خبر
بورس کالا   بورس و سهام  

بازگشت بزرگان به صدر

می متالز - فهرست نمادهای موثر بر شاخص امروز ترکیب جالب‌توجهی را به خود می‌بیند. سه نماد «فارس»، «فولاد» و «فملی» به عنوان بزرگترین شرکت‌های بازار سرمایه به ترتیب بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل داشته‌اند.

به گزارش می متالز، بهانه‌های صعودی این 3 نماد تا حدودی متفاوت از یکدیگر بوده است. 

«فارس» در پایان معاملات امروز، به منظور برگزاری مجمع فوق‌العاده در تاریخ 30 بهمن متوقف می‌شود. مجمع «فارس» به منظور تصمیم‌گیری در رابطه با افزایش‌ سرمایه 64 درصدی از محل سود انباشته برگزار می‌شود.

«فولاد» مشابه با سایر نمادهای کالایی بیش از همه به تحولات نرخ دلار چشم دوخته است. با این وجود معاملات خیره‌کننده محصولات این شرکت در بورس کالا، وجه تمایز آن با سایر بزرگان فلزی است.

«فملی» نیز علاوه بر تاثیرپذیری از رشد نرخ دلار به تغییرات قیمت مس در بازار جهانی نظر دارد. قیمت هر تن مس در معاملات اولین روز این هفته بازار جهانی از مرز 5800 دلار عبور کرده است و اکنون در نزدیکی همین مرز معامله می‌شود.

کد خبر: 85550
تاریخ: 1398/11/28 - 15:31
منبع: دنیای بورس

نرخ دلار  بورس کالا  فملی  بازار سرمایه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فعالیت خزانه بانک ملت جهت تحویل گرفتن سکه طلا آغاز شد

می متالز - مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالا از آغاز فعالیت خزانه بانک ملت جهت تحویل گرفتن سکه تمام بهار آزادی در سال جدید خبر داد.
 در بسته حمایت از جهش تولید وزارت اقتصاد مشخص شد:

۸ برنامه بورس در جهش تولید: افزایش سرمایه، عرضه اولیه بیشتر، ابزارسازی و...

می متالز - بسته حمایت از جهش تولید وزارت اقتصاد منتشر شد که در آن سهم بازارسرمایه حداقل ۸ برنامه از ۲۰ برنامه اعلامی مانند افزایش سرمایه شرکت ها، پذیرش و عرضه اولیه های بیشتر، ابزارسازی مبتنی بر محصولات بانکی است.
 

کدام بانک بورسی سکه ها را تحویل می دهد

می متالز - مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالا از آغاز فعالیت خزانه بانک ملت جهت تحویل گرفتن سکه تمام بهار آزادی در سال جدید خبر داد.
 

رشد 125 درصدی درآمد شرکت ملی صنایع مس ایران در سال 98/ فملی 227 هزار میلیارد ریال درآمد از محل فروش محصولات کسب کرد/ درآمد صادراتی از فروش داخلی پیشی گرفت

می متالز - شرکت ملی صنایع مس ایران در یک ماهه منتهی به اسفند 98 معادل 25 هزار و 187 میلیارد ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره یک ماهه مشابه سال قبل 34.53 درصد افزایش داشته است.
 نایب رییس اتاق بازرگانی مطرح کرد:

درخواست افزایش عمق بازار سرمایه و کاهش نوسانات برای تحقق جهش تولید

می متالز - نایب رییس اتاق بازرگانی گفت: افزایش عمق بازارسرمایه و کاهش نوسانات، موجب تامین مالی بهتر بنگاه ها شده و از عوامل تحقق شعار جهش تولید و صادرات شود.
 

صادرات ۲۶ هزار تن قیر و گوگرد از طریق بورس کالا

می متالز - تالار صادراتی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۱۱ فروردین ماه میزبان داد و ستد ۱۹ هزار و ۸۰۰ تن قیر و ۷ هزار تن گوگرد بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما