، نجفی مدیر روابط عمومی آلومینیوم جنوب (سالکو)، کفیل مدیر روابط عمومی هلدینگ کاوه پارس، خادمی مدیر روابط عمومی منطقه ویژه خلیج فارس، خورشید زاده مدیر روابط عمومی منطقه ویژه پارسیان، فراهانی مدیر روابط عمومی منطقه ویژه لامرد و نوری مدیر روابط عمومی شرکت آلومینای ایران ابتدا بر ضرورت جایگاه مستقل روابط عمومی در چارت سازمانی تاکید کردند و سپس اقدامات یکپارچه در برگزاری نمایشگاه ها، هم افزایی و انتقال تجریبات در حوزه های اطلاع رسانی، تصویری و ابزارهای مربوطه را ضروری خواندند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد:

برنامه تاسیس صندوق طلا و عرضه عمومی اوراق/ ​فاز نخست تولید الکترود گرافیتی؛ در مرحله راه اندازی

می متالز - قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: فرایند تولید الکترود گرافیتی در داخل کشور کامل می شود. عباس نعیمی همچنین خبر داد که ایمیدرو برنامه انتشار اوراق بهادار به پشتوانه طلا دارد.
 نایب رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران:

کاهش سرمایه‌گذاری‌ در بخش معدن، معلول فشارهای بی‌وقفه است

می متالز - نایب رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: فشار بر بخش معدن باعث کاهش میزان سرمایه‌گذاری در این بخش شده است به نحوی که در بحث حقوق دولتی و وضع عواض صادراتی به دلیل جلوگیری از خام‌فروشی، فشار زیادی به بخش معدن وارد آمد که نتیجه آن کسری مواد اولیه شد. بنابراین وقتی کسری وجود دارد باید زمینه‌های سرمایه‌گذاری در بخش معدن را فراهم کرد تا ظرفیت افزایش یابد اما متاسفانه عکس این اتفاق افتاد یعنی هر جا کسری وجود داشت، فشار بیشتر و باعث کوچک‌تر شدن بخش معدن شد.
 

معادن نیمه فعال، بازوی مقابله با تحریم ها/ همچنان وارد کننده زغال سنگ هستیم!

می متالز - با وجود اینکه معادن کشور نیمه فعال و با کمتزین امکانات کار می کنند اما همنوز هم بخش عظیم اقتصاد ایران در مقابل تحریم هستند.
 

رشد ۹۳ درصدی فروش فولاد در سال گذشته

می متالز - عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: حجم فروش فولاد در سال گذشته به بیش از ۲۵ هزار و ۴۳۵ میلیارد تومان رسیده است.
 

۲.۳ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی راه اندازی خواهد شد

می متالز - خداداد غریب پور گفت: دو میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی که با مشارکت بخش خصوصی سال گذشته راه اندازی شد، اما به دلیل شرایط کرونا در سال ۹۸ افتتاح نشده بود، آماده افتتاح است.
 

برای «جهش تولید» باید زیرساخت‌های بخش معدن را مهیا کرد

می متالز - رئیس خانه معدن ایران با بیان اینکه معدن یک بخش خاص است، گفت: مبنا کار بخش معدن در سال گذشته، مهیا کردن زیرساخت‌های رونق تولید بود. امرور باید مبنا، جهش تولید باشد و شرایطی ایجاد شود که از ظرفیت هر حوزه به نحو مطلوب استفاده کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما