خبر
آهن و فولاد   ریلی و راه آهن  
در ایام دهه مبارک فجر و به همت تلاشگران شرکت

ريل معدن تیپ R18 در ذوب آهن اصفهان تولید شد/ ذوب آهن اصفهان پس از صنعت ساختمان، ایمنی معادن کشور را با تولید محصولات استاندارد تامین می کند

می متالز - ذوب آهن اصفهان از شرکت های هلدینگ شستا پس از توليد انبوه و موفقيت آميز انواع ريل های مورد نياز راه آهن سراسری و شهری (مترو)، همزمان با دهه مبارك فجر، موفق به توليد ريل معدن تیپ R18 ویژه استفاده در معادن گرديد.

به گزارش می متالز، محمد امین یوسف زاده مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان با اعلام این خبر گفت: توليد ريل معدن تیپ R18در راستای برآورده كردن نياز معادن کشور، تنوع بخشی به سبد محصولات توليدی و توليد محصولات با ارزش افزوده بالاتر در دستور كار ذوب آهن اصفهان قرار گرفته است.

وی افزود: تولید اين ریل با بهره گیری از استانداردهای معتبر اروپايی و منطبق با کلیه شرایط، مشخصات فنی و درخواستی مشتری انجام پذیرفت و در پروسه توليد آن، تمامی مراحل کار ازجمله ریخته گری شمش با مارک مورد نیاز در بخش فولادسازی، طراحی كاليبراسيون و هادی، تراش و آماده سازی غلتك ها و دیگر قطعات تکنولوژی خط توليد با تکیه بر توان و همت پرسنل سخت‌كوش مهندسی نورد و سایر مدیریت های ذیربط کارخانه ذوب آهن صورت پذیرفت.

 

پایان واردات ریل معدن و خودکفایی کشور در تولید این محصول استراتژیک 

مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه کلیه مراحل طراحی و تولید این محصول منطبق با الزامات استانداردISO 9001 انجام پذیرفته است، تصریح کرد: اين نوع ريل پیش از این از خارج كشور و بعضاً با كيفيت نامناسب وارد می شد که توليد آن ضمن تأمین كامل نياز معادن كشور به ریل های کیفی مورد نیاز، صرفه جويی ارزی قابل توجهی نیز در پی دارد. 

این مقام مسوول ادامه داد: این نوع ریل به دلیل خاص بودن کمیاب است. هر چه مقطع ریل تولیدی نازک تر باشد، تولید آن سخت تر می شود و در نتیجه تیراژ تولید پایین می آید بنابراین اکثر کارخانه های دنیا رغبتی برای تولید آن ندارند اما ذوب آهن اصفهان با تکیه بر دانش فنی متخصصان خود ریل معدن را تولید کرد.

 

تولید استاندارد ریل معدن در مدت کوتاه

مهندس یوسف زاده گفت: بر اساس اعلام نیاز معادن کشور به محصول ریل معدن و دستور مدیرعامل شرکت مبنی بر تولید این محصول ویژه، طراحی و تولید آن ازاویل دی ماه در دستور کار مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان قرار گرفت و همزمان با 22 بهمن ماه  تولید این محصول خاص با موفقیت انجام پذیرفت  که در این مدت کوتاه یک رکورد به شمار می رود.

 

ذوب آهن اصفهان پس از صنعت ساختمان، ایمنی معادن کشور را با محصولات استاندارد تامین می کند

مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان بیان کرد: معادن به صورت کلی به دو پروفیل آرک معدن و ریل معدن نیاز دارند. در اکثر معادن کشور، در گذشته، از محصولات ناایمن و فاقد کیفیت استفاده می کردند اما با تولید آرک معدن در حدود 5000 هزار تن توسط ذوب آهن اصفهان در سال به صورت کاملاً حرفه ای، پس از صنعت ساختمان، ایمنی معادن کشور نیز با محصولات استاندارد ذوب آهن تامین می شود. در کل می توان گفت تولید آرک معدن و تولید ريل معدن ایمنی معادن کشور را تامین و تکمیل کردند.

 

ارزآوری چشمگیر تولید پروفیل های معدنی در ذوب آهن اصفهان

این مقام مسوول با اشاره به اینکه پروفیلی وجود ندارد که ذوب آهن اصفهان توان تولید آن را نداشته باشد، اظهار کرد: تولید آرک معدن توسط ذوب آهن تاکنون حدود 10 میلیون دلار صرفه جویی ارزجویی و تولید ریل معدن نیز  ارز آوری بالایی را برای کشور در پی دارد.

یوسف زاده در پاسخ به این سوال که آرک معدن و ریل معدن چه تفاوتی دارند چنین گفت: ریل معدن برای ترددواگن های حمل مواد معدنی و در سطوح مورد استفاده قرار می گیرد و آرک معدن در سقف معادن برای جلوگیری از ریزش های احتمالی به کار می رود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 منصور یزدی زاده خبر داد:

رکوردهای ذوب آهن اصفهان در تولید، فروش و صادرات درسال 1398

می متالز - ذوب آهن اصفهان با همت تلاشگران خود در سال 1398 موفق به ثبت رکوردهایی در تولید، فروش و صادرات گردید و این موفقیت ها با وجود مشکلات عدیده سال گذشته از جمله کمبود شدید مواد اولیه و نقدینگی و شیوع بیماری کرونا حاصل شد.
 

«ذوب» کدام قطعه را بومی سازی کرد

می متالز - دریچه کشویی پاتیل های فولاد در ذوب آهن اصفهان بومی سازی شد.
 مدیرعامل ذوب آهن مطرح کرد:

رکورد جدید ذوب آهن در تولید، فروش و صادرات/ اعلام بزرگترین مشکل

می متالز - مدیرعامل ذوب آهن از ثبت رکورد در تولید، فروش و صادرات طی سال گذشته، بزرگترین مشکل این شرکت و لزوم حمایت دولت برای تامین سنگ آهن خبر داد.
 فروش سالیانه شرکت به ۱۰۸ هزار میلیارد ریال رسید:

ادامه روند رو به رشد نرخ‌های فروش محصولات "ذوب"

می متالز - جمع درآمد‌های عملیاتی این شرکت در سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه ۱۳۹۸ به بیش از ۱۰۸ هزار و ۵۹۹ میلیارد ریال رسیده است.
 برای اسفند و ۱۲ ماهه سال مالی گذشته اعلام شد:

آمار تولید و فروش ذوب آهن با رشد ۵۱ درصدی و درآمد ۱۰.۸ هزار میلیاردی

می متالز - ذوب آهن با ارائه آمار تولید و فروش اسفند و ۱۲ ماهه سال مالی گذشته، ۱۰.۸ هزار میلیارد تومان درآمد شناسایی کرد که رشد ۵۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه قبل تجربه کرده است.
 حجت‌الله دربانی، مدیرعامل شرکت زغال سنگ نگین طبس مطرح کرد:

لزوم پایان بی‌مهری‌ها به صنعت زغال‌سنگ

می متالز - صنعت زغال‌سنگ در دنیا تاثیر زیادی بر صنعت فولاد دارد. از آنجا که ایران دارای ذخایر گاز فراوان است، اساس فولادسازی کشور بر پایه استفاده از گاز بنا شده و با وجود پتانسیل‌های فراوان صنعت زغال‌سنگ کشور، این صنعت به حاشیه رفته است. برای بررسی وضعیت صنعت زغال‌سنگ کشور، با حجت‌الله دربانی، مدیرعامل شرکت نگین زغال‌سنگ طبس به گپ‌وگفت نشسته ایم. وی اعتقاد دارد صنعت زغال‌سنگ کشور به دلیل بازار انحصاری و عدم توسعه بخش معدن طی سال‌های گذشته مورد بی‌مهری قرار گرفته و باید این بی‌مهری‌ها خاتمه یابد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما