خبر
مواد معدنی   صنعت  
وزیر صمت اعلام کرد؛

صنعت و معدن کشور رشد ۲.۳ درصدی داشته است

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه گفت: فشارها و تحریم‌های بین‌المللی تاثیری بر فضای صنعت و معدن کشور نداشته است به طوری که طبق گزارش بانک مرکزی، رشد صنعت و معدن کشور از منفی ۱۲.۵ درصد در اسفند ماه ۹۷ به مثبت ۲.۳ درصد در دی ماه امسال رسیده است.

به گزارش می متالز، رضا رحمانی اظهار کرد: دشمنان فشارها و تحریم‌های سخت را بر ما تحمیل کرده‌اند، اما ما می‌توانیم از این شرایط عبور کنیم و تهدیدها را به فرصت بدل کنیم، همچنان که تاکنون نیز توانسته‌ایم.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال القای ناامیدی در جامعه هستند، افزود: سال گذشته رمز دشمنان تعطیلی پی‌ در پی کارخانه‌ها بود که خوشبختانه با تلاش تمامی فعالان عرصه تولید این نقشه با شکست مواجه شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص طرح اصلاح قیمت بنزین و اقدامات وزارتخانه برای جلوگیری از گرانی در آن مقطع، بیان کرد: در آن شرایط ما مردانه پای کار آمدیم، قیمت‌ها را کنترل کردیم و نگذاشتیم اثر روانی اصلاح قیمت بنزین باعث گرانی در جامعه بشود.

رحمانی در ادامه یادآور شد: رسالت سختی بر دوش ما است و این رسالت و تکلیف ایجاب می‌کند که با تمام قوا پای کار بیاییم.

وی در خصوص وضعیت خودرو نیز خاطرنشان کرد: تولید خودرو به وضعیت مناسبی رسیده است و اکنون به تولید روزانه چهار هزار خودرو رسیده‌ایم.

کد خبر: 85582
تاریخ: 1398/11/28 - 21:31
منبع: بورس کالای ایران

صنعت و معدن  رضا رحمانی  تحریم‌ها 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تصویب 100 هزار میلیارد تومان برای حمایت از صنایع آسیب دیده از کرونا

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه دولت گفت: علاوه بر 75 هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که برای حمایت از واحدهای تولیدی آسیب دیده از کرونا تصویب شده بود، امروز هم رئیس‌جمهور گفت: 100 هزار میلیارد تومان دیگر برای حمایت از کسب و کارها در نظر می‌گیریم.
 

تغییر تاکتیک روسیه در مقابله با تحریم‌های آمریکا

می متالز - اقدام ناگهانی روسیه در کسب مالکیت میلیاردها دلار پروژه نفتی در ونزوئلا، ضمن اینکه شرکت روسنفت را از تحریم‌های بیشتر آمریکا مصون نگه می‌دارد، به مسکو اجازه می‌دهد به حمایت قاطع از دولت نیکلاس مادورو در رویارویی با واشنگتن ادامه دهد.
 شهردار تهران در «گاردین» هشدار داد

پیامد تحریم‌ها برای شهرهای جهان

می متالز - شهردار تهران با انتشار یادداشتی در روزنامه گاردین تحت عنوان «تحریم‌ها مبارزه ایران علیه ویروس کرونا را فلج کرده است»، نسبت به پیامد جهانی تحریم‌های آمریکا، خطاب به همه دولت‌ها هشدار داد.
 

ارزیابی وزارت اقتصاد از درآمدهای نفتی بودجه

می متالز - براساس گزارش‌های تهیه شده در وزارت اقتصاد، به‌دلیل کاهش قیمت جهانی نفت و افت صادرات به‌دلیل تحریم‌ها، تحقق بخشی از درآمد نفتی بودجه سال ۹۹ ناممکن است.
 وزیر صمت در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما اعلام کرد:

افزایش 8 برابری تولید مواد ضدعفونی کننده و 20 برابری تولید الکل اتانول/ افزایش 2 برابری تولید روزانه دستکش/ تولید روزانه یک میلیون عدد ماسک/تدوین 7 محور اصلی برای جهش تولید/ اولویت گذاری بر صادرات محصولات دانش بنیان

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما اهم اقدامات وزارت صمت در افزایش تولیدات اقلام بهداشتی و محورهای برنامه ای وزارتخانه را برای سال جهش تولید تشریح کرد.
 وزیر صمت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه:

عملکرد بخش های مختلف صنعتی و بازرگانی برای افزایش تولید اقلام بهداشتی قابل تقدیر است/ محورهای فعالیت سال "جهش تولید" با اولویت اثر بخشی در زندگی مردم دنبال خواهد شد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه با تقدیر از عملکرد واحدهای تولیدی و بخش های مختلف صنعتی و تجاری در راستای پیگیری مناسب برای تامین و افزایش تولید اقلام بهداشتی برای مقابله با شیوع کرونا در سطح کشور گفت: باید روند کنونی در تولیدات اقلام بهداشتی و تامین کالاهای اساسی مردم تداوم داشته باشد و آرامش موجود در روند تامین مایحتاج ضروری مردم حفظ شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما