خبر
آهن و فولاد   ریلی و راه آهن  
در ایام دهه مبارک فجر و به همت تلاشگران شرکت

ريل معدن تیپ R18 در ذوب آهن اصفهان تولید شد/ ذوب آهن اصفهان پس از صنعت ساختمان، ایمنی معادن کشور را با تولید محصولات استاندارد تامین می کند

می متالز - ذوب آهن اصفهان از شرکت های هلدینگ شستا پس از توليد انبوه و موفقيت آميز انواع ريل های مورد نياز راه آهن سراسری و شهری (مترو)، همزمان با دهه مبارك فجر، موفق به توليد ريل معدن تیپ R18 ویژه استفاده در معادن گرديد.

به گزارش می متالز، محمد امین یوسف زاده مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان با اعلام این خبر گفت: توليد ريل معدن تیپ R18در راستای برآورده كردن نياز معادن کشور، تنوع بخشی به سبد محصولات توليدی و توليد محصولات با ارزش افزوده بالاتر در دستور كار ذوب آهن اصفهان قرار گرفته است.

وی افزود: تولید اين ریل با بهره گیری از استانداردهای معتبر اروپايی و منطبق با کلیه شرایط، مشخصات فنی و درخواستی مشتری انجام پذیرفت و در پروسه توليد آن، تمامی مراحل کار ازجمله ریخته گری شمش با مارک مورد نیاز در بخش فولادسازی، طراحی كاليبراسيون و هادی، تراش و آماده سازی غلتك ها و دیگر قطعات تکنولوژی خط توليد با تکیه بر توان و همت پرسنل سخت‌كوش مهندسی نورد و سایر مدیریت های ذیربط کارخانه ذوب آهن صورت پذیرفت.

 

پایان واردات ریل معدن و خودکفایی کشور در تولید این محصول استراتژیک 

مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه کلیه مراحل طراحی و تولید این محصول منطبق با الزامات استانداردISO 9001 انجام پذیرفته است، تصریح کرد: اين نوع ريل پیش از این از خارج كشور و بعضاً با كيفيت نامناسب وارد می شد که توليد آن ضمن تأمین كامل نياز معادن كشور به ریل های کیفی مورد نیاز، صرفه جويی ارزی قابل توجهی نیز در پی دارد. 

این مقام مسوول ادامه داد: این نوع ریل به دلیل خاص بودن کمیاب است. هر چه مقطع ریل تولیدی نازک تر باشد، تولید آن سخت تر می شود و در نتیجه تیراژ تولید پایین می آید بنابراین اکثر کارخانه های دنیا رغبتی برای تولید آن ندارند اما ذوب آهن اصفهان با تکیه بر دانش فنی متخصصان خود ریل معدن را تولید کرد.

 

تولید استاندارد ریل معدن در مدت کوتاه

مهندس یوسف زاده گفت: بر اساس اعلام نیاز معادن کشور به محصول ریل معدن و دستور مدیرعامل شرکت مبنی بر تولید این محصول ویژه، طراحی و تولید آن ازاویل دی ماه در دستور کار مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان قرار گرفت و همزمان با 22 بهمن ماه  تولید این محصول خاص با موفقیت انجام پذیرفت  که در این مدت کوتاه یک رکورد به شمار می رود.

 

ذوب آهن اصفهان پس از صنعت ساختمان، ایمنی معادن کشور را با محصولات استاندارد تامین می کند

مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان بیان کرد: معادن به صورت کلی به دو پروفیل آرک معدن و ریل معدن نیاز دارند. در اکثر معادن کشور، در گذشته، از محصولات ناایمن و فاقد کیفیت استفاده می کردند اما با تولید آرک معدن در حدود 5000 هزار تن توسط ذوب آهن اصفهان در سال به صورت کاملاً حرفه ای، پس از صنعت ساختمان، ایمنی معادن کشور نیز با محصولات استاندارد ذوب آهن تامین می شود. در کل می توان گفت تولید آرک معدن و تولید ريل معدن ایمنی معادن کشور را تامین و تکمیل کردند.

 

ارزآوری چشمگیر تولید پروفیل های معدنی در ذوب آهن اصفهان

این مقام مسوول با اشاره به اینکه پروفیلی وجود ندارد که ذوب آهن اصفهان توان تولید آن را نداشته باشد، اظهار کرد: تولید آرک معدن توسط ذوب آهن تاکنون حدود 10 میلیون دلار صرفه جویی ارزجویی و تولید ریل معدن نیز  ارز آوری بالایی را برای کشور در پی دارد.

یوسف زاده در پاسخ به این سوال که آرک معدن و ریل معدن چه تفاوتی دارند چنین گفت: ریل معدن برای ترددواگن های حمل مواد معدنی و در سطوح مورد استفاده قرار می گیرد و آرک معدن در سقف معادن برای جلوگیری از ریزش های احتمالی به کار می رود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان عنوان کرد:

ذوب آهن اصفهان یکی از ظرفیت های مهم جهش تولید در کشور است

می متالز - علی احمدیان رییس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان در حاشیه برگزاری مجمع عمومی شرکت گفت: از گذشته نسبت به ذوب آهن اصفهان و فضای تولید آن شناخت داشتم اما برای حضور در جمع کارگران پرتلاش این کارخانه و کارشناسان آن و همچنین به روز کردن اطلاعاتم، بازدیدهای جامعی از کلیه بخش های خط تولید این کارخانه عظیم داشتم و از نزدیک در جریان روند فعالیت ها قرار گرفتم.
 در مجمع عمومی عادی سالیانه ذوب آهن اصفهان عنوان شد:

ذوب آهن اصفهان با راه اندازی کوره بلند شماره یک، جهش تولید را محقق می سازد

می متالز - مجمع عمومی عادی ساليانه ذوب آهن اصفهان با حضور سهامداران، نمايندگان صاحبان سهام، اعضای هيات مديره و نماينده سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، در تالار تشریفات و تالار آهن ذوب آهن اصفهان با رعایت پروتکل های بهداشتی پنج شنبه 19 تیرماه برگزار شد.
 

افزایش تولید شمش فولادی و ریل، به‌رغم فشار تحریم‌ها

می متالز - سرپرست وزارت صمت با بیان اینکه سهم حمل ریلی در ایران بسیار کم است، خبر داده است که امسال تولید شمش فولادی به ۴۲ میلیون تن افزایش می‌یابد.
 نخستین بار در کشور

استفاده از ریل ملی در راه آهن چابهار - زاهدان

می متالز - معاون وزیر راه از آغاز عملیات ریل گذاری راه آهن چابهار - زاهدان با استفاده از ریل تولید داخل برای نخستین بار در کشور خبر داد.
 

عبور راه‌ آهن چابهار - زاهدان از مسیر ریل ذوب آهن اصفهان

می متالز - عملیات ریل گذاری راه آهن چابهار – زاهدان با استفاده از ریل تولید شده در ذوب آهن اصفهان طی مراسمی سه شنبه ۱۷ تیر ماه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی آغاز به کار کرد.
 در چهارمین رخداد ملی بررسی مسائل و چالش‌های روابط عمومی:

جایزه مسوولیت‌های اجتماعی به ذوب آهن اصفهان تعلق گرفت

می متالز - با توجه به گستردگی فعالیت‌های ذوب آهن اصفهان در حوزه "مسوولیت‌های اجتماعی" بویژه اقدامات مهم و اثر بخش در خصوص مبارزه با بیماری همه گیر کرونا، جایزه ویژه "مسوولیت‌های اجتماعی"به ذوب آهن اصفهان تعلق گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما