خبر
نفت  
با حضور وزیر نفت

قرارداد واحد فرآورش سیار نفت در آزادگان جنوبی امضا شد

می متالز - قرارداد واحد فرآورش سیار در میدان نفتی آزادگان جنوبی به روش BOO ساخت، تملک، بهره‌برداری (Build – Own – Operate) بین شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و جهاد دانشگاهی امضا شد.

به گزارش می متالز، این قرداد امروز (سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه) با حضور وزیر نفت به امضای تورج دهقانی، مدیرعامل شرکت متن و محمدرضا پورعابد، معاون مهندسی جهاد دانشگاهی رسید.

بر اساس این گزارش، ظرفیت فرآوری تاسیسات فرآورش پیش‌ساخته (Skid-mounted) روزانه ۵۰ هزار بشکه است و ۱۵ ماه برای طراحی و ساخت آن در نظر گرفته شده است؛ مدت بهره‌برداری این طرح سه ساله و تا پنج سال قابل تمدید است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

حفر نخستین چاه جهت‌دار در آزادگان

می متالز - متخصصان شرکت ملی حفاری ایران، نخستین و عمیق‌ترین چاه جهت‌دار (directional) در سازند کژدمی میدان نفتی آزادگان جنوبی را حفر کردند.
 

۲۹۳ حلقه چاه نفت و گاز در مدار تولید قرار گرفت

می متالز - مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران از حفر و تکمیل ۲۹۳ حلقه چاه‌های نفت و گاز از ابتدای کار دولت دوازدهم تاکنون توسط ناوگان این شرکت خبر داد و گفت: حفاری این چاه‌ها در حفظ، نگهداشت و افزایش تولید نفت و تامین گاز شبکه سراسری کشور تاثیر قابل‌توجهی داشته است.
 

تشریح فعالیت‌های ملی حفاری در ۴ ماه نخست سال ۹۸

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران، عملکرد این شرکت را در چهار ماه نخست امسال تشریح کرد.
 مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت خبر داد:

افزایش ۵۰ هزار بشکه نفت ایران در یک میدان/ حمایت از شرکتهای تجهیزاتی

می متالز - مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با اعلام حمایت از شرکتهای داخلی ساخت تجهیزات از ورود ۳۵ حلقه چاه جدید طی دو ماه آینده در میدان نفتی آزادگان جنوبی و افزایش ۵۰ هزار بشکه نفت در روز خبر داد.
 

آخرین وضعیت بزرگترین میدان نفتی ایران

فاز اول توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی که به عنوان بزرگترین میدان نفتی کشور شناخته می‌شود به صورت بیع متقابل در حال انجام است و فازهای توسعه‌ای بعدی، به‌ صورت یکپارچه با میدان آزادگان شمالی در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی درحال پیگیری است و در این راستا تفاهمنامه‌هایی با شرکت‌های INPEX ،TOTAL ،TENCO ،PETRONAS و SHELL منعقد شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما