خبر
آهن و فولاد   سنگ آهن  

تولید گندله برزیل کاهش می یابد

می متالز - جدیدترین آمار منتشره نشان می دهد از تولید گندله برزیل کاسته می شود.

به گزارش می متالز، شرکت معدنی واله برزیل هدف تولید گندله سنگ‌آهن خود را در سال ۲۰۲۰ حدود ۴۴ میلیون‌تن اعلام کرده که ۱۰ درصد از تخمین قبلی که دسامبر سال قبل اعلام شده بود کمتر است.

این شرکت دسامبر گذشته اعلام کرده بود انتظار دارد ۴۹ میلیون تن گندله در سال ۲۰۲۰ بفروشد درحالی‌که در سال ۲۰۱۹ این رقم را ۲/ ۴۳ میلیون تن تخمین زده بود. تولید گندله سال ۲۰۱۹ نیز ۱۵ درصد افت داشته ۸/ ۴۱ میلیون تن شد.

ظاهرا تقاضا در بازارهای قراردادی واله به‌دلیل حاشیه سود پایین‌تر فولادسازان ضعیف‌تر شده است. در سمت تقاضا اما در بازار سنگ‌آهن چین بهبود تقاضا و تداوم رشد بازارهای آتی قیمت این ماده اولیه را بالا برده گرچه رشد قیمت محدود بوده و بازار فولاد هنوز در رکود است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 فولادگر سومین نشست مجازی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی را تشریح کرد:

گزارش اولیه اثرات اقتصادی کرونا و ارتباط آن با جهش تولید هفته آینده به صحن علنی ارائه می شود

می متالز - رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی از بررسی اثرات شیوع کرونا بر کسب و کارها و راهکارهای مناسب برای کاهش زیان کسبه در کمیسیون متبوعش خبر داد.
 

آمریکا تعرفه واردات فولاد از چین را لغو می کند

می متالز - دولت آمریکا در نظر دارد تعرفه واردات فولاد از چین را لغو نمیاد.
 

رشد 3.1 درصدی تولید فولاد خام چین در 2 ماهه نخست سال/ تولید تا پایان فوریه به 155 میلیون تن نزدیک شد/ موجودی فولاد تا پایان ماه مارس به 100 میلیون تن می رسد

می متالز - چین در ماه فوریه 5 درصد بیشتر، فولاد خام تولید کرد و در 2 ماهه نخست سال تولید فولاد را به 154.7 میلیون تن رساند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.1 درصد رشد داشته است.
 

دولت هند 21 روز تعطیلی همه جانبه به علت شیوع کرونا ویروس اعلام کرد

می متالز - از نیمه شب امشب تا 14 آوریل به مدت 21 روز در سرتاسر هند کلیه فعالیت های آموزشی، اداری، بانک ها (بصورت محدود و موردی باز خواهند بود)، شرکت های خصوصی و دولتی، فعالیت های اجتماعی و مراکز عمومی به استثنای مغازه هایی که کار تامین خوراک مردم را به عهده دارند، تعطیل می شوند.
 تحلیلگر بازارهای بین المللی فولاد و سنگ آهن تاکید کرد؛

تاثیر کرونا ویروس بر صنعت فولاد هند

می متالز - اعمال قرنطینه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا (COVID-19) تمایلات بازار را به صنعت فولاد هند کاهش داده است.
 

صادرات فولاد هند در ماه فوریه سال جاری کاهش یافت

می متالز - براساس اطلاعات منتشر شده از سوی دولت هند در 17 مارس، صادرات فولاد این کشور در ماه فوریه 570 هزار تن بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشت چراکه صادرات فولاد هند در ماه فوریه سال گذشته 619 هزار تن بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما